Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám paranoid skizofrén....

Anyám paranoid skizofrén. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Bocsi,telóról vagyok.

A szüleim 1 éve elváltak,van egy nővérem aki most haza jött Hollandból.

Anyám már több éve kimerülés szèlén állt dr 5 éve kórházba került. "Meggyógyúlt" és végre megint normális lett minden. Utána tavaly durvult el. Elkezdett Félrehallani dolgokat pl.: tanulok a szobámba 1 órája nem szóltam hozzá és odajott mellém: Mit mondtál,?....

Utána téveszmék stb.

3 hete kavaródott fel minden,kezdtem megutánli(apámat nagyon szeretem,de egy nagyon gonosz barátnőt talált.)

Rég apámhoz akartam költözni de lett egy barátnője aki szőrnyű.

Anyámmal összevesztünka piacon,és hazaértünk mentem a szobámba mert azt mondta h a lófaszt megyek én svájcba(megvan a jegyem 2 hete) én átugrottam az ágyon elraktam a táskámba,ő kitépte a táskám a kezemből és meggyűrte a jegyet.

Rögtön hivtam a nővérem és most ugrok kicsit.

Nővérem felhívott egy mentőst. Müller Péter volt a neve. D.E.-ös volt. Azt mondta kimennek anyámhoz és beviszik. D.U. jott a noverem ezt elmondta nekem,hívjuk a mentőket erre nem jonnek ki. Azota a noverem olyan beutalot kert h mentot lehet rá hivni. Mit csinaljak addig? Apámnál biztonságba van a jegyem titokba lemasoltattuk a kulcsomat ha anyat bevinnék. De nővérem nem akarja ráhívni a mentőket valamiért. Hogy húzzam ki ezt a pár napot csütörtök D.U.-ig? Akkor megyek apámhoz mrr reggel 6 kor indul a vonatom.

Amúgy a szentendrei sz. Ről most költöztünk be a X.ker. be apám meg a 14.-ik ből a bar.nőjéhez a 23-ba.

Ezért "mindig" pakolni kell azt mondja anyám nem mehetek sehova.

Mégegyszer krdezem hogy húzzam ki ezt a pár napot?

Nagyon szorongok tőle.


2015. aug. 4. 08:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
13%

Nem tudom, de nekem ez olyan furcsán hangzik.

Én egy olyan nőt látok, aki felnvelet 2 gyerket, elvált tőle a férje, megviselte az élet és becsavarodott. Mindenki elmenekül tőle, mellőle.

Szörnyű, h évek után mennyi jár egy anyának, egy embernek, h hirtelen mindenki ilyen szinten lelép mellőle és csodálkoznak, ha ilyen reakciója lesz rá.

Nyilván a válás miatt nem kell egy életre odaragasztani magát az embernek a szüleihez.

.. De ha pár nap múlva úgyis elmész jó messzire, akkor csak kibirod már, nem?

2015. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
85%
Tüstént csomagolj, és húzz el Apádhoz! Most. Nem olyan nagy baj a "gonosz új nő" azt jobban elviseled - hisz ott van a normális apád.
2015. aug. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

A paranoid skizofrénia egy kezelhető állapot. Ha anyukád tisztában van vele, hogy baj van, és hajlandó vállalni a pszihiátriai kezelést (ez arról szól, hogy beállítják a gyógyszerét), akkor élhet viszonylag normális életet.

De ezt neki is akarnia kell.

Szerintem a nővéreddel próbáljátok meg ebbe az irányba terelni. (rossz hír, hogy a hajlam öröklődhet)

2015. aug. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%
Én semmi olyat nem olvasok ami paranoid skizofréniára utalna. Azt se értem, hogy mi okból hívnátok ki rá a mentőket. Mert összevesztetek, és anyud azzal büntetne, hogy nem utazhatsz? Te meg folyamatosan ellenkezel vele? Itt nincs semmiféle paranoid skizofrénia. Egyszerűen csak kikészült anyud, kimerült, és a neveletlen gyereke sem hallgat rá, keresztbe tesz neki. Azért ne csodálkozz ha anyád az utazásod után kijelenti, hogy holnaptól élj apáddal, ő nem akar már gondoskodni rólad. Nem kell milliomosnak lennem, hogy tudjam, akkor újra kiírsz egy kérdést, hogy mit tegyél mert apud nője egy sárkány.. Ugye te tökéletes vagy??
2015. aug. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A férjem bátyja is az,gyógyszereket szed,nincs vele semmi gond.
2015. aug. 4. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Azért, ha egyszer már kórházba került, és "meggyógyult", akkor biztosan kezelték valamivel, volt diagnózis (gondolom, paranoid skizofrénia, ezt a kifejezést nem hiszem, hogy maga találta ki a kérdező)

Lehet, hogy úgy érezte, jobban van és megpróbálta elhagyni a gyógyszert / csökkenteni az adagot vagy egyszerűen rosszabbodott. Ettől persze még megtépázta az élet, és lehet, hogy a gyereke nem "mintagyerek", de miért kell rögtön azt feltételezni, hogy a kérdező hazudik, és a nő egészséges? Egy mentális beteggel egy felnőttnek is nehéz együtt élni, nemhogy egy gyereknek.

Kellene egy orvosi felülvizsgálat. Az orvosok vagy

- kezelik, beállítják a gyógyszerét vagy valami

- azt mondják, rendben van, akkor családban kell megoldani a problémát (tehermentesíteni, és akkor igenis, a kérdezőnek kell figyelmesebbnek lenni - nem azért, mert elvből feltételezem, hogy "túl pofátlan", hanem azért, mert nehéz időszakot él meg az anyja)

2015. aug. 4. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

1: Elvált tőle a férje? Erről nem ír a kérdező. "A szüleim 1 éve elváltak,..." Nem derül ki, hogy ki miatt, vagy közös megegyezés, stb.

Abba nem kell belerokkanni, ha valaki elválik. Rengetegen vannak így.


Kérdező: Honnan tudod, hogy ez a baja? Korábban ezzel kezelték? Most nem akar kezelésre járni? Akkor hogyan került kórházba?

Szerintem már most menjél el apukádhoz. Nem kell csütörtökig várni. Ennyit kibírsz a barátnőjével.

2015. aug. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Huh. Köszönöm a válaszokat. Apám nagyon szeret,anyám inditotta a válópert. Anyám nem akar orvoshoz menni mert úgy érzi a téveszméi normálisak. Ameddig ittülök addig is állandóan hallom a másik szobából a hangját: Ki vezérli a számító géprt? Remélem eltörik a keze stb.
2015. aug. 4. 09:52
 9/13 anonim ***** válasza:
Beszélj apukáddal, hogy tegyen valamit, segítsen.
2015. aug. 4. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Apám szeretne tenni de nem tehet. Semmi joga nem maradt a válás után felettem.

Amügy 14/fiú

2015. aug. 4. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!