Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi bocsátható meg, nézhető...

Mi bocsátható meg, nézhető el, egy beteg (paranoid skizofrén) anyának?

Figyelt kérdés
Akinek van ilyen rokona, az biztos tudja, hogy miről beszélek. Egyszerűen csak ő létezik. Se unoka, se gyerek, se karácsony, se születésnap.
2010. szept. 6. 07:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg (orvosilag bizonyitottan) beteg, akkor nem felelös a viselkedéséért, nem tehetsz neki szemrehányást emiatt.

Viszont elviselni nagyon nehéz, sok kitartásra lesz szükséged. Ha van valaki, akivel tudsz erröl beszélni, az nagy segitség, mert különben idövel teljesen felörlödsz.

2010. szept. 6. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
97%
én anyám az volt de nem szedte a gyógyszereit és folyamatosan bántalmazott testileg-lelkileg, mert 'gonosz' voltam (6éves koromtól?). sosem bocsátom meg h meg se próbált változtatni se ő se senki a családban aki ezt végignézte, pedig bár fizikailag csak engem bántott, lelkileg mindenkit.
2010. szept. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Nincs neki mit megbocsátani,mert nem tehet a betegségéről. Sok türelem,tolerancia,határozottság kell. Kreativitás,hogy miként kezeld az egyes helyzeteket. Jó,ha időnként befekhet a korházba valamilyen kezelésre. Akkor te is pihenhetsz egy keveset.
2010. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Szerencsére nem velünk él. Én azt nagyon nehezen dolgozom fel, hogy van egy fél éves kisunokája és még csak nem is érdeklődött, hogy mi van vele?

Nagyon fáj, hogy nem igazi nagymama.

Nem olyan, mint az én drága kis nagyim volt.

2010. szept. 6. 08:15
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Apai nagymamám skizofrén volt. Nekünk, gyerekeknek csak akkor mondták el, hogy beteg volt, amikor már meghalt, de azt mi is tudtuk (érezük), hogy valami nem oké vele. A szüleim házassága elején csinált durva dolgokat, beállíott ordítozva az éjszaka közepén meg hasonlók, anyukám ezért nagyon sokáig nem volt hajlandó találkozni vele. Minket elengedett hozzá, ha ott volt apukám. Később aztán találtak neki valami jó gyógyszert, azzal valamennyire normalizálódott az állapota.

Édesapám mindig, a legdurvább időszakában is rendszeresen látogatta. Azt mondta, legyen bármilyen, neki az anyja, akkor is az lenne, ha gyilkos lenne. Nagypapától akkor már rég elváltak, és apu azt mondta, nagymamának ő van egyedül a világon, és kötelessége gondoskodni róla, akkor is, ha rettentően fárasztó, és semmi köszönetet nem kap érte. A legkevésbé sem izgatta, hogy sem ő, sem mi, unokák nem kaptunk tőle szülinapi ajándékot például. Igaz, apukámnál önzetenebb embert nem ismerek a világon. Ő mindent megbocsátott neki.

2010. szept. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
84%

Ismerős helyzet... szedi rendesen a gyógyszereket?


Egyébként pedig pont annyira hibáztatható, mint egy rákos, hogy sugárkezelésre jár az unokázás helyett.

2010. szept. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
96%
Nem tudom szed e gyógyszert az édesanyád, de általános tapasztalat, ha rendszeresen kezelve van, és visszajár kontrollra az ilyen beteg, nagyon sokat tudnak javítani az állapotán. Ne írtad le hogy orvosi segítséget kap-e vagy még nem. Mindenesetre mindenképpen el kellene kísérni pszichiáterhez a mamát.
2010. szept. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Te olyasmiért haragszol (unoka), amiről nem tehet. Ő beteg, nem lehet azzal a mércével mérni, mint az egészségeseket. Nekem 2 ilyen ismerősöm van. Egyikük lánya nem viselte tovább és benyomta egy otthonba - mindenkinek jobb így. (Persze látogatja meg minden.) A másik még mindig próbál szép szóval hatni az anyjára és megértetni vele, mi a szeretet lényege. Csak ő nem érti, hogy az anyjával nem ez a baj.
2010. szept. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
43%
Szerintem a legjobb ha az ember jó távol költözik, és keveset beszél vele telefonon. Úgy nem tud megbántani. Sajnállak titeket. :/
2010. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
78%
Anyukád BETEG, olyan betegsége van, amiből soha nem fog meggyógyulni, és bár a környezetének is rossz, de neki a legrosszabb. Te meg azzal foglalkozol, hogy nem látogatja a gyerekedet, ami az ő állapotában teljesen érthető, a betegségével járó tünet? Figyelj, egy gyerek nagymama nélkül is teljesen jól fel tud nőni, én is úgy nőttem fel, mégse lett semmi bajom, nincs hiányérzetem. Ha anyukád meghalna, akkor is ugyanúgy nem lenne nagyanyja a gyereknek. Amit nem szándékosan tesz valaki, azért nem hibáztatható. Egy asztmást hibáztatnál azért, mert nem kap levegőt? Ugye hogy nem? Nincs mit megbocsátani, nincs mit elnézni neki, mert nem tehet róla, hogy beteg. Mikor értik már meg az emberek, hogy a mentális, pszichés betegségek ugyanolyan betegségek, mint bármelyik más, és hogy ugyanúgy nem szándékosan lesz beteg valaki, mint ahogy semmilyen betegséget nem szándékosan kap el az ember?
2010. szept. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!