Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit mondjak a lányomnak az...

Mit mondjak a lányomnak az apjáról?

Figyelt kérdés
3 év együttélés után 5 hónapos terhesen hagyott el a gyermekem apja. Azóta sem láttam, nem keres, éli az életét nélkülük. Persze a lányunk már megszületett. Egyszer sem kerdezett felőle. A nevére sem volt hajlandó venni. Egyszer biztosan megkérdezi miért nincs apja vagy hogy ki az? Mit mondjak neki? Ja és van egy testvére is az apjától, már 16 éves. Róla beszéljek?
2015. júl. 22. 22:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
73%
Ha majd eljön az ideje akkor csakis az igazat mond el.
2015. júl. 22. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
67%
igen, mindent, csak is az igazat, persze megfelelően tálalva, ami fontos, sose uszítsd az apja ellen, ne mondj róla rosszat
2015. júl. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
96%

Velem is hasonló a helyzet. Apám lelépett, mondván 1 hét múlva jön. Anyu 6 hónapos terhes volt velem. Ha kérdeztem anyut, mindig az igazat mondta kiskoromtól kezdve. Fel tudtam fogni és nem törődtem vele. Nekem nem hiányzik. Végül is miért hiányozzon egy idegen? Anyu azt mondta, őt nem zavarja, ha egyszer úgy döntök, hogy felkeresem, de nem fogom. Szerintem így a legtisztább. Meg fogja érteni, és ha szeretetben nő fel nem fogja hiányolni. Csak az igazat mondd neki.

14l

2015. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
90%

OFF:


"A nevére sem volt hajlandó venni. "


Ezt hogy érted, mert ilyen jogi kategória nincs. A gyerek az apa és anya nevét is kaphatja.

Nem írta alá az apasági nyilatkozatot? Tartásdíjat sem fizet? Miért nem mész bíróságra?


ON:


Az őszinteség a legjobb, előbb-utóbb minden kiderül.

Persze a saját szintjén beszélj a gyerekkel, ha rákérdez.

SOk olyan ovis/iskolás társa lesz, akik szintén apa (esetleg anya) nélkül élnek.

Ő ebben nőtt fel, nem lesz neki tragédia, ha azt mondod, hogy apuka elköltözött, mert máshol/máshogy szeretne élni. Nyugodtan, természetesen beszélj majd vele, ha van benned esetleg még tüske, azt ne mutasd ki.


A 16 éves tesó féltesó? Ő hol él?

Ezt sem kell titkolni, nekem is van féltesóm, soha nem volt tabu téma.

2015. júl. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
60%

[link]

:)

2015. júl. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
34%
Úristen sírok ez a videó :D.Am sajnálom h otthagyott titeket ez nagyon szomorú.Nekem anyukám azt mondta mindig hogy egy nő magának szül ha szül gyereket,talán erre gondolt.Nagyon sajnálom nem lehet könnyű.
2015. júl. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
24%

8

Persze hogy erre gondolt, ennél jobban megfogalmazni sem lehet!

Sajnálom, én csak az igazat mondanám.

2015. júl. 23. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
64%
az igazat. ne uszitsd ellene, de ne is hazudj, mert akkor téged utal meg
2015. júl. 23. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
82%
Ha tartásdíjat nem fizet, akkor bírósági úton kell kérni, mert az a gyereknek jár. Ha hivatalosan nem ismerte el, akkor azt is bíróságon kell kérni (függetlenül a névviseléstől), mert különben a gyerek elesik az apai örökrészétől. Nem kell ezeket a szempontokat se lenézni, se mellőzni, mert a gyereket fosztod meg az őt megillető javaktól. Ha mindezeket elintézted, akkor gondolkozz arról, hogy mit mondasz az apjáról, de természetesen csak jót illik.
2015. júl. 23. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
94%
Korának megfelelően mindig az igazat és ha kérdez arra válaszolj őszintén, de szintén a korának megfelelően
2015. júl. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!