Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok, jogosan tartom...

Mit gondoltok, jogosan tartom a 3 lépés távolságot? Jogosan nem állok velük szóba?

Figyelt kérdés

Anyámmal kapcsolatban sosem éreztem, hogy ANYA lenne. Minden cselekedetével azt erősítette bennem, hogy szült 3 gyereket, mert akkoriban ez volt az "elvárás". Persze, tisztességgel nevelt minket, anyagilag is megkaptunk ésszerű határok között majdnem mindent, de lelkileg semmi. Példák:

- 9 évesen odamentem hozzá, hogy segítsen lefogyni (nagyon kövér gyerek voltam, 9 évesen 60 kiló körül voltam), mert nem tudom, hogyan kell. Válasza: legyek büszke az alakomra, mert régen csak a gazdag emberek voltak kövérek. Persze következő vitánál már kaptam is szokásos "jajj de kövér gyerek vagy" szidalmakat.

- gimiben egyik osztálytársam nevét és adatait diktálta be valaki a bkv ellenőrnek, hosszú hercehurca volt belőle, és én voltam a gyanúsított. Barátnők voltunk, és egyszer csak odafordult hozzám, hogy azonnal írjam le a címét. Kapásból leírtam hibátlanul. Emiatt lettem gyanúsított. Eléggé szíven ütött a feltételezés, hazamentem, és elpanaszoltam anyámnak. Első kérdése: Biztos, hogy nem te voltál?

- Nyaralásból hazatérve fogadott a hír, hogy az egyik teknősöm beszorult a kifutó és az akvárium közé, és belefulladt a vízbe. Anyám ölében sírtam, aztán egyszer csak (gondolom megunta, hogy simogatnia "kellett" a fejemet), megkérdezte: Te biztos a teknőst siratod, vagy csak a tévét akarod nézni?

Ilyen, és ehhez hasonló kedvességekkel van tele a gyerekkorom.

És a lényeg: kb 9 hónapja volt egy családi vita, nagyapám nagyon csúnyán szidta anyámat. Lementem az emeletről, és kulturált hangon megkértem nagyapámat, hogy most menjen haza. Erre nekem esett, hogy mit képzelek, hálátlan köyök stb. Persze nagybátyámnak (szintén ott volt) se kellett több, ő is nekem esett, végül rajtam vezette le mindenki a dühét, elhordtak mindennek. Anyám ahelyett, hogy megköszönte volna, hogy kiálltam mellette, átállt nagyapámék oldalára, és velük közösen dobálta rám a sarat.

Pár hét múlva elköltöztem, azóta nem beszélek velük, nem veszem fel a telefont, nem válaszolok az e-mail-ekre. Anyám mostanság kezdett el keresni, hogy hiányzom neki, meg szeret...-.-

Csak véleményekre vagyok kíváncsi, megoldani egyelőre nem akarom a helyzetet, nincs rájuk szükségem.

29N


2015. júl. 29. 18:24
 1/3 anonim ***** válasza:
30%

Azt hittem,hogy egy 15 éves gyerek irta le a sérelmeit!

Ne haragudj,de ennél nagyobb gondod az életben sohase legyen!

2015. júl. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
22%

A 3 lépés távolság érthető, ha úgy érzed, hogy nem álltok közel egymáshoz.

De azért nem kell eltűnni, a telefon felveheted vagy válaszolhatsz, ha írnak neked.

A kövéres dologban talán csak vigasztalni akart anyukád.

A BKV-s esetnél szerintem semmi rossz nem történt. Természetes, hogy megkérdezi egy szülő, hogy valóban mi hogy történt. Hiszen utána csak úgy tud kiállni érted.

A teknősös sem olyan durva. Helyezettől függ.

Szóval ezeken már ideje lenne túllépni és nem csinálni belőlük ilyen nagy dolgot közel a 30-hoz.

Egyébként előbb el kellett volna költözni, mert ha több felnőtt él együtt, akkor azért sok lehetőség van a vitákra, hiszen mindenki a saját életét szeretné élni.

2015. júl. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én megértem, hogy ezek fájnak. Az ember egész életének a boldog gyerekkor ad stabil alapot, utána már nehezebb behozni :( Szerintem most, hogy anyád érzi, hogy már érzelmileg nem vagy olyan kiszolgáltatott, mint gyerekkorodban, most kialakulhat köztetek valami normálisabb anya-lánya kapcsolat, de az eddigieket ő cseszte el.
2015. júl. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!