Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » "Szökjek be" apám otthonába?...

"Szökjek be" apám otthonába? Ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, lány. Röviden annyi a történetem, hogy apám megcsalta a feleségét anyámmal (anyám állítólag nem tudott róla, hogy van családja), és így születtem én. Van két féltestvérem, mindketten a 40-es éveiben járnak, az egyiknek a fia egy évvel idősebb nálam. Sem apám felesége, sem a féltestvéreim nem akarnak tudni rólam.

Apu az utóbbi időben sokat beszélt erről a feleségével, de a kérdésre, hogy bemutathat-e neki, mindig határozott "NEM" volt a válasz. Apám messze lakik tőlem, eléggé. Most a felesége egy hétig elutazik, és apám arra gondolt, hogy amíg távol lesz, elvinne engem a házába.

Tudom, hogy jó a szándék... de nekem valahogy nem nagyon tetszik az ötlet. Nem jó ez, hogy én titokban odamenjek... és ha hazajön a feleség? Bújjak a szekrénybe?

Ti mit tanácsolnátok nekem?



2015. aug. 4. 15:51
 1/8 anonim ***** válasza:
62%
Semmiképp se menj. Csak nagyon nagy galiba lenne belőle. Gonosz dolog a testvereidtol, hogy nem kivancsiak rad, de apukad feleseget meg lehet erteni. Hisz hazon kivul csinalt gyereket, megis vele maradt. Ne erts felre, nagyszerű dolog, hogy megfogantal, de tole ne vard el, hogy szeressen, hisz arra emlekeztetned mindig, hogy a ferje egy masik not kívánatosabbnak, szebbnek, jobbnak talalt nala es megcsalta. Na ez szornyu fajdalom minden nonek. Szoval ha nem akar latni ne szokj oda, mint valami titkos szereto, ennel tobbet erdemelsz. Menjetek el egyutt nyaralni apukaddal vagy ilyesmi de az otthonunk maradjon tabu.
2015. aug. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igazad van, köszönöm! :)
2015. aug. 4. 16:08
 3/8 anonim ***** válasza:
72%
Szégyellje magát apád, de nagyon...A legundorítóbb dolgot művelte a feleségével és a kapcsolatukkal azzal, hogy nemhogy megcsalta, még védekezni sem tudott (bocs), és most még a családja kérésébe is belesz..rna azzal, hogy a hátuk mögött odacsempész téged. Basszus, gyakorlatilag titokban, mintha valami szégyellnivaló bűnöző lennél. Mit gondol, majd senkinek nem fog feltűnni, aki szólna a nejének, hogy egy nőcskével látták a házba bemenni? Akkora műsor lenne, hogy csak na! Fogadd el, hogy nem vagy a családuk része, egy olyan kínos "dolog" vagy, amiről igyekeznek tudomást sem venni, apád meg ehhez asszisztál, nyilván ez a béke feltétele. Apádnak lehetne annyi esze, hogy a kapcsolattartást máshogy intézi el, de te ne süllyedj arra szintre, ahol vagy.
2015. aug. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Máig kellett eldöntenem... nemet mondok, ha hív apa. Mentek a zöldek :)
2015. aug. 4. 17:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Minek mennél abba a házba? Nem értem.
2015. aug. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
90%

Jaj, barátnőm PONT így nőtt fel, ahogy Te. Most 40 éves.

Kamasz korában mutatta be apukája előbb az egyik féltestvérének, aztán évek múlva a másiknak. Még később a feleségének. Feleséggel ma tűrhető kapcsolatban van, egyik testvérével és annak családjával viszont szívbéli jó kapcsolatban. De sok év telt el eddig.

Gyerekkorában úgy élt anyukájával, hogy apukája időnként megjelent )telefon nem volt abban az időben nekik), nem lehetett tudni, mikor jön. Őt nem lehetett keresni. Kiszolgáltatott, hülye helyzet, valami másodrangú gyereke volt apukájának, a "törvénytelen..."


Nem szerintem sincs rendben, hogy a feleség háta mögött "odacsempésszen". Majd ha a feleség készen áll rá, hogy megismerjen téged, aki ugyanolyan ártatlan elszenvedője vagy a történetnek, mint ő, akkor majd meghívnak együtt. Neked nincs szégyellnivalód, nem kell úgy menned, mint a tolvaj.


Egy másik igaz történet, ismerős család: férj, feleség, 3 fiúgyerek. Férj állandóan úton van, sosincs otthon. Férj szeretője, 2 fiú. Szerető meghal, férj változatlanul állandóan úton, és mit csinál az asszony? Befogadja és neveli a másik két fiút is... Aki találkozik velük, meg nem mondja, melyik nem az övé, ugyanúgy bánik velük...


Kívánom, hogy apukád feleségében és a testvéreidben szülessen meg az a nagylelkűség, ami megengedi nekik, hogy kíváncsiak legyenek Rád...

2015. aug. 5. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát állítólag azért gondolta, hogy lássam az otthonát, meg hogy vendégül láthasson ott.

Köszi utolsó, megnyugtató hogy nem vagyok egyedül :)

2015. aug. 5. 15:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Végül elmentél? Mi lett veled?
2020. aug. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!