Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy beszeljem le rola anyámat...

Hogy beszeljem le rola anyámat? Mas szülő is ilyen?

Figyelt kérdés
Arrol van szo hogy most megyek 9.-be es anyukám elakar kísérni az evnyitor ahogy o mondja "kivancsi" sztem tok ciki lesz mert nem hiszem hogy mas szülő is lesz ott.

2015. aug. 3. 23:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
86%
Ne hülyéskedj már :) Amikor nekem volt a 9.-es évnyitóm, engem a nagypapám kísért el, mert szerettem volna, ha valaki eljön, de senki nem ért rá (a szüleim pedagógusok, ők a saját osztályuk évnyitóján voltak), nagypapám meg tök szívesen eljött, és én úgy örültem, hogy ott van :) Nem volt benne semmi ciki, a fenét se érdekelte, hogy engem ki kísért el, más szülők, rokonok is voltak ott, nem volt kirívó, hogy engem elkísért valaki.
2015. aug. 3. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
34%
Ebből látszik,hogy kilencedikesként még milyen gyerekes vagy.
2015. aug. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Jo igy általánosban h elkísért ott volt oke.. De most olyan mas cikinek erzem. Jo o aggódik is mivel én minden évnyitón évzárón kepes vagyok elajulni igy megertem de meg is ugy gondolom hogy csak az én anyukám lesz ott es beeges :/
2015. aug. 3. 23:29
 4/19 Mumusan ***** válasza:
88%
Hidd el, másnak is ott lesz.
2015. aug. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem semmi baj nincs vele, ha elmegy megnézni. Biztosan kíváncsi az új sulira, a tanárokra meg, hogy milyen a hangulata, szellemisége az iskolának. Nem hiszem, hogy sokat tudna téged ott zavarni. Úgysem engedik oda a gyerekek közé, legalábbis nálunk mindig külön állnak a szülők, vendégek és az osztályok. Utána meg gondolom mentek az "órákra", körbevezetnek titeket meg elmondják, hogy miként működnek a dolgok, tehát az évnyitó végeztével nekik elviekben el kell menniük. Nekem speciel sosem jöttek el az évnyitóimra, évzáróimra. Nem érdekelte őket és igazából én is teljesen feleslegesnek tartottam volna mert ezek általában nem szólnak semmiről és szerintem borzasztó fárasztóak, unalmasak. Viszont van osztálytársam, akit mindig elkísérik és megnézik a szülei az ilyen ünnepségeken. Őt nem zavarja. Igazából, szerintem semmi ciki nincs ebben, max. azt tudom elképzelni zavarónak, ha folyton a nyakadban vannak és kísérgetnek mindenhova és nem hagynak együtt a barátaiddal. Viszont ha téged zavar akkor szólj nekik, hogy neked ez kellemetlen lenne és szeretnéd, ha nem jönnének. Szerintem ezt így meg lehet mondani....
2015. aug. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
47%

Egyszer mondaná rád anyukád, hoyg kínos veled mutatkoznia, na akkor aztán megnézném, hogy éreznéd magad.

Máskülönben mondd, hogy már egyedül szeretnél menni, elég nagy vagy hozzá.

2015. aug. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
79%

Hogy védjem a kérdezőt, miért baj az, hogy egyedül megy?

Ez már nem az a világ ami régen volt.. itt tényleg előfordul, hogy ciki.. mert másnak se nagyon megy.. kivéve a fanatikus szülők..


Ami a lényeg a gyerekeket az önállóságra kell oktatni.

S szerintem semmi baj nincs azzal, hogy egyedül megy.

A szülő meg ha normális már rég utána kérdezett a sulinak, és majd a szülőin is látja a dolgokat.

2015. aug. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
34%
Szerintem ez nem csak aggódás. Büszke rád és szeretne látni elsős gimisként. Ez meg tök jó. Hidd el,szinte mindenkinek ott lesznek a szülei. Csak a ceremónián. Utána nem megy be veled a terembe meg a többiekhez..annyit csak kibírsz..én örültem,hogy ott voltak anyáék. :)
2015. aug. 3. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Nem akarok gonosz lenni, de nálunk már 9.ben is elég ciki volt, ha anyci kísérgetett. Én mikor kicsi voltam még örültem is volna neki, ha elkísér, de sajnos egyedül az elsős évnyitómra jutott el. Kb 10 éves koromtól ezt nem bántam, gimiben meg már főleg. Nálunk viszonylag kevés gyereket kísértek be a szülei, de utána rájuk is ragadt az anyukicsifia/lánya jelző. Nem mondom, hogy ez a normális, azt mondom, hogy a mai világban ez így van.
2015. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell támadni a kérdezót. ez az a kor, amibe ciki, ha anyukájával megy az új sulijába. Én most leszek tizedikes, nekem is ciki lett volna tavaly, pedig másnak is voltak ott a szülei és senkit nem gúnyoltak.
2015. aug. 3. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!