Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kisgyermekes anyukák! Kíváncsi...

Münki kérdése:

Kisgyermekes anyukák! Kíváncsi lennék, hogy nálatok a két év körüli gyermeketek hogyan mutatja/mutatta ki a szeretetét felétek? Kimutatja-e egyáltalán? Honnan tudj átok/tudtátok, hogy szeret?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 20. 13:30
1 2
 1/17 mtke ***** válasza:
100%
Ölel puszillak sőt sok gyerek mint a batyame is 2 évesen mondta is
2015. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Megölel, hozzámbújik, megsimogat, puszit ad és szokta mondani is.
2015. ápr. 20. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Ad puszit:)

Én akkor érzem a legjobban, hogy szeret, mikor valamije fáj vagy eltört a játéka és hozzám szalad segítségért. Bízik bennem teljes mértékben.

Emellett puszik, ölelés, idebújások, megetet, megitat, ilyesmik.

Két és fél éves a pici.

2015. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy kimutatta már 2 évesen is a fiam. Megsimogatott, puszit adott, odabújt hozzám, átölelt. Kb. 2,5 éves korától fogva mondja, hogy "Szeretlek".
2015. ápr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Két évesen is kimutatta. Simogatott. Puszit adott. Ha álltam átölelte a lában. A mai napig játszás közben is odaszalad hozzám (bár most már öt éves) és közli hogy szeret.

Mivel a gyerekek utánzás útján is sokat tanulnak az életről ehhez valószínűleg hozzájárult hogy az apukájával egymás felé mi is kimutatjuk a szeretetünket és mindketten felé is.

A rokonságban van egy kislány aki már iskolás de kiskorában hiába kapott olyan sok szeretgetést nem tudta kimutatni az érzelmeit. Az anyukája néha úgy érezte hogy csak kiszolgáló személyzetként tekint rá a kislány. Az oviban, társas közegben megtanulta kezelni a saját érzelmeit, pozitívakat és negatívakat egyaránt. Kiscsoport vége felé már, de középsőtől határozottan éreztette az otthoniakkal hogy fontosak számára és szereti őket. Addig a kis mikrovilágában nem tudta hogy ennek jelentőssége van.

2015. ápr. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Elsö lányom egy nyugodtabb tipus, és szinte soha nem mutatta ki ennyi idösen. Max ha baja volt bele ült az ölembe, vagy hozzám rohant rögtön, de se puszi, se ölelgetés semmi. Most 4,5 éves és sokszor puszilgat vagy mondja is már.

A kicsi egy kicsit sem nyugodt, ö már kb 1,5 évesen a nyakamba logott és pusilgatott megállás nélkül, most 2,5 éves és nem tud eleget puszilgatni.

2015. ápr. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Kedves 5-ös és 6-os!

Igazán, hasonló okokból írtam ki a kérdésemet, amit leírtatok a rokon kislány illetve a nagyobb gyermeketek esetében. Őrületbe tudom már kergetni magam a gondolattal, hogy nem szeret a kisfiam.

Tudom, hogy a gyermek utánoz, így ezért sem értem ezt a helyzetet, mivel én imádattal fordulok felé, amit ki is mutatok neki...

Ő is nagyon kiegyensúlyozott és csak akkor szalad hozzám (de csakis hozzám), ha valami baja van. Néha azt gondolom, hogy fel sem tűnne neki, ha egyszer nem jönnék haza...

2015. ápr. 20. 14:27
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
4-es vagyok. Ó, dehogynem tűnne fel. A gyerekek - ahogy a felnőttek is - külön kis személyiségek, eltérő szokásokkal. Szeret ő biztosan, csak ő máshogy mutatja ki. Az, hogy hozzád szalad, ha baj van, a szeretet és bizalom egyértelmű kifejezése.
2015. ápr. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek ez teljesen normális? Mármint, hogy csak akkor jön oda hozzám, ha baja van, csak akkor kedveskedik és puszilgat, bár akkor is csak külön kérésre, ha akar valamit (pl.: nem éri el az áhított tárgyat)?

Egyáltalán nem nyafogni akarok, csak az én környezetemben is azt látom, hogy az anyukák le sem tudják vakarni magukról a gyereküket (ami nem biztos, hogy jó, de nekem megszakad a szívem közben...)

2015. ápr. 20. 15:07
 10/17 Bence_ ***** válasza:
100%

Esetleg jól érzi magát a bőrében és ezért nincs szüksége folyton egy mankóra? (anyuka)

Ha megkérdezed mit mond?

2015. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!