Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ilyenkor? Ötletem...

Mit tennétek ilyenkor? Ötletem sincs hogy mit lehetne kezdeni az öcsémmel.

Figyelt kérdés

A nevelőapám külföldön dolgozik, így csak kéthetente jár haza. Viszont mivel itt lakik, a cuccai azért javarészt itt vannak. Ezt kihasználva az öcsém ellopta az egyik cipőjét, mert a sajátjait havonta tönkreteszi, és anya nem vett neki másikat (és magának sem volt hajlandó másikat venni, pedig havonta még nyári szünetben is 30 ezret kap az iskolától). Amikor erre rájött a nevelőapám, közölte vele, hogy tartsa meg, de mivel meglopta ahelyett, hogy elkérte volna, vennie kell egy másikat neki. Ez meg is történt, viszont időközben a lopott cipőt is teljesen tönkretette az öcsém, így mivel megsajnálta a nevelőapám vett neki németországban egy 130 eurós cipőt, hogy legyen mibe járnia, és hátha nem szedi szét egy hónap alatt.

Viszont alig volt meg pár hete, amikor egész egyszerűen elcserélte valami olcsó sz_r kínai cipőre, mert neki az jobban tetszett. Amikor meg kérdőre lett vonva, hogy ezt meg hogy képzelte, neki állt feljebb, hogy miért ne csinálhatna azt az ajándékával amit akar? Mert azt már az övé, és senkinek semmi köze hozzá.

Anya teljesen kiakadt, és majdnem sirvafakadt, hogy most ezt hogy mondja el a nevelőapámnak, és mi lesz, mert ez már nem az első húzása.. Ráadásul alig 2 hete lett leszidva, mert egy nyakláncát is amit ajándékba kapott, elajándékozta egy haverjának.

És ezek fényében még hallgathatom az öcsém felháborodását, ha nem kap ajándékot csak úgy, mert miaz, hogy ő nem kap, amikor én vagy a húgom igen.. Nem tudom hogy kellemetlenül érezze magam vagy ne..

(Az öcsém 17 éves..)


2015. aug. 1. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Semmit. Nem tudtok mit cinalni, mximum egy atyai pofon helyreallitana, de lehet csak megutalna titeket. Vqgy pedig letiltani a geprol, kihuzni a netet, mindvan...jajj hogy mi pedig ezt ajandekoztuk el.


Idovel kap ket pofont az elettol.

2015. aug. 1. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Durr, egy pofon!


Nem vennek neki semmit, hordja a szakadt cipot. Majd megtanulja, hogy a dolgok penzbe kerulnek amiert mas megdolgozik.

Beszelgetni kene vele igazabol, de nem tudhatjuk mennyit fog fel belole.

2015. aug. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Te nem vagy felelős az ő viselkedéséért. Kellemetlen persze, hogy ilyeneket csinál, de helyette nem fogod tudni megérteni miért baj amit csinál, mert te átérzed már most, ő meg szerintem ez a tipikis magyar ügyeskedő ember lesz. Anyukádnak nyilván nehezebb mert ő az anyukája, persze h hibásnak érzi magát a dologban, de egy 17 éves fiúval már nem tudom mit lehet kezdeni, aki nem becsüli meg sem más, sem a saját értékeit.
2015. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pár hétig hagynám szakadt dorkóban járni, ajándékot meg egyáltalán nem vennék neki. Észrevenné a törődés hiányát egy idő után.
2015. aug. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jövőre elküldeném dolgozni, aztán majd ha megtanulta a pénz értékét, akkor mehetne egyetemre.
2015. aug. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
17 évesen ilyet csinálni azért elég durva. Nekem az öcsém kb 5-6 évesen cserélte el az adidas polóját valami kínai szarra, kapott is rendesen nadrágszíjjal, még most is emlékszem a verésre. Nem is csinált aztán ilyet.
2015. aug. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
azét szíjjal verni valakit nagyon durva, akkor is, ha márkab*zik a szüleid... a póló az póló, amúgy meg mit gondolnak, az adidas hol készül?
2015. aug. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
6-os vagyok, főleg azért verték el, mert cserélgette a ruháját mással. Egyébként elég sok hülyeséget csinál (most 12), szóval a szíj még használatban van, mondjuk én is kaptam eleget.
2015. aug. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!