Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A felnőttek miért nem fogadják...

A felnőttek miért nem fogadják el, hogy a gyerek is lehet fáradt?

Figyelt kérdés

Annyira sokan úgy állnak hozzá, hogy "még csak gyerek, nem is fárad el a suliban", ha azt mondja hogy kimerült, akkor kb körberöhögik, hogy majd ha dolgozik akkor azt hogy fogja bírni....

Én hittem a felnőtteknek, hogy majd mennyivel megterhelőbb lesz dolgozni. Most nyáron dolgozok, és meglepődtem, sokkal kipihentebb vagyok mint alsó óta bármikor suliban. Ha letelik a munkaidő, akkor letelik, nem kell még házit írnom, tanulni, stb. Nem kell 8 kilós táskát hordjak.

Miért nézik le ennyire szülők a gyereket, és miért mondják, hogy úgyse fáradt, úgysincs problémája?

(Nyilván nem azokról van szó akik csak melegedni járnak suliba, tehát rendes, lelkiismeretesen tanuló gyerekekre gondoljatok)


2015. júl. 29. 21:09
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
Ja azt elfelejtettem hozzátenni, hogy oké, hogy van házi, amíg iskolába jársz, de ha elfelejted megírni vagy lusta vagy megírni, legrosszabb ami történik, hogy kapsz egy 1-est vagy egy fekete pontot vagy mittomén hogy működik ez ma az iskolában. Aztán majd összeszeded magad és kijavítod. Ennyi. De a munkahelyeden, ha egyik nap úgy döntessz, hogy neked nincs kedved dolgozni, nem mész be, vagy bemész de nem csinálsz semmit, a főnököd azonnali hatállyal kirúghat... aztán mehetsz sírni a munkaügyi hivatalba, hogy hát jaj de csúnyán bántak veled, senkit nem fog érdekelni. A melóhelyen mindig 100%-ot kell teljesíteni, nem érdekli őket, hogy te fáradt vagy, vagy beteg vagy, vagy akármi.. egy rakás helyen nem adják ki a szabadságot sem, ha betegszabira próbálsz elmenni, kapásból kirúgnak! Szóval itt nem lehet lazsálni, nem úgy, mint a suliban, ahol el lehet játszani, hogy jaj bocsi tanárnéni, a cica megette a házifeladatomat~ Aztán kapsz egy hetet rá, hogy megírd újra.
2015. aug. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
Az h az iskola mennyire megterhelő a gyereknek csak a szülő hozzáállásától függ.
2015. aug. 1. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!