Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan tudnám ezt anyámmal...

Hogyan tudnám ezt anyámmal megbeszélni? Állandóan beleszól mindenbe a takarítástól a gyereknevelésig.

Figyelt kérdés

Folyamatban van a válásom, a házunkat eladtuk, így most ideiglenesen haza költöztem a gyerekekkel (nem anyámé a ház).

Azóta nincs egy nyugodt percünk se. Mindenbe, de tényleg mindenbe beleszól. A legutóbb az volt a baja, hogy a gyerekek éjszakánként minek járnak ki a mosdóba.

Én dühömben már azt is a fejéhez vágtam, hogy ha nem tetszik, akkor költözzön el. Ezután persze megint én lettem a rossz, aki tönkre akarja tenni őket (4 féltesóm és anyám párja is itt lakik).

Nem tudom, egy ilyen szintű összeférhetetlenséget hogyan lehetne elfogadható szintre hozni. Velük se akarok kiszúrni, de azért idegbeteg sem szeretnék lenni. Épp elég most a válásos hercehurca.


2015. júl. 31. 07:50
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Kié a ház?
2015. júl. 31. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom a kérdező édesapjáé volt, aki meghalt és így ő örökölte, de anyuka maradhatott és új családot alapított oda, bár kérdés, hogy van haszonélvezet rá? (általában ilyenkor tesznek rá), akkor pedig a kérdezőt rakhatja ki minden szó nélkül az anyja. Egyébként le kell ülni vele beszélni, ha nem generációs ház, ahol meg lehet oldani, hogy akár sosem találkoznak az emberek egymással, akkor bizony feszült lesz a hangulat, mert sok ember van kvázi kis helyen. Csak kompromisszumokkal lehet és türelemmel megoldani. Bár az nem értem miért gond ha a gyerek éjszaka kimegy a mosdóba, inkább pisiljen be?
2015. júl. 31. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Üljetek le, beszéljétek meg a dolgokat.


Akárkié is a ház, eddig ők laktak ott, gondolom nekik is furcsa és kényelmetlen, hogy most ti is ott laktok. Talán ezért is beszél bele mindenbe, mert úgy érzi, ti léptetek az ő területére (akkor is, ha ez jogilag esetleg nem így van).


Ahogy már feljebb is írták, nagyon nem mindegy, kié a ház és van-e anyukádnak haszonélvezeti joga. Ez utóbbi esetben ha a tiéd is a ház, bármikor kirakhat titeket onnan.

2015. júl. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs haszonélvezete és tulajdonjoga egyértelműen a tudomására hoznám, hogy a saját házamban akkor megyek WC-re amikor én akarok. Ez kész röhej!

Ha van 4 gyerek, gondolom évek óta ott laknak, eddig te tettél szívességet és ő van kiakadva. Érdekes anyukád lehet amúgyis, hogy szívességből lakik valahol és így bevállal 4 gyereket.

Ha tesóid meg mostohaapukád normális és nem szól bele semmibe, akkor úgy add elő,h ők maradhatnak, csak azt fogod kitenni, aki nem hagy nyugton:)

2015. júl. 31. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
még mindig nem derült ki, hogy kié a ház.
2015. aug. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!