Mi a legjobb tanács?

Figyelt kérdés
Mi volt a legjobb tanács amit kaptál szüleidtől, anyukádtól, apukádtól vagy valami rokonodtól, barátodtól? Esetleg mi az a tanács, amit Te adnál a gyermekednek, családtagodnak, barátodnak? Gondolok itt arra, hogy tanács az élethez, az emberekhez, a jövőhöz, a célokhoz. Bármilyen tanács, amivel éppen ösztönöznéd, felkészítenéd az életre, a veszélyekre?

2015. aug. 5. 13:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyukam mondta mindig, csak arra ugyeljek, hogy soha ne fuggjek anyagilag senkitol. Ez mindig a szemem elott lebegett.


Most vagyok tul egy huzos valason, es nagyon, de nagyon orulok, hogy anyam anno fuggetlensegre nevelt. Nagy kakiban lennek. :(

2015. aug. 5. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 E1D1E ***** válasza:

Majdnem kiszaladtam egy autó elé kiskoromban, édesapám még ideében elkapta a karomat és viszarántott. Nem mondott utnána semmit, csak úgy fenékbe rúgott, hogy utána nem tudtam pár napig ráülni.


Szerintem ez többet ért ezer szónál!

2015. aug. 5. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Lehet hogy hülyeség, de nekem nagyon sokat segített és jelentett, amikor három éve azt mondta anyukám, hogy "bármi történik, én mindig itt leszek neked". Bár ez nem tanács, de azóta nagyon közeli a kapcsolatunk, és ő az, aki mindenről tud...a saját gyerekemnek még talán emellé annyit mondanék, hogy magán (és rajtam, az édesanyján) kívül senkiben nem bízhat meg 100%-ban. 18L
2015. aug. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
"Tartsd meg és vigyázz arra ami neked becses." (pl tárgyak), illetve "Csak azzal párnázz, akit szeretsz." :) meg még azt is mondta, hogy ha választhatok ne legyen főnököm, inkább vállalkozzak. De ezt a saját tapasztalata miatt mondta. Én jól elvagyok a mostani főnökkel, emberileg nincs vele baj. Körülbelül ennyi volt az összes tanács az életében, de mind megjegyeztem.
2015. aug. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Tanuljál, ne függj senkitől, soha ne adjál kölcsönt senkinek:)

A kölcsönnel nagyon igaza volt, mint később kiderült senkinek se adta meg, aki kölcsön kért, jó,h én nem adtam neki:)

Tanulással is igaza volt, ha nem is keresek milliókat, de szépen megélek.

Anyagilag sem függök a férjemtől, ha valami történne vele, fel tudnám tisztességesen nevelni a gyerekeket.

2015. aug. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ésszel szeressél, kislányom.


Ez azt takarja, hogy bármekkora is a szerelem, gondolkozzak közben, és ne ugorjak bele felelőtlenül semmibe. Mennyire igaza volt! :)

2015. aug. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

keresztapám mondta:

"nem érdekel hogy hány nőt b***ol meg, de ígérd meg hogy továbbtanulsz, egyetemre mész , és ott már téged se a köbcenti fog érdekelni"(ekkor 15/F voltam)


az idős szomszéd balázsbá mondta

"ne csak az értelemnek élj"

2015. aug. 23. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!