Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum nem veszi észre hogy...

Anyum nem veszi észre hogy segítségre lenne szükség, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, most megyek 9.-be.

Jó pár éve sehova nem megyek, pedig hívnak a barátaim, idén lett barátom, szóval vele szoktam eljárni de csak ha háztól-házig kísér mert nem vagyok hajlandó kimenni az utcára egyedül. Kaptam kutyát akit ugye sétáltatni kell, de csak 2-3 ház 'messze' viszem, és ha meglátok egy idegent futok haza.

3. osztályos korom óta nem voltam osztálykiránduláson mert irtózom a busz, autó, vonat, egyszóval minden közlekedési eszköztől.

Mivel most megyek középsuliba lett volna gólyatábor, amit be is fizettünk, de utána mégis lemondtam mert képtelen vagyok felszállni a vonatra (pedig egy kb. 10 percre lévő faluba megyünk).

Erdőbe, rétre, éjszaka az udvarunkba sem megyek ki. Ha éjszaka felnézek az égre ami sötét, tele csillaggal és végtelen egyből rosszul leszek, ájulás keringet. Nemrég el kellett mennem boltba, de nem tudok sorba állni, amig csak előttem állnak az nem baj, de amikor valami mögém áll egyből leizzadok, szédülök..

Nyaralni miattam nem megyünk egyik évben sem, pedig lett volna alkalmunk az ország másik végében eltölteni egy hetet, de nem voltam hajlandó autózni.

Mit tehetnék? Anyum egyáltalán nem vesz észre semmit ebből hogy beteg lehetnék, számára az a magyarázat hogy egyszerűen nem szeretek buszozni, autózni.

Nem vagyok vele túl őszinte kapcsolatban, hogy elmondjam neki.

Mikor egyszer mondtam neki hogy nem megyek rétre mert egyszerűen ájulás keringet, elkezdett ordítani, és fenyegetőzött hogy a pszihiátriát (nem tudom leírni bocsánat:/ ) hívja mert feltűnési viszketegségem van.


Segítség!! Napról napra rosszabb:(

14/L


2015. aug. 6. 21:38
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Jav.: mert irtózom a busztól, autótól, vonattól...
2015. aug. 6. 21:39
 2/13 anonim ***** válasza:
Gyerekorvostól kaphatnál beutalót ingyenes pszichológiai rendelésre. De kérdés hogy el tudnál-e menni? Barátod nem kísérne el?
2015. aug. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem tudom hogy ez hogy megy, de erre van valami gyógyszer nem?
2015. aug. 6. 21:48
 4/13 anonim ***** válasza:
51%
Miért akarnál egyből gyógyszeres kezelésre folyamodni ?
2015. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Csupán érdeklődés céljából kérdeztem a gyógyszerről.
2015. aug. 6. 21:56
 6/13 anonim ***** válasza:
51%

Ne a gyógyszertől várd a megoldást. Ez egy olyan dolog, amit sok idő alatt, terápiával kell leküzdened (lehet hogy gyógyszert is kapnál). De ha félsz a nagy terektől, tömegtől, sőt az utazástól is, az már nem vicc. A suliban nem leszel rosszul az osztályteremben vagy pl évnyitó ünnepségen?

Mindenképpen fordulj orvoshoz, akár iskolaorvoshoz, akár fiatalokkal foglalkozó pszichológushoz...

2015. aug. 6. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Tömeget egyáltalán nem bírom, így az iskola gyűlésen, tömött buszokon, nagyobb előadásokon mindig szélre ülök, állok ha rosszul vagyok, ne a tömeg közepén legyek, ugyanis végig azt érzem összeesek..

Évzárókra sem szoktam járni:/

2015. aug. 6. 22:02
 8/13 anonim ***** válasza:
Beszéld meg szüleiddel és menjetek el szakorvoshoz. Később nagyobb problémád is lehet ebből.
2015. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Anyummal nem igazán jó a kapcsolatom, félek elmondani neki bármit is, főleg egy ilyen komoly dolgot.

Azt hogy barátom van, fél év után mondtam el neki, azt hazudva hogy még csak 3 napja vagyunk együtt, mert féltem tőle, bár jogosan hisz nagyon megkaptam anno a magamét..:/

2015. aug. 6. 22:08
 10/13 anonim ***** válasza:
BEszélj az iskolapszichológussal erről vagy míg nincs iskola, háziorvos.
2015. aug. 6. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!