Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám ezt úgy megoldani,...

Hogy tudnám ezt úgy megoldani, hogy mindkettőnknek jó legyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nagy vonalakban a problémám, hogy a szüleim kb 15 éve nagyon rossz viszonyban vannak...én lassan végzek a tanfolyamommal, és szeretnék elköltözni pest közelébe, igaz nem a szívem csücske, de ott van munka sajnos. Viszont így anyumat is szeretném vinni magammal, nem fogom itthagyni, viszont szeretnék saját életet is. Családi házban gondolkodok, két szintest nézek, ahol esetleg én a felső szinten lakhatnék...még eddig nem találtam semmi normálisat, lakás meg kicsit necces lenne ha esetleg nekem lenne valakim, ciki lenne úgy együtt lenni... :S Volt már valaki hasonló helyzetben?

Előre is köszönöm!



2015. aug. 2. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád felnőtt,oldja meg a problèmáit.Te is szakadj el tőle,mert anyucival a nyakadon senkinek sem fogsz kelleni.A felnőtt lét=önàllóság
2015. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Rendes tőled, hogy segíteni szeretnél az anyukádnak, de magadra is gondolnod kell. Több generáció együttlakásából nem sok jó szokott kisülni, főleg, ha neked is lesz párod és szeretnél vele kettesben élni. Akkor nem teheted csak úgy ki anyukádat...


Inkább támogasd majd anyagilag, ha tudod.

2015. aug. 2. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Eddig mindig ő tett meg értem mindent, pénzben is és támogatásban is, most meg egyszerűen tudomást se vegyek róla, hogy neki is kellene az én segítségem?Önálló vagyok, nem erről van szó, de nem akarom itt hagyni mert apám egy állat, és úgy viselkedik vele mint egy lábtörlővel, és ezt nem tudom nézni...
2015. aug. 2. 16:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Segítsd őt abban, hogy külön tudjon költözni. Pl. egy albérletbe. De neked nem kell vele élned.
2015. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze tudom hogy ez lenne a legjobb megoldás, de akkor ő viszont nem jönne velem pestre, itt ahol lakunk meg max a bátyja van, de rájuk "nem akar akaszkodni", rajtuk kívül se barátnő se senki... Apámnak kb a cselédje volt, úgy is beszél vele máig is... Apum sokat eljárt itthonról, anyum meg minket nevelt főzött mosott takarított, szinte ki se mozdul csak itthon nézi a tv-t, és ha itthagynám, nem tudom mi lenne vele...a szülei is kb 30 km-re laknak. Tudom, most azt hiszitek nem vagyok képes elszakadni, de külföldön is éltem már, de így hogy anyum itt akarja hagyni apumat, el akar válni, így nem tudom azt mondani neki hogy velem nem jöhet, keressen magának albérletet....
2015. aug. 2. 16:28
 6/8 anonim ***** válasza:

ne vidd magaddal anyudat.

kezdj önálló életet, az élet előrefelé halad és nem visszafelé gondoskodunk.

elég lesz neked anyud ha már ápolásra szorul mert öreg lesz.

addig építs magadnak fel életet hogy a későbbi megpróbáltatásokat állni tudd.

2015. aug. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Maradj még vele a jelenlegi lakhelyeden, míg lábra áll. Aztán Pesten kialakítod az életed, aminek ő is a része marad (városától függetlenül).

Sajnálom,hogy másképp nem tudtam segíteni

2016. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ja már nem akt
2016. júl. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!