Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ti mit tennétek? K. vázott,...

Ti mit tennétek? K. vázott, most a segítségemet akarja.

Figyelt kérdés

A nővérem nyíltan k.vának nevezett (nem vagyok az) és közölte, hogy az ő házába többet be ne tegyem a lábamat, a családunknak nincs szüksége olyan nőre, mint amilyen én vagyok.

Nem beszéltünk 3 hónapja, a szüleimmel is katasztrófa azóta a kapcsolatom. Tegnap felhívott többször, de nem vettem fel, erre írt, hogy segítenem kellene neki, mert elválik a férjétől és nem tud hova menni 3 gyerekkel, a legkisebb tavasszal lesz 2 éves.

A szüleinktől nem tud segítséget kérni, a pénzüket elviszi a hitel, nem lakhatnak 6-an egy kis 3 szobás lakásba.


Tudja, hogy nekem elég sok pénzem van, szállást is tudnék nekik biztosítani, viszont akiknek eddig elmondtam, hogy mi a helyzet, mindenki azt mondta, hogy hagyjam, ne akkor jussak eszébe, amikor baj van és ha most segítek, egész életében tőlem fog kölcsön kérni.

Nem tudom, hogy mit tegyek. Anyagilag nem lenne megterhelő, de rosszul esik, hogy nemrég még lehordott mindennek, most meg tőlem várja el, hogy segítsek.

Az is bennem van, hogy az egész családnak ő volt a "tökéletesség" a férjével együtt, én pedig a lázadozó fiatal lány, aki mindent feladott azért, hogy elköltözzön a nagyvárosba és bulizzon. Az utóbbi időben bármikor találkoztam a szüleimmel, mindig elhangozz az a mondat, hogy "Bár olyan lennél, mint a nővéred." .



Ilyen helyzetben ti segítenétek?



2014. febr. 28. 15:29
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
30%
Az a baj, hogy nincs egyedül. Én a kicsiket miatt befogadnám, bármennyire nem szeretnék a testvérem közelében lenni.
2014. febr. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
73%
akkor, ha nyíltan bocsánatot kér! Csakis akkor. Bár a gyerekek miatt nehéz helyzet, de azért ne csak úgy azt higgye, hogy neki mindent lehet.
2014. febr. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
97%

Nem fogadnám be ilyen előzmények után. Nem a testvért látja benned, hanem a pénzcsapot ill. a menekülési útvonalat.

Mondjuk pofa is kell hozzá, hogy megkeressen ilyesmivel.

Ha mindenáron el akar jönni a lakásából, hagyja ott a gyerekeket apucinak, ő meg menjen, amerre akar.

2014. febr. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
47%
Én segítenék,de csak a saját lelkiismeretem miatt! Egyébként nem foglalkoznék vele,a gyerekével kedves lennék,de ennyi.
2014. febr. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:

Ide nem szeretném, hogy jöjjenek.

Lehet, hogy ez önzőség, de nem akarom, hogy az otthonomat tönkretegye 3 gyerek (a 2 nagy elég kezelhetetlen).

Szóval a legkézenfekvőbb az lenne, ha adnék albérletre pénzt, vagy egy nagyobb összegű kölcsönt.


A férjének nem kellenek a gyerekek, azt mondta, hogy költözzön el velük a házból, mert ő nem megy sehova és lehetőleg minél hamarabb.

2014. febr. 28. 15:44
 6/70 anonim ***** válasza:
95%
Ilyen előzmények után nem segítenék, és ezt el is mondanám neki. Hagyja ott a gyerekeket apukánál, és akkor ő már tud menni a szüleitekhez. Aztán ha rendeződik a sorsa, talál lakást stb, akkor elhozhatja a gyerekeket. Ha most engedsz neki, később már mindennel hülyére fog venni.
2014. febr. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
73%
Ha neked annyira nem számít a pénz akkor fizess nekik albérletet.DE!!!A férjétől csak akkor jöjjön el ha már van munkája,nehogy még a kaját is te álld nekik.2 éves mehet bölcsibe,ő meg dolgozni.Akkor is max fél évet fizetnék nekik.Se többet se kevesebbet.Ha akar ennyi idő alatt lábra tud állni.Apától kérjen gyerektartást,dolgozzon .....
2014. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
95%

Kiutáltatott kb a családból, hát akkor, ha pénz kell, ne legyél jó!

Miért ne lakhatna ott, ahol mindenki az ő pártját fogta indokolatlanul?

3 szoba, szüleitek egyben, nekik marad kettő! A nagyok menjenek külön szobába, ő meg a kicsivel!

Simán megoldható, azaz VAN hova menniük!

Én ezt javasolnám!

2014. febr. 28. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
72%

Ha a ferj bantalmazza ot vagy a gyerekeket, akkor segitenek neki (ha nem nagyon megterhelo). Felvilagositanam, hogy ez egy alkalmi segitseg, amig nem rendezodnek a dolgai.

De talan meg jobb lenne, ha a tagabb csaladdal egyutt segitenetek neki (ha vannak meg a csaladban segitokesz emberek)

En elkepzelhetonek tartom, hogy azert "nez le" teged, mert a sajat eleteben csalodott... ezzel kompenzal.

Persze bocsanatot kell kernie es at kell beszelnetek ezt a konfliktust, mielott segitenel.

En igy csinalnam.

2014. febr. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
92%
Nem lakhatnak hatan egy 3 szobás lakásban-miért is?
2014. febr. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!