Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülők! Ti hogy reagálnátok...

Szülők! Ti hogy reagálnátok ha a 18 éves lányotok azzal álna elő, hogy terhes?

Figyelt kérdés

segítenétek neki felnevelni,vagy rögtön vinnétek abortuszra?

Mennyire szidnátok le?

Miket mondanátok neki?

És végül mi lenne a baba sorsa?


2015. ápr. 14. 16:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
54%

Segítenék neki mindenben, és az lenne a babával amit ő szeretne.


Anyámról ez nem mondható el. Én 17 évesen lettem terhes, kényszeríteni akart az abortuszra. Amikor végre felfogta hogy nem vagyok hajlandó elvetetni, kivágott otthonról.

2015. ápr. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Kedves első kommentelő!

Azthiszem minden lány ilyen megértő szülőre vágyik,köztük énis. Énis megszeretném tartani de azthiszem engemis ki fognak vágni otthonról...a nagy leordítás után persze..

2015. ápr. 14. 16:14
 3/25 anonim válasza:
52%

Mi segítenénk neki mindenben amiben csak tudunk. Ha el szeretné vetetni abban is támogatnánk és a megtartásában is.

Nálunk nem tabu a szexualitás, így a fogamzásgátlás sem. Ha nem védekeztek volna, akkor ugyan megengednék egy "hejj lányom, de sok eszetek volt" monológot, de szerintem épp elég sz*rul érezné magát/ éreznék magukat, szóval nem rendeznék jelenetet. Ha meg védekezés mellett jött nekik össze, csak próbálnám benne tartani a lelket. Tapasztalatból tudom, hogy elég sokkoló tud lenni a hír.

A középső csemete nálunk is egy hányós-hasmenős vírusnak köszönheti az életét, mert nem tudott megfelelően felszívódni a fogamzásgátló. Oké, mi terveztünk babát, de még egy fél évet várni akartunk.

Mi lenne a babával? Az amit a lányunk szeretne. Ha szeretné ő felnevelni, segítenénk, ha azt szeretné hogy mi neveljük fel, felnevelnénk, ha örökbe szeretné adni, akkor is támogatnánk (személy szerint az abortusz után ennek örülnék a legkevésbé).

2015. ápr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Bárcsak az én szüleim is ilyenek lennének...:(

Nagyon rendes tőled,hogy így a lányod mellett álnál és bármilyen döntést hozna te támogatnád.

2015. ápr. 14. 16:36
 5/25 anonim ***** válasza:
70%
Ez elég sok mindentől függ. Milyen a kapcsolat, mennyire bízunk meg egymásban, milyen életvitelt folytat a gyerekem stb. Boldog biztos, hogy nem lennék, sőt. Elmondanám neki mi minek a következménye. Értem, hogy te 18 évesen meg szeretnéd tartani, de el kell rajta gondolkozni, mire is. Sejtésem szerint sem anyagi háttér sem biztos évek óta tartó kapcsolatod nincs, az érzelmi részről ne is beszéljünk. Mérlegelni kell. Én nem vagyok abortusz párti, fiatalon is szültem de nem a semmire. Ülj le a szüleiddel, mondd el mi a helyzet és keressetek közös megoldást. Kényszeríteni nem tud abortuszra, de segíteni sem köteles.
2015. ápr. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
77%

Nem vihetem abortuszra, mivel nagykorú, úgy dönt, ahogy akar.

Szidni? Minek? Attól változik bármi is? Akit szidnék, az én magam lennék, mert a nevelésem csődöt mondott, ha szerinte ez így jól van.

Mit mondanék? Nagyon semmit. Mondja meg, hogy döntött és élünk együtt azzal a döntésével.

A baba sorsa az, amit az Anyja dönt. Én nem nevelem fel helyette, de segítek, ha tudok. Ez abban merülne ki, hogy neveli ő, és ha iskolába akar menni mellette, hogy ne álljon meg az élete örökre, akkor levelezőn továbbtanulhatna és míg órán vagy, vigyázok a gyerekre. De Ő vállal gyereket, nem én, és ezt nyomatékosan tisztáznám vele. Neki nincs buli évekig, neki kell kelni éjjel, ő takarít, ő teszi tisztába, viszi orvoshoz, és neveli fel. Én nagymama leszek, aki néha besegít.

2015. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
75%
Alapvetően az a véleményem, ha ahhoz felnőtt volt, hogy szexeljen és ne védekezzen megfelelően, ahhoz is legyen felnőtt, hogy a szituációt megoldja úgy, hogy nekem csak legfeljebb mint nagyszülőnek kelljen részt vennem a történetben. Ez azt jelenti, hogy maximum addig támogatnám anyagilag, ameddig otthon van a gyerekkel és befejezi a középiskolát, ez maximum 1-2 év, utána elvárnám, hogy dolgozzon. A gyerekkel meg természetesen úgy foglalkoznék, mint nagyszülő, alkalmankánt vigyáznék rá, de nem nevelném a lányom helyett. Mindemellett jobban örülnék, ha az abortuszt választaná, de nem kényszeríteném rá és nem is dobnám ki otthonról.
2015. ápr. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Kedves harmadik!

Igen teljesen igaz az amit leírtál,de én szeretném ha támogatnának szüleim mert azt neis várják el,hogy elvetetem mert én azt nem vagyok képes megtenni,tudom,hogy egész életembe bánnám és nem tudnám elfelejteni.

Szüleimmel sajnos a kapcsolatom egyáltalán nem jó,pláne apámmal...!

De én saját erőböl képtelen lennék eltartani,a középsuliból is van még ez az év meg még 2 mert 10.es vagyok még csak

2015. ápr. 14. 16:47
 9/25 anonim ***** válasza:
42%
Minden tekintetben a lányom mellett állnék. Az ő boldogsága és a baba egészsége a legfontosabb! 38/F
2015. ápr. 14. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
53%

1es vagyok, nem értem miért lettem lepontozva és kinek haszontalan a válaszom, mert én a kérdésre válaszoltam. Sok itt az iq bajnok :)

Vagy esetleg az a baj hogy én és a férjem neveltem fel a gyereket a szülök lehuzása nélkül?

2015. ápr. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!