Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum nem veszi észre hogy...

Anyum nem veszi észre hogy segítségre lenne szükség, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

14 éves lány vagyok, most megyek 9.-be.

Jó pár éve sehova nem megyek, pedig hívnak a barátaim, idén lett barátom, szóval vele szoktam eljárni de csak ha háztól-házig kísér mert nem vagyok hajlandó kimenni az utcára egyedül. Kaptam kutyát akit ugye sétáltatni kell, de csak 2-3 ház 'messze' viszem, és ha meglátok egy idegent futok haza.

3. osztályos korom óta nem voltam osztálykiránduláson mert irtózom a busz, autó, vonat, egyszóval minden közlekedési eszköztől.

Mivel most megyek középsuliba lett volna gólyatábor, amit be is fizettünk, de utána mégis lemondtam mert képtelen vagyok felszállni a vonatra (pedig egy kb. 10 percre lévő faluba megyünk).

Erdőbe, rétre, éjszaka az udvarunkba sem megyek ki. Ha éjszaka felnézek az égre ami sötét, tele csillaggal és végtelen egyből rosszul leszek, ájulás keringet. Nemrég el kellett mennem boltba, de nem tudok sorba állni, amig csak előttem állnak az nem baj, de amikor valami mögém áll egyből leizzadok, szédülök..

Nyaralni miattam nem megyünk egyik évben sem, pedig lett volna alkalmunk az ország másik végében eltölteni egy hetet, de nem voltam hajlandó autózni.

Mit tehetnék? Anyum egyáltalán nem vesz észre semmit ebből hogy beteg lehetnék, számára az a magyarázat hogy egyszerűen nem szeretek buszozni, autózni.

Nem vagyok vele túl őszinte kapcsolatban, hogy elmondjam neki.

Mikor egyszer mondtam neki hogy nem megyek rétre mert egyszerűen ájulás keringet, elkezdett ordítani, és fenyegetőzött hogy a pszihiátriát (nem tudom leírni bocsánat:/ ) hívja mert feltűnési viszketegségem van.


Segítség!! Napról napra rosszabb:(

14/L


2015. aug. 6. 21:38
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Apukáddal nem tudsz beszélni? Esetleg nagyszülő vagy más rokon, akivel jó kapcsolatod van? Menj el a háziorvosodhoz a barátoddal, ha megkéred biztos elkísér. Vagy ha elkezdődik a suli menj az iskolaorvoshoz és beszélj velük erről. Ha orvos ír beutalót és azt megmutatod anyukádnak, biztosan elhiszi, hogy baj van.
2015. aug. 6. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nálad sok minden összekapcsolodik: agorofóbia,klausztrofóbia. Sürgősen fel kellene keresned orvost!
2015. aug. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Beszélj az iskola orvossal. Anyád sem százas, de neked is vannak gondjaid.


Valóban az iskola orvossal beszélj, mert nem vannak gondjaid, és sajnos anyádnak is, így nem számíthatsz rá.

Apuka, nagyobb testvér, rokonok?

2015. aug. 7. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!