Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit lehet ilyenkor tenni, mi...

Mit lehet ilyenkor tenni, mi a helyes? Megorulok a szuleimtoli. (tobbi lent)

Figyelt kérdés

Szoval nem szeretnek halatlannak tunni, mert nincsenek olyan jellegu bajaim, hogy esetleg utaljam oket...pl. nem molesztalnak, senki sem alkoholista stb....ezert kicsit ugy erzem nincs jogom panaszkodni.

A problema, hogy nap, mint nap kigyot bekat orditanak efymasra, legkevesebb az anyazas, utana jon a tobbi...es nekem ez nagyon rossz es most is elmennenk egy nagyon jo helyre nyaralni, de veluk nem szeretnek, mert tudom, hogy hisztizni fognak...de egyfelol meg nem akarom szitani a tuzet meg en is, tobbdzor volt mar szo valasrol, de sosem teszik meg...es en nem tudom, hogx oruljek vagy szomoru legyek ez miatt...elkoltozni nem tudok, mert csak 15 vagyok, de mas jofejebb rokonaimhoz sem tudnek...

Mindig mindent megtesznek ertem es nagyon szeretem oket, de ezt az oldalukat nem tudom elviselni...tudom, h egy kapcsolatban vannak konfliktusok, de ez??!! Nem igazan beszelhetek nekik masrol csak semleges dolgokrol, mert felhasznaljak a vitaikban..


2015. júl. 25. 11:33
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

Ezek a veszekedések rajtad/miattad vannak? Mert akkor azt tudom tanácsolni, hogy legyél "jó gyerek", próbálj meg valamennyire megfelelni mindkét szülődnek, normális kereteken belül. Ne éreztesd velük, hogy az egyiküket esetleg jobban szereted.

Ha nem miattad van ez, akkor valamelyikükkel (talán inkább anyukáddal) beszélj erről egy nyugodt pillanatban. Mondd el, hogy ez a te életedet is megmérgezi, látod, hogy ők is feszültek és próbaljanak megoldást találni, mert ez nem vezet sehova.

2015. júl. 25. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 HUN_Sector ***** válasza:

Kölcsönös a veszekedés ,vagy az egyik fél az úgymond hisztisebb, aki állandóan dominál és szidja a másikat?

Amennyiben így lenne, állj az a szülőd mellé a veszekedést követően, aki kapja az áradatot, hogy érezze, te ott vagy.


Amennyiben azonban kölcsönös adok-kapok megy közöttük, nem lenne szerencsés beállnod ütköző zónának. Olyankor meg kell várni, hogy lenyugodjanak.

2015. júl. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A veszekedesek nem miattam vannak. Egy nagyon jo gimibe jarok, ahol szerintem jol is teljesitek...es nem vagyok ez a tipikus elzulledt tini sem, mindighaza erek a megbeszelt idopontban, kicsit neha ugyis erzem tulsagosan korlatozva vagyok (anyukam miatt)

Na de anyukamnak ez az egyik 'legrosszabb' tulajdonsaga..bezzeg apukam

Altalaban miatta van hiszti, mert szerintem egy kisse devians a viselkedese...mar tobbszor raszoltam en is, akkor is, ha ez illetlenseg, hogy ne csinaljon egy-ket dolgot...de o nem veszi eszre magat vagy azt mondja, hogy kussoljunk vagy, h ongyilkos lesz -_-

De ezenkivul apukam mindig mindenre ad penzt es tudom, h szeret csak felidegesit minket, de anyukamnak ez szinten megy...viszont neki tobb a jo tulajdonsaga, mint a rossz:(

2015. júl. 25. 12:32
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy adott pillanatban beszelj MINDKETTOJUKKEL. Mondd el neki azt, hogy mit erzel ilyenkor nap mint nap, es hogy neked ez mennyire rossz, es elviselhetetlen. Viszont MINDEN kapcsolatban vannak konfliktusok, ez elkerulhetetlen. Csak hogyha mar odaig fajul a helyzet, hogy mar tenyleg sirni tudnal akkor szolj nekik.
2015. júl. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolom, hogy beszélj egyszerre mindkettőjükkel. Nekik nyilván egymással ill. saját életükkel van a "bajuk", tehetetlennek érzik magukat, mert már elmúlt a valódi fiatalság és talán egymást is kezdik unni. Ez szinte természetes. Nyugodtan mondd el nekik, hogy te mindkettőjüket szereted és azt is tudod, hogy ők mindketten tényleg szeretnek téged. Csak vegyék figyelembe, hogy az embert nagyon bántja, ha azok veszekednek egymással, akiket az ember szeret. Remélhetőleg megértik.
2015. júl. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Beszélj velük, hogy nyugodtabb légkörben szeretnél élni, próbáljanak meg viselkedni, higgadtabban megbeszélni, ha bajuk van egymással. Menjenek családterápiára például. Nem veszítenek vele semmit.
2015. júl. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, próbálj meg velük leülni és egyszerre beszélni. El kéne érni, hogy tényleg BESZÉLGETÉS legyen és ne ugorjanak egymás torkának. Tisztességesen beszélni egymással, végighallgatni egymást, nem egymás szavába vágva mocskolódni. Sajnálatos, hogy apukád szerint az a megoldás, hogy elvárja, hogy "kussoljatok", illetve az, hogy öngyilkossággal fenyegetőzik. Még akkor is, ha utóbbit esetleg nem gondolja komolyan. Csak előtted szoktak veszekedni, vagy a család/barátok előtt is? Ha esetleg más is tud ezekről az elfajult veszekedésekről, lehet, hogy érdemes lenne bevonni őt is. Ha például van olyan rokon, aki semleges tud maradni, kérheted a segítségét. Tiniként ugyanis nem könnyű kiállni a szüleiddel szemben. Ha nem képesek leülni veled beszélni, és végighallgatni téged, akkor esetleg az iskolai pszichológushoz is fordulhatsz, vagy kérhettek segítséget a helyi családsegítőtől is. Az más kérdés, hogy hajlandóak lennének-e elmenni... Remélem, hogy rendbe jönnek otthon a dolgok. Kitartás!
2015. júl. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Próbálj meg velük beszélni. Ha tényleg ilyen játszmázós típusok, akkor persze ezt is egymás fejéhez fogják vágni és egymást fogják vádolni hogy tönkreteszik a gyereket, de legalább te korrekt voltál és elmondtad mit gondolsz. Amúgy meg passz, mégha csak 15 is vagy, esetleg van kolesz a gimidnek, vagy egy másik jónevű bentlakásos helyre átjelentkezni? 3 év nem tűnik soknak csak az a baj hogy a legmeghatározóbb évek a személyiségfejlődésben. Pl ha ezt kell még nézned ilyen sokáig meglehet hogy az életben nem találsz egy jó társat mert rettegni fogsz a veszteségtől vagy minden veszekedéstől.
2015. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Eléggé ismerős a helyzet, nálunk is ez van. Ha gondolod írj nyugodtan, hátha tudok segíteni.
2015. aug. 17. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!