Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti hogy reagálnátok ha a 17...

Ti hogy reagálnátok ha a 17 éves lányotok terhes lenne?

Figyelt kérdés
Az abortusz, és az örökbeadás nem opcio nála. A barátja elhagyta, és mivel ellenzi az abortuszt. Úgy dönt nem szól a szüleinek, mert ők nem partnerek a dologban.Nem akarnák a babát. Csak akkor mondja el, ha nem lehet elvetetni. Ti szülőként örülnétek így az unokának? Büszkék lennétek a lányotokra, hogy nem adja fel az elveit, miután beletörődtettek?
2015. aug. 6. 13:10
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/145 anonim ***** válasza:
62%
Minek egy 17 éves lánynak gyerek? Abortusz. Tönkreteszed az életedet, és a gyereked életét is. Fenn tudod tartani, van saját lakásod, munkahelyed?
2015. aug. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/145 anonim ***** válasza:
77%

Biztos kiakadnék az először a lányomon, hogy miért ilyen felelőtlen, miért nem védekezett hatékonyan. Aztán azon is elgondolkodnék, hogy miért bizalmatlan velem ennyire, hol rontottam el, miért nem fordult hozzám korábban. Elgondolkodnék azon is, megfelelően felvilágosítottam-e őt?


Nyilván nem örülnék, hogy 17 évesen anya lesz, de segítenék neki, ez nem is kérdéses.

(Van lányom, bár még csak 13 éves)

2015. aug. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/145 anonim ***** válasza:
78%

nálam meg az ő+gyereke eltartsása nem opcíó.

főleg mivel akkor mondta el, mikor már ab. kizárva. sunyi!

büszke? mire? arra hogy 17 évesen felcsináltatja magát, hazudik és szül?!

18éves koráig nem raknám ki, utána mehet amerre lát.

2015. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/145 anonim ***** válasza:
44%
én 2olyan lányt, azaz már nőt is ismerek akik 17évesen szültek, azóta mindkettőnek 2van, 20on évesek és gyönyörűen ellátják a gyerekeket, munkájuk van, boldog családanyak. És itt vagyok én 28évesen aki 16évesen elvetett egy gyereket, azóta született 2gyerekem, férjem van, de azt a picit soha nem felejtem el, megbántam, pánikbeteg lettem. szóval ha úgy érzi, hajrá :) SZuper anya lesz belőle :)
2015. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/145 A kérdező kommentje:
Nem mindenki ért egyet az abortuszal és a szülők segíteni fognak.
2015. aug. 6. 13:17
 6/145 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon elkeserednék, ha a lányom 17 évesen teherebe esne. Nem azért, hogy most mi lesz, mert nagyon úgy fest, hogy nem lenne már beleszólásom. De az, hogy ilyen szinten felelőtlen volt, az zavarna, mi nem így neveltük. Amikor az ember lánya a saját kontójára felelőtlen, az egy dolog. Akkor, ha becsúszik, az valóban kizárólag az ő döntése. A nagyobbik lányom most 20 éves, eltartja magát, maximálisan támogatnám, akárhogyan dönt. De azt gondolom, bevállalni egy babát úgy, hogy semmiféle önálló anyagi fedezet nincs rá - mert a GYES ugye nem sokra elég, és feltehetően a baba apja sem milliárdos -, és azt, aki majd fizet mindent (orvosi ellátás, kelengye, baba gyógyszerei... Nem olcsó mulatság a kisbaba!), teljesen kihagyja a döntésből, ez szerintem nem fair. Mi nem így neveltük a lányainkat. Cseppet sem lennék rá büszke, sem azért, mert lényegében hazudott, sem azért, mert teherbe esett 17 évesen.
2015. aug. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/145 anonim ***** válasza:
87%

Ha eltitkolja a gyereket, akkor nevelje is fel. Vagy ha annyira akarja a gyereket, szülés után amint lehet menjen dolgozni és tartsa el.


Én mindenesetre csalódnék benne. ELVEK? 17 évesen eltartani nem tudja magát, akkor hova az elvek?

2015. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/145 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon haragudnék rá. Azért is, hogy hülye volt és nem védekeztek. De azért még jobban, hogy direkt eltitkolta.

Nem akarnám rákényszeríteni az abortuszt. De az akkor is durva, hogy meg sem beszéli a szüleivel. Ráadásul úgy, hogy nyilván a szüleinek kell majd eltartani, nevelni a kicsit. Szóval nagyon nagy részben a szüleit fogja érinteni, hogy mi történt és mik a következményei.

2015. aug. 6. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/145 anonim ***** válasza:
18%
utolsó: ugyan miért ne ellenezhetné az abortuszt 17 évesen?
2015. aug. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/145 A kérdező kommentje:
Ennyi anyagi áldozatot megér egy baba. A gyerek apja nem dolgozik, még tanul, nem is akarja a gyereket. De biztos, ha túlesnek a meglepettségen, elbűvöli a kis magzat őket.
2015. aug. 6. 13:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!