Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet valaki olyan buta,...

Hogy lehet valaki olyan buta, felnőtt családos emberként hogy alkoholista legyen?

Figyelt kérdés

Azt megértem, ha valaki egyedülálló, magányos és iszik.

De ha családja van, apró gyerekei, felesége lehetne annyi esze hogy nem kezdi el és ha eleve alkoholista,akkor az ostoba nő miért megy hozzá?

Ha megszületnek a gyerekek és akkor kap rá erre a drogra, na akkor az az ember fogyatékos, a legtöbben már kisgyerekként tudják hogy ez rossz. Nem tudja felfogni hogy tönkreteheti a gyerekeit, bekábulva összeveri a feleségét. Ha ilyrn problémája van menjen elvonóra, ha ez nem jó neki, éljen az utcán.

A párja is elég hülye lehet, annak ellenére hogy veri őket nem lép semmit.


2015. aug. 6. 11:44
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%
Beléd sem sok empátia szorult. Te mikor mész kezelésre?
2015. aug. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Szóval te a gyerekverő alkeszokkal vagy
2015. aug. 6. 11:57
 3/21 anonim ***** válasza:
81%
Nem. Természetesen nem. De ehhez értelmezni is kéne, amit írtam. Szerintem te mélységesen ítélkező ember vagy. Ennyit írtam. Nem azt, hogy igyon és verje a családját akárki. Az más téma. De aki ezt úgy képzeli el, mint te, az sem egészséges ember. Te nem iszol, de ezzel a stílussal és empátiával gyereket nevelni legalább annyira káros, mintha innál és vernéd.
2015. aug. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 E1D1E ***** válasza:
45%

Mi van ha valami régi sérelem tört fel az emberben amire nem talált jobb megoldást az alkoholnál ami felszabadítja pillanatnyilag az elmét a földi kötöttségek alól.

Szerintem ha engedélyeznék a Marihuána használatát akkor sokkal kevessebb alkoholista lenne magyarországon, vagy legalábbis egyre csökkenne a számuk.

Aki ilyesmibe menekül az már nagyon elkeseredett lehet.

De nem eléggé, hogy öngyilkos legyen.

2015. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%

Minek kezdett el inni aki alkoholista lesz azutan?


Minek ult autoba akinek utana balesete volt?

2015. aug. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
79%
Hogy alkohol vagy marihuána tök mindegy. A probléma megoldási stratégia mindkettőnél a menekülés. Ezen kéne változtatni. De lehet ezen agyalni, utólag már nem megoldás. EGyetlen családapa sem lesz azért alkoholista,mert otthon ül, ránéz a feleségére és a két gyerekére, és eldönti, hogy tönkreteszi őket. Valami problémája van, amit a csodálatos család nem vesz észre, vagy nem érdekli. Nem védem, de ez tény. Az az ember, aki menekül egy szerrel a valóság elől, annak nincsenek jó barátai, akik megfelelő időben megfelelő segítséget adnának neki. Sokak felelőssége ez. Gyenge emberek mindig voltak és mindig lesznek is, és nem is kell mellettük maradni, ha tönkreteszik a családot. De az okok annál összetettebbek, semhogy annyit mondjuk, hogy "nah, hát ez hülye". Ez nem ennyire egyszerű sosem.
2015. aug. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
egyrészt a szerelem az ilyen, sokszor vak. Másrészt léteznek az ún. áldozat típusú emberek akik vondzódnak az ilyen problémásabb emberekhez. egyúttal társfüggők, és szenvedhetnek "megmentő" szindrómában, hogy majd ők segítenek az alkoholistának/drogosnak leszokni, de nyilván évtizedes kudarcok után... Hogy valaki meg miért lesz az? Rossz gyerekkor, bántalmazták, nem szerették. És igen, nehogy azt írjátok h ilyen minden családban van. Itt az a fő szempont hogy ki dolgozza van. Van aki láncdohányos lesz, van aki elmegy szociális munkásnak vagy családsegítő alapítványokhoz, van aki iszik, drogozik stb.
2015. aug. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
bocsi, akarom mondadni: ki hogy dolgozza fel.
2015. aug. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Én úgy dolgoztam fel, hogy pazichiáterhez mentem.
2015. aug. 6. 12:30
 10/21 anonim ***** válasza:
60%
Ez nem intelligencia kérdése, hanem jellemé. Alkoholt inni tök jó, boldogságérzetet okoz. Vannak viszont következményei. Akit ez nem érdekel, az még nem buta, csak mások a prioritásai.
2015. aug. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!