Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megsértődni egy ilyen dolog...

Megsértődni egy ilyen dolog miatt?

Figyelt kérdés

1 hete váltottam át emo stílusra(a ruháimtól kezdve a hajamig minden megváltozott) amit szüleim sehogy sem képesek elfogadni. Hiába mondom hogy nekem ez tetszik, ők visszataszítónak tartják, mindig veszekedünk miatta, minden nap van valami megjegyzésük.

Nem érten mi olyan nagy probléma ezen..


17/f


2015. júl. 21. 22:48
 1/7 anonim ***** válasza:
58%

Én se röpdösnék a boldogságtól, ha a fiam 1 hét alatt tök más stílust venne fel.

Biztos lennék benne, hogy vmi történt vele.


Csak ennyi a "probléma": aggódnak. Baj?

Beszélgetni tudtok? Vagy csak egyszerűen ők minden nap megjegyzést tesznek, te pedig minden nap hisztikézel nagyképűen, megértetlenül.

2015. júl. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%
Hát nem csodálkozom rajtuk.
2015. júl. 21. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
AAAAA!! Nálam is volt ilyen. Egyfolygában feketében jártam, néha sötét színek, fekete köröm, bakancs. Anyum azt mondta ugy nezek ki a bakancsban mint Hitler, lol. Szoval nagyon eliteltek, es nem tehettem ellenuk semmit, de azt tudom, hogy ha kitarto vagy nyilvan megszokjak majd, mintha meleg lennel, muszaj elfogadniuk a sajat gyerekuket.:) amugy en mar nem hordok feketet es igazabol emo se voltam. Most egyszeruen azt hordom ami tetszik.
2015. júl. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Megértem a szüleidet, de úgysem tudnak ez ellen semmit tenni... egy a késő kamaszkor. Egyébként rendben van, most ez a divat. Kell egy kis idő, mire megszokják. S amikor majd megszokják, akkor már nem is akarsz majd így öltözni.

Viszont 10 év múlva baromi nagyokat fogtok röhögni a családi fotónézegetésekkor. Főleg Te... majd akkor kerülnek elő ezek a képek, amikor már nem is emlékszel majd, hogy volt ilyen szakaszod :-)

2015. júl. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem divat már az emo stílus, már új szelek fújnak.
2015. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az emo mar reg nem divat...
2015. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Azt nem kérdezte hogy divat-e az emo. Őt most találta meg a dolog, hadd próbálgassa magát. Szerintem ez még mindig egy sokkal elfogadottabb "deviancia" ha egyáltalán az, mint teszem azt drogügyekbe keveredni, útszéli pillangónak állni, szerencsejátékozni stb. Egyébként ha ez vígasztal, rá kellett jönnöm hogy a szülőknek tényleg az a rögeszméje hogy nekik egy aranyos, kedves, saját megítélésük szerint az utcán maguk mellett felvállalható gyereke legyen és minden olyan kilengést nehezen viselnek ami nem ebbe a képbe illik. Nekem az anyukám kb 13 éves korom óta mondogatja hogy legyek csinos, vegyek magamnak inkább elegáns kosztümöket, zakókat, mutogatja az utcán ha valaki ilyenbe van hogy ez nekem milyen jól állna az én alakommal stb. stb. Ő hivatalnokéletet él, sosem láttam színes ruhákban, otthon a megfakult kosztümjeit hordja játszóruhaként, abban takarít. Én meg mondjuk a H und M, C und A basic ruhatárát részesítem előnyben, teljesen hétköznapi, vállalható az eleganciám. Őszintén szólva egy dologra jók az ilyen szülői elvárások: már gyerekkorom óta titokban vágyakozom rá hogy elfogadjanak olyannak amilyen vagyok és együtt kell élnem azzal, hogy ez nem valósul meg. Persze ruhaügyön kívül még sámos más téren is megálmodták milyennek kéne lennem...
2015. júl. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!