Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Segítség! Mit tegyek? Hallgass...

Segítség! Mit tegyek? Hallgassak, vagy mondjak el mindent?

Figyelt kérdés

Az anyámnak viszonya van már 4 éve. 3 évvel ezelőtt tettem neki szóvá, és azt mondta véget vet neki. Így én nem szóltam apámnak semmit.

Ám ma bejelentkezve maradt és - tudom hogy nem szabad- elolvastam az üzeneteit az idegen férfivel - aki szintén családos- és rájöttem , hogy az anyám csak azt hazudta hogy vége van.

A kérdés mondjam el apámnak vagy hallgassak vagy mondjak el mindent?

A gond az hogy van egy 11 éves öcsém is. Szerintem nem lenne rá jó hatással az egész dolog.

Szóval avatkozzak bele, vagy ez had maradjon a felnőttek dolga?

Úgy érzem apámnak joga van tudni.

17L



2015. júl. 27. 17:27
 1/7 anonim ***** válasza:
27%
joga van tudni.De az hogy ez így történt az ő hibája is bizonyos százalékban. és joga van tudni,az idegen férfi feleségének is. Őt feltétlen informáld,mert ez nagyon megalázó a számára. Ha te lennél a helyében,te is tudni akarnád,ezt a párodról,férjedről. Csinálj egy kamu face profilt,mentsd el a látott beszélgetéseket és küld el neki.Így tiszta ,és névtelen maradsz,de mégis korrekt.
2015. júl. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%
Én inkább anyádnak mondanám el hogy tudod hogy hazudott és csalódtál benne. Ha apudnak mondod letagadhatja, és még te kerülsz bajba.
2015. júl. 27. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

anyámat nem hatja meg hogy csalódtam benne. Nincs kialakult anya-lánya viszonyunk semmilyen szinten. Nem nagyon családcentrikus...

Apámmal viszont elég jó viszonyban vagyok, tehát most bűntudatom van hogy valamit titkolok ami fontos.

2015. júl. 27. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes, hogy téged anyád viszonya felháborít, de az nem, hogy te nyomozol utána, kutakodsz a privát dolgaiban, és ezeket fel is akarod használni. Javaslom, ha már benne vagy, nézz utána apád dolgainak is, lehet, hogy meglepődnél. 4 éve fennálló viszonyt szinte lehetetlen eltitkolni, csak akkor, ha zéró szinten van az egymásra történő odafigyelés, érdeklődés. Ha apád ebből semmit nem vett észre, akkor elég tré lehet már évek óta ez a kapcsolat, csodálkoznék ilyen körülmények között, ha ő nem járna félre.

nekem az a véleményem, hogy nem áll jogodban kutakodni, és más titkait elárulni. Azt megteheted, hogy megkérdezed tőlük, tulajdonképpen mi a francért vannak együtt, nem lenne-e jobb nekik külön. Ezzel viszont az a gond, hogy felnőttként el bírják dönteni, jó-e nekik ez így, a másik pedig, hogy talán most azt gondolod, jobb lenne csak apuddal élned, az öcséd viszont nem biztos, hogy csonka családban szeretne élni. Vannak esetek, amikor a harmadik (és negyedik) fél megléte segít működtetni a házasságot, bármilyen furcsán hangzik is ez. (Félreértés ne essék, egyáltalán nem támogatom a csalást senki részéről, csak eleget éltem már ahhoz, hogy ne kiáltsak azonnal a nyaktilóért, a körülmények ismerete nélkül.)

2015. júl. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

én úgy gondolom, hogy apukádnak biztosan feltűnt, szerintem lehetetlen 4 évig titkolni, főleg ha levelezik is vele és nem törli maga után.

én pár éve megtudtam , hogy egyik közeli hozzátartozóm csalja a párját. nem mondtam el senkinek, de megértem, hgoy rossz érzés neked. ha apukád szerinted nem tudja, akkor mondj neki annyit, hogy furcsát olvastál anyukád postafiókjában, de ne mondja vissza anyukádnak.majd ők elintézik egymás között, de ne téged őröljön fel ez a helyzet, elvégre nem a te hibád. szóval szerintem könnyíts a lelkeden

2015. júl. 27. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat :)
2015. júl. 27. 18:20
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A 4 es válaszolónak tökéletesen igaza van!
2015. júl. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!