Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hol szabtok határt,...

Szülőként hol szabtok határt, mennyire szóltok bele gyermeketek kinézetébe?

Figyelt kérdés

A gyerekeim apjával úgy gondoljuk, hogy amíg nem maradandó változást akar a gyerek magán (pl. tetoválás), addig megengedőek leszünk. Most 13 évesek a nagyfiaink, egyikükről simán elképzelhetőnek tartom, hogy lesz egy ilyen "vad" korszaka, már kamaszodik. Nem fog zavarni, ha extrém frizurát akar majd, netán piercinget. Nekem személy szerint nem tetszene, de az ő teste, ráadásul ezek nyom nélkül eltüntethetők.


Ezeket az elveket ma kifejtettem az anyukámnak is, annak apropóján, hogy a 9 éves lányomnak megengedtem, hogy - csak nyárra, iskolába még nem - befessük a haját. Hajkrétával csináltuk, ami mosással kijön. Máskor arra tett megjegyzést, hogy kilakkoztam a gyerek körmét.


Hát, amit anyukámtól kaptam...szerinte a szülő dolga, hogy a gyerek stílusát kialakítsa, mert a gyerek erre nem képes. Én meg azt vallom, hogy hadd kísérletezzen a gyerek ésszerű keretek közt.


Ti mit gondoltok erről?


2015. aug. 2. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igazad van. Senki, nem csak a tinik meg a gyerekek, a felnőttek se szeretik, ha beleszólnak a stílusukba :)
2015. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem anyum mondta h bármilyen színü csik lehet a hajamba.És rendes festékkel.teljesen kijött így van egy szőke tincsem a sötétbarna hajamban :)
2015. aug. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
persze, szerintem igazad van. a hajkréta nem maradandó dolog,. kislanykoromban nekem is volt néha kilakkozva a kormom. persze csak néha, de úgy szerettem. nem lett semmi bajom tőle. persze tetovalast meg ilyesmit ne engedj nekik ideje előtt. de ami nem végleges és nem ütközik az iskola szabályzataba,?
2015. aug. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyet értek veled. A gyereknek kell kikísérleteznie magának, nem lehet semmit se rájuk erőltetni.
2015. aug. 2. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek.

Én 13 évesen mondtam, hogy befesteném a hajamat. Annyi komment volt, hogy nagyon szőkét vagy feketét nem javasolnak, mert nem állna jól a bőrtónusomhoz.

Vörös lett (volna), de elb..tam és lila lett inkább (padlizsánvörös..khhm).

Akkor annyi megkötés volt, hogy három hétig nem nyúlhatok hozzá, oldjam meg sapkával. Utána elvittek fodrászhoz, hogy biztosan olyan színű legyen, mint amit kiválasztok, ne legyen több ilyen meglepetés.

2015. aug. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Sőt, azt el is felejtettem, hogy nagyon fiús gyerek voltam lány létemre.

Simán megengedték 8 évesen, hogy kopaszra borotváljam a fejem, mert az tetszett. Tény, hogy előtte meg 2 cm-es volt felnyírva, úgyhogy nem volt nagy különbség.

Majd 11-12 évesen döntöttem úgy, hogy megnövesztem és azóta van hosszú hajam.

2015. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, annál is inkább, mert ha mindent tiltasz, a lázadó kamaszkorban simán csináltathat "csakazértis" alapon tetkót pl., de ha jó a kapcsolatotok, értelmes határokat húzol, erre nagyon kicsi az esély. így is lehetnek fura dolgai, de majd kinövi, ezt láttam a saját gyerekeimnél és az öcsémnél is:-)
2015. aug. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is egyetértek veled. Amíg nem maradandó változást akar fiatalon, addig had kísérletezzen. Másként nem ismeri meg a saját igényeit sem. Ráadásul ezzel nagyon okosan éreztetitek a bizalmat, szabadságot felé, ami egy kamasznak nagyon fontos dolog. (Persze okosan kell megszabni a határokat is!)
2015. aug. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem szülő vagyok, de az én szüleim is hasonlóképpen gondolkodtak/gondolkodnak, mint te. 14 évesen anyukám kísért el köldökpiercinget csináltatni (azóta már kivettem, és be is forrt, mert egy idő után megutáltam), ilyen idős koromban volt először bemelírozva a hajam, és sem az öltözködésembe, sem a hajam hosszába nem szóltak bele, csak a véleményüket mondták el. Szerintem én is így fogom csinálni, ha egyszer gyerekem lesz.
2015. aug. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!