Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogos volt anyu reakciója?

Jogos volt anyu reakciója?

Figyelt kérdés

Nem most történt, de nem bírom kiverni a fejemből. 17 éves voltam, zeneiskolás, és épp a decemberi, féléves zeneiskolai vizsgám volt. Megkértem anyut, hogy vigyen el, de várjon meg az aulában, mert nem szeretem, ha bárki benn van a vizsgán, izgulós vagyok. Mikor nem tudtam róla, behívta a tanárom, de mikor benn megláttam, szóltam neki, hogy légyszíves menj ki. Vizsga után megyek ki, sehol anyu. Hívom, sírva mondja, hogy én őt mennyire megaláztam, és, hogy haragszik rám. Ott hagyott a város másik végében, szoknyában, magassarkúban, pénz és iratok nélkül, december közepén. Szerencsémre barátnőmmel haza tudtam jönni busszal. Itthon anyu megpofozott, megtépett, elvette a telefonom, számítógépem és megint mondogatta, hogy én megaláztam.

Szerintetek igaza volt?


2015. júl. 29. 17:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%

Hát tény, hogy amit tettél az nagyon kínos volt.

Viszont ahogy anyud reagált az túlzás. Esetleg nem bipoláris anyukád?

2015. júl. 29. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
70%
Nem volt igaza, ráadásul idegbeteg is.
2015. júl. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%

Biztos rosszul esett neki, hogy kiküldted, mert szerette volna hallani a vizsgád. Ugyan szóltál neki, hogy ne menjen be, de ezt gondolom a tanárod nem tudta, behívta, anyud meg bement örömmel. Amikor kiküldted gondolom a tanárok előtt, akkor az lehet, hogy neki tényleg megalázó volt.

DE! Ez nem jogosította fel arra, hogy otthagyjon, hogy aztán megpofozzon és elvegye a cuccaidat! Ez a fajta sértődékenység borzalmas, nagyon nem helyes, kicsit beteges is. Hiszen szóltál előre, hogy ne menjen be. Elintézhette volna annyival, hogy "kislányom kicsit rosszul esett...", te meg bocsánatot kérhettél volna, hogy így sült el.

De neked adok igazat, mert anyukád durva túlzásba esett, nem volt jogos ez a reakció.

2015. júl. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

7 év alatt egy vizsgán sem volt benn, mondhatta volna, hogy köszönöm, de megkért a lányom, hogy itt várjam meg.

Nincs betegsége, de nem az volt az első pofon/megtépés..

2015. júl. 29. 17:21
 5/17 anonim válasza:
81%
nem
2015. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
84%

Anyukád reakciója egyáltalán nem normális és nem is jogos. Se az, hogy otthagyott, se az, hogy utána otthon még bántott is.

Viszont őt is megértem, hogy rosszul esett neki, hogy kiküldted. Azt is megértem, hogy neked könnyebb úgy, ha nincs bent ismerős, rokon. Én is ilyen vagyok. Viszont ha behívta a tanár, akkor utána tényleg fura kiküldeni.

Szóval ez nem volt túl kedves tőled. De egyáltalán nem indokolja a viselkedését. Nem volt jogos, amit tett.

2015. júl. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Anyád elmebeteg.
2015. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
92%

Hogy küldted ki? A tanárok szeme láttára vagy diszkréten?

Mellesleg "egy kicsit" eltúlozta a dolgot. Én nem hagytam volna a lányomat ilyen öltözetben (tulajdonképpen másmilyenben sem) télen, a város másik felén.

2015. júl. 29. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Diszkréten. Akkor még a tanárok nem voltak benn, csak én és a barátnőm.
2015. júl. 29. 17:33
 10/17 anonim ***** válasza:
90%
És a barátnőd bent lehetett? Vagy ő is vizsgázott?
2015. júl. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!