Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apám, amióta az eszemet tudom...

Apám, amióta az eszemet tudom mindig sokat ivott munka után otthon. Miért vonják be a felnőttek a gyerekeket az ő gyűlölködésükbe?!

Figyelt kérdés

Én sose oktattam ki, sose néztem le mikor nagyon részeg volt(szánalmas volt inkább), mert mellette napközben egy dolgos, tisztelettudó ember volt mindig is, aki eltartotta biztosan a családot, és gyerekként is úgy láttam(és most felnőttként is), hogy anyám bőven hozzájárult, hogy részeges lett apám.

Anyám emlékszem gyerekként belém akarta magyarázni a nagyobbik testvéremmel együtt, hogy apám esetleg közeledett e úgy felém. Ezen nagyon felháborodtam már akkor is, és a mai napig felháborít. Nem is értem miből gondolhatta ezt, undorító ahogy belém akarta magyarázni, hogy ezt mondjam meg. Attól még hogy ők egymást gyűlölték mindig is miért vonják bele a "csatába" a gyereket is?Sok dolgot "köszönhetek" nekik, amik miatt lelki nyomor lettem(tesóimmal együtt), és nem tudok 100%os normális ember lenni a társadalomban. Anyámnak ha szóba kerül a régi életünk, mindig apámat okolja csak. Tényleg ha iszik valaki az rossz ember ettől?Én sose tudtam utálni érte, tesóim viszont igen....



2015. febr. 25. 19:27
1 2
 1/19 anonim válasza:
72%
Az italnak általában oka van. Annak hogy apukád iszik ezek alapján nagy valószínűséggel anyud az oka. Valami lelki fájdalomra utal. Amit viszont apukáddal jó lenne valakinek tisztáznia, mert különben súlyos egészségi problémái lehetnek, amibe NE ADJA ISTEN bele is halhat. A kérdésre a válasz, anyukád befolyásolni akart titeket apuddal szembe, és hát a tesódat sikerült is. Gusztustalannak tartom tőle, hogy titeket tett ezzel lelkileg tönkre. Ha ennyire gyűlöli, minek van még vele? Nem is értem anyudat, szerintem ez nem normális dolog volt tőle. Egyáltalán hogy jutott ilyen eszébe, ha nem is volt rá oka, hogy ilyenre gyanakodjon?
2015. febr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Mára már 60 fölötti és egyedül él anyámtól külön. Sajnos megtudtam olyan dolgokat apum gyerekkoráról, ami szintén erre enged következtetni hogy mindig súlyos lelki beteg volt, és ezt is az ivásba fojtotta. Idegbeteg apja volt, aki brutálisan megverte sokszor, aminek fizikális következményei is lettek. Nem volt szép gyerekkora és akkor még jött anyám, aki szintén elég elviselhetetlen tud lenni. Én ezek tudatában sosem tudtam apámra mérges lenni, hogy iszik. Nem értek egyet vele és féltem, de azt látom, hogy csak így bírja elviselni az életet. Anyám mindig mérges volt rám, hogy apám pártján vagyok, nem engedem hogy összefogjanak ellene, és megalázzák. erre anyám mindig azt mondta túlzott empátiámmal nem megyek semmire....
2015. febr. 25. 19:50
 3/19 anonim ***** válasza:
Ha apukád attól eltekintve, hogy ivott nem tett semmi rosszat mármint nem volt agresszív és hasonlók ráadásul el is tartott benneteket és nem elitta minden pénzeteket akkor sanszos, hogy tényleg anyukád volt ennek nagyrészt az oka. A testvéreid utálatát nem értem, mivel úgy tűnik nincs okuk rá. Persze az ivás nem dicséretes dolog de az sokkal rosszabb amit anyukád próbált belétek magyarázni. Úgy tűnik neki egyszerűbb volt anyagi biztonságban maradni mint elhagyni apukátokat és ez valamiféle elégtétel neki. Én így látom ezt. Állj apukád mellett (de nem anyukás ellen), hadd érezze, hogy valaki hálás neki. Megtehette volna azt amit sokan tesznek, hogy eliszik mindent és lelép. A leírásod alapján nem rossz ember és neki is kell valaki aki mellette áll és szereti. Szörnyű lehet magányosan mindenki által utálva megöregedni miután megtettél mindent ami tőled telt...
2015. febr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Apukádnak kijár a tisztelet, hogy ilyen gyermekkorral és egyebekkel a háta mögött is képes volt becsülettel felnevelni benneteket. Sokan akik ilyen előélettel rendelkeznek maguk is ilyenek lesznek. Ő nem lett, de természetes, hogy ez valamilyen formában kijött nála. Ha nem bánt senkit vele akkor végül is nem olyan nagy baj csak a saját egészségére kellene vigyázni.
2015. febr. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Sajnos sokszor mikor anyám piszkálta, piszkálta elcsattant egy kettő pofon. Tudom elítélendő, de esküszöm provokálta anyám. Láttam, ott voltam. Direkt utána is ment, mikor apám már lehiggadt. A részeg ember sok hülyeséget beszél össze, amire anyám mint a kis kakas ugrott, és addig mondta mondta amíg apám le nem kevert egyet neki. Aztán volt hogy anyám kést ragadott és azzal fenyegette vissza apámat...szégyenlem is leírni...nem is beszéltem erről soha senkivel.
2015. febr. 25. 20:05
 6/19 anonim ***** válasza:
Csak gratula neked. Nagyon sok apát igy dugnak börtönbe. Az anya rábeszéli a gyereket hogy mit kell mondani. Egyėbkėnt az elég rossz ha valaki alkoholista.
2015. febr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem rossz ember, mindig segít a mai napig ha valami problémám van, sokat törődik velem és az unokájával, mind anyagilag mind emberileg. Direkt elmegyünk nyaranta strandolni, így unokástul. A mai napig dolgozik, és spórol hogy nekünk is segíthessen, és a testvéreimnek is, akik elfogadják a segítséget de apjuknak nem hivnák soha.
2015. febr. 25. 20:09
 8/19 anonim ***** válasza:

Ezért jó ez az oldal. Annyi ilyen van amit sosem mondana el az ember senkinek és mennyire meg tud lepni és érinteni a dolog amikor látjuk, hogy másoknak is hasonló, vagy akár teljesen más de nagy gondjaik vannak. Senki sincs igazán egyedül a problémáival.

A pofonok ellenére még mindig úgy látom, hogy apukád nem rossz ember. Egyszerűen vannak emberek akik a legrosszabbat hozzák ki egymásból. Talán ha elválnak még a problémák kezdetén, az megoldás lehetett volna. De biztos van oka, hogy nem tették. Pénz, vagy a minden áron össze kell tartani a családot elmélet...

2015. febr. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Anyagi biztonság miatt nem vált el apámtól, mindig ezt mondja. Meg szerintem valahol felfogta ő is, hogy hozzájárult ehhez az egészhez. Igazad van...én is sok rosszat olvasok itt, ezért bátorkodtam előhozakodni név nélkül a kérdésemmel...Nagyon hamar megtanultam hogy az ilyen dolgot sose szabad elmondani az iskolába vagy akárhol. Egyszer gyerekként sírva fakadtam az ovis korom óta barátnőmnek, és elmondtam mi történt éppen. Hát persze hogy ment elmondani az anyjának, aki egyből anyámhoz rohant hogy "mit csinál ez a szemét ember veletek?!"Onnantól kezdve mindig ezzel nyaggatott a barátnőm anyja, de nem akartam beszélni róla, sose vette észre magát. utána már soha senkinek nem mondtam el, tudtam botrány lenne belőle.
2015. febr. 25. 20:23
 10/19 anonim ***** válasza:

Persze, az ilyesmit sokszor nem is érdemes elmondani. Aki tudja miről beszélsz azzal lehet igazán megbeszélni, aki viszont nem élt át ilyesmit jó szándéka ellenére többet árt mint használ.

Hát apukádat tényleg elkönyvelheted jó embernek. Biztos tudta ő is, hogy anyagiak miatt van még vele anyukád és nem lehetett valami jó ezzel a tudattal élni. Főleg, hogy biztos ezért szívózott vele, hogy valahogy megmutassa nem akar apukáddal lenni de nem akar/tud a saját lábára állni. Akár kihasználásnak is vehetjük ezt. Tesóid is talán rájönnek erre. Ha másból nem is, talán abból, hogy anyagilag is gondol rátok még mindig. Aki nem szereti a gyerekeit és nem megérdemli, hogy ne legyen apának nevezve az nem tesz ilyet.

2015. febr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!