Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éreztétek már úgy, hogy az...

Éreztétek már úgy, hogy az egész gyermekkorotok egy katasztrófa volt? A gyermek éveknek kéne a legszebbeknek lennie nem? Mégis, mikor visszagondolok, annyi szar dolog jön fel bennem. Kihatással voltak a rossz dolgok a későbbi életetekben?

Figyelt kérdés

2015. júl. 29. 23:56
1 2
 11/13 Költőnő? ***** válasza:
persze. Nálam pl pszichológus segítsége kellett, h rádöbbnejek, h az elcseszett gyermekkorom miatt mit művelek a saját felnőtt életemmel... Vki azt írta fentebb, h már nem tud rajta változtatni. Nos, a múlton valóban nem lehet, ez tény. Képtelenség is. Viszont azon lehet és kell is, hogy ennek mekkora befolyást engedek a jelenemre. Sajnos ha nem ismerjük fel a saját felelősségünket a saját felnőtt életünkért, nem tudunk dolgozni a hibáinkon, a következményeken, mert ezen tényleg nem tud változtatni senki más, csak mi. A szülők sajnos ritkán változnak, legtöbbjük halálukig olyan marad, amilyen volt. S ha nem ismerjük fel időben, h mi történik, hasonló v épp ugyanolyan v akár teljesen ellentétes hibákat tudunk elkövetni a saját gyerekeink esetében és adjuk tovább a rendellenes mintákat.
2015. júl. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

A múlton változtatni nem lehet, de tanulni lehet és kell is belőle, és felismerni a hibákat.

Az én fogszabályzásomból tanulva pl. látom, hogy a szüleim elkövették azt a baklövést, hogy naivan álltak hozzá, és nem kérdőjelezték meg az orvosokat, és nem vették figyelembe az én kellemetlenségekről szóló panaszaimat. Én ezt nem fogom a gyerekemmel eljátszani, ha ilyen helyzetbe kerülnék, túl nagy árat fizettem a szüleim hibájából adódóan (nem a kezelési költség miatt), ezt utólag ők is belátták, csak olyan károk keletkeztek, amiket nem lehet egyszerűen korrigálni, és nem a pénzen múlik, az egész felnőttkoromra kihat, és nem csak a fogaimra.

Másik dolog, ha nem ismerjük fel és nem kezeljük magunkban ezeket a problémákat, továbbvisszük és tovább rombolunk. Anyukám pl. egy az egyben lemásolta nagyanyámat úgy, hogy nem ismerte fel, hogy másnak is rossz, ami neki is rossz az anyjától. Mondjuk ő pszichés beteg sajnos, és mondhatnám, hogy ez elhomályosítja ezeket a felismeréseket. Néha vannak ugyan jó pillanatai, amikor tisztább a feje.

Egyébként mindkét szülőm tanult, értelmiségi, szakmájukban kiválók.

2015. júl. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem változtatnék, pedig katasztrófa volt a gyerekkorom. A szüleim próbáltak mindent megadni és rengeteg különórára járattak egy olyan városban/környéken ahol szinte minden gyerek mélyszegénységből jött. Sokan gyűlöltek már azért, hogy hangszert tanulhattam, nyelveket. Ki voltam közösítve 1-12.-ig, néha tettlegességig is javult (összerugdostak, lökdöstek). Nem forgatnám mégsem vissza, mert így tanultak meg küzdeni és most, hogy felnőttként már nem tesznek alám semmit (és nem is tudnának) mindenemért én harcolok. Persze, kihatással voltak ezek a dolgok az emberi kapcsolataimra, nincsenek barátaim és nem tudom a máson (rajtam) vicceskedő, humorosnak szánt megjegyzéseket kezelni. Mindenki értetlenül áll, hogy miért sértődök meg rajta, de volt, hogy örökös veszélyhelyzetre kellett felkészülnöm (úgy 13-14 évesen, mert akkor így kóstolgattak és ha nem volt ott senki bántottak) és ez belém égett, ahogy a cigánygyerekek dobálnak kővel hazamenet. Most egy olyan szervezetnél dolgozok, ami a nők elleni bántalmazással foglalkozik, hogy segítsünk az áldozatoknak. Ha annak idején nem gyötörnek, talán másfelé megy az életem.
2015. júl. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!