Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi az oka annak, hogy egy...

Mi az oka annak, hogy egy szülő rondán bánik a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Olvastam egy kérdést, amiben azt hiszem egy anyuka azt írta, hogy az apa olyan rondán bánik a gyerekkel, hogy nem hajlandó vele egy asztalhoz ülni, mert azt mondja rá, hogy undorító. Ez engem azért érintett meg, mert akár az én apám is lehetne, egy szép szava nem volt hozzám soha, viszont annál többet bántott. Ezekben az emberekben nincs semmi együttérzés? Mi viszi arra, hogy ilyen szinten gyűlölje a saját gyerekét? Hogy van szíve egy pici gyerekkel teli torokból üvölteni?

2015. aug. 1. 13:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vele is így bánnak (pl. a munkahelyén), és ő lefelé adja ezt tovább. Nem menti fel, csak magyarázhatja.
2015. aug. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy pszichológus ezt azzal magyarázta, hogy ennek az az oka, hogy nem szereti a gyerekét, de még magának se ismeri be. A feszültséget sok módon le lehetne vezetni, akárhogy, elmegy boxolni, vagy szétver egy roncsautót a roncstelepen, vagy bármi...
2015. aug. 1. 13:10
 3/7 anonim ***** válasza:
51%
Mert már eleve nem szereti, nem akarta, önző és úgy érzi miatta tönkrement az élete, azt hiszi így neveli az életre, nehogy elkényeztetett legyen stb. :(
2015. aug. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

az első írta jól!

általában kisebbségi komplexusok emberek hatalmaskodnak egy gyereken, ordítanak vele, kioktatják, bántják.

akit nagyon valószínű, hogy a munkahelyen néznek semmibe, alapvetően nem fogadja őt be a társadalom, kinézik, lenézik, vagy nincs önbecsülése.

ilyenkor kötelező a gyerek érdekében a válás.

2015. aug. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
amit a többiek írtak, az csak üres magyarázkodás lehet az apától. ha valaki nem akart egy gyereket, az sem bántja így a gyereket, ha mentálisan rendben van, max elválik.
2015. aug. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem az ilyen ember vagy mentális beteg, vagy nem szereti, akarta a gyerekét.
2015. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Pzsichológiailag is sok magyarázata lehet. Az biztos, hogy egy éretlen személyről van szó, aki nem készült fel a gyereknevelésre, talán nem is akart gyereket, vagy akart de nem mérte fel, mivel is jár ez. Van egy jó könyv, Susan Forward: Mérgező szülők, abban azért van sok okos dolog ami talán neked is jól jön.
2015. aug. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!