Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az apám néha bekattan, és...

Az apám néha bekattan, és mindennek elhord, pedig felnőtt vagyok már, és ő lakik nálam, én tartom el, mindent megkap, mégis néha elborul az agya, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Azzal kezdem, hogy tudom, hogy ő nevelt fel, és iskoláztatott, etetett, stb, tehát nem azért írtam, hogy én tartom el, mert ez problémát okoz.

A viselkedése az, amit már nem bírok.

Elvált, és elveszítette a házát is, elvitte a bank. A minimum nyugdíja van, meg ennyi lesz örökre, mert a végrehajtó sose tud majd annyit levonni, amennyit a becsődölt vállalkozása miatt kellene.

Ezáltal nekem semmi szülői segítség nem jutott ahhoz, hogy kirepüljek a családi fészekből, a párommal teljesen önerőből oldottunk meg mindent. Nyögjük is, de nem panaszkodok, legalább van hol laknunk.

Az öreget idevettük magunkhoz, mert laknia sem lenne hol, meg éhen is halna 2x ezerből.

De mostanában sokszor idegbeteg, hisztizik, és olyankor mindennek elhord.

Most ugye a szombat is munkanap volt, 6 napot dolgoztam.

Ma, vasárnap van. Reggel kimostam egy adagot, kiteregettem. Közben előkészítettem az ebédet. Elmosogattam. Kimostam még egy adagot. Főztem. Ebéd után tévéztünk max. 2 órát. Utána locsoltam. Felmostam a padlót. Elpakoltam a tiszta ruhát.

MOst bejött a konyhába, és rám szól, hogy miért nincs elmosogatva, okádék, ahogy a konyha kinéz.

Elmondom neki ezt, hogy 6 napot dolgoztam, és az egyetlen szabadnapomon mégis mennyi mindent csináltam.

Ezeket egyébként alapból nem hoznám fel, mert szívesen megcsinálom. Ha meg nincs kedvem, és nincs elmosogatva, nem halunk bele.

Ezután még rákontrázott, hogy én amikor hazajövök munkából, mindig leülök a gép elé. Nagyon felidegesít ilyenkor, hadd pihenjek már a saját házamban, ha ahhoz van kedvem! 50 percet buszozok hazáig ebben a ro**dt melegben, leizzadva hazaérek minden nap 4-5 között, vagy ha dolgom van, még később, és elvárja, hogy akkor mosogassak el, meg hasonlók. Mostanában egyre gyakrabban összeveszünk, és ilyenkor gusztustalanul beszél, szemét gané gyereknek nevez, meg okádéknak, parasztnak, és hasonlók.

A lakáshitelt teljes egészében a párommal fizetjük, az egyik fizetést majdnem teljes egészében elviszi. Jóformán az összes számlát mi fizetjük, ő a 2x ezréből kb. 8 ezerért fizet számlát. A bevásárlást, kaját én intézem, kaja mindig van itthon, és elég sokat költünk arra, hogy neki mindig legyen nasi, ivólé, meg minden, mivel egész nap itthon van. Tehát mindenről mi gondoskodunk, valahogy nem ezt várnám.

Tudom, hogy egyedül van, meg nem úgy alakult az élete, ahogy elképzelte, de egyébként nem szereti az embereket, nem barátkozós ember, nem jár el sehova, ha hívjuk, akkor se jön ki mondjuk egy meccsre, vagy a strandra, vagy moziba. Az én életem sem pont leányálom, különösebben nem élünk jól, pedig álmaink lennének, meg jó lenne felújítani a házat, de nem jut rá. De én nem érzem, hogy én lennék a szemét gané, mert a lehetőségeimhez mérten mindent megteszek.

Van egyébként egy féltestvérem, az ő fia, aki évek óta felé sem néz, tehát ha én nem gondoskodnék róla, akkor már nem is élne. Nagyon felzaklat a beszólásaival, ti hogy védekeznétek ellene?


2015. aug. 9. 20:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg tőle, nem akar-e esetleg a másik gyerekénél csövezni egy ideig, ha ti ilyen szemetek vagytok. Hátha észhez tér.


Ha pedig nem, akkor marad a teljes őszinteség: mondd meg neki, hogy nem vagytok kötelesek eltartani őt, ha nem alkalmazkodik, akkor mehet ahová szeretne.

2015. aug. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudatosítani kéne vele, hogy itt nem ő a főnök, sőt, ő tartozik hálával azért, hogy a lakásotokban ingyen lakhat. Ha te egy évig nem mosogatnál, és mocsokban úszna a konyha, ahhoz sem lenne semmi köze.

Majd amikor legközelebb ganénak nevez, meg szemétnek, akkor mondd meg neki, hogy rendben, akkor távozhat "ennek a ganénak a házából".

Nehogy már a saját lakásotokban te tartozz magyarázattal másnak.

Igen, ő az apád, de a házatok és az életed nem az apa hatásköre.

2015. aug. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mindenképpen valamennyire külön kellene tenni az öreget.


Vagy egy külön lakrészt adni neki, ha megoldható - pl az egyik szinten, vagy egy különzárható szoba-konyha részt, vagy ha sehogysem megoldható, akkor a közeletekben egy kis - egy szobás - lakást kivenni neki.


De mindenképpen legyen meg a TI lakásotok, meg az ö része, és ne tudjon állandóan ott lenni nálatok. Márcsak azért is, mert nektek mint párnak is kellene valamennyi privátszféra.

2015. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Semmiképp sem fogom kidobni. Nem tudnám megtenni.

Külön lakrésze van, külön bejárattal. . De ott nincs fürdő meg konyha, így ha ilyesmi baja van, átjön.

Így privát szféránk tulajdonképpen van.

Volt már, hogy úgy összevesztünk, hogy kijelentette, megy a híd alá, meg nekem is borult már el az agyam, és mondtam, hogy mehet a francba.

Szerintem nagyon beszűkült a tudata, hogy egyedül van, mármint nem nagyon van kapcsolata a korosztályával, de tényleg nincs is rá igénye, ha a szomszéd hangoskodik, már egyből káromkodik, pedig a szomszédnak is joga van zajolni a kerti munka miatt. Mi sem egy hang nélkül nyírjuk a füvet.

Észreveszem rajta, hogy nincs teljesen rendben agyilag, de ha ezt szóvá teszem, akkor megint én vagyok a hálátlan, mert ő nem hülye, én vagyok az, aki türelmetlen, semmibe veszi őt. (valóban türelmetlen vagyok ilyen esetekben, lehet a nagy meleg is rátesz, meg a munkahelyem is stresszes.)

Szóval szerintem nála ez már az öregkori elbutulás, de nem mindig, csak néha. Nemrég azon balhéztunk össze, hogy látott valami hirdetést egy csodabogyóról, amitől fogyni lehet, és ő azt meg fogja rendelni. Mondanom sem kell, egy vagyonba kerül, és egy nagy kamu az egész, ilyen teleshop-féle átverés, ami pont az unatkozó öregemberekre épít. Rá is kerestem neten, kiderült, hogy ez itt Magyarországon is vadon terem, csak nem így hívják, és a kínai nevén meg csodaszerként adják el. Hát szerinte ez baromság, mert az interneten mindenki azt ír, amit akar. És mondom a tévében nem azt mond mindenki, amit akar?

Képes lett volna tízezrekért megrendelni.

Azt beszedte volna, de megkértem, hogy jó lenne, ha Cavintont szedne, mert mindent 10x kérdez meg, de akkor is egyből megsértődött és elvonult, hogy ő ilyet nem fog szedni, mert nincs rá szüksége.

2015. aug. 9. 20:41
 5/9 A kérdező kommentje:

Tök jó lenne egy külön lakás neki, de ez nem megoldható, írtam, hogy nem állunk valami jól, a lakáshitel miatt. Így is épp hogy kijövünk, félretenni nem tudunk. (mondjuk így lakásra már nem kell gyűjteni, hisz a hitelt fizetjük, de felújításra sem jut.)

Egy szoba-konyha ott kezdődik, hogy 50 ezer, és akkor 2 helyre kellene rezsit fizetni, tehát 2 komplett háztartást fenntartani. Mert akkor mindenből 2 lenne, 2 villanyszámla, 2 vízdíj, 2 szemétdíj, 2 helyen fűtés - na akkor mi is mehetnénk a híd alá.

2015. aug. 9. 20:44
 6/9 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik neki semmi se,akkor el lehet kőltözmi máshova,én ezt mondanám neki,ott azt csinál egyedül amit akar és legfeljebb csak magát szidhatja,én biztos ,hogy nem tűrném el ha velem is így beszélne valaki,főleg az én saját házamban,ha nem változna meg akkor mehet amerre akar,szerintem egyedül úgyis jobban ellenne mert nem szereti az embereket és egyedül meg úgy beszél magával ahogy akar,de én ezt a csúnya beszédet biztos,hogy nem hallgatnám sokáig.
2015. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezel vissza, hogy Apu, Te mit csináltál egész nap? Valaki letiltott a mosogatástól? Azért mert velünk élsz, nem azt jelenti, hogy a szobalányod vagyok.


Védekezni a beszólástól? Apu! Mi közöd van hozzá? A saját lakásom, a saját életem, had üljek már le a gép elé, ha úgy van kedvem!


Ha konfliktust teremt az apud, közöld vele nyugodtan, hogy most más elfoglaltságod van, most épp pihennél, kávéznál vagy csak lazítanál, majd ha végeztél, akkor megbeszéljük, hogy mi a gond. Egyébként meg egy gusztustalan gané, okádék gyerektől mégis mit vár?


Olyan érzésem van, hogy a fejetekre fog nőni, ha hagyod.

2015. aug. 10. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legbelül egy kicsit gyerek maradhattál, ha nem mersz vele - amúgy jogosan - szembeszállni. Nem kell kidobnod, de egyszer egy józan pillanatában ülj le vele, és tedd tisztába az öreget, hogy kegyelemkenyéren van, és csakis a te jóindulatod miatt nem hajléktalan. Talán attól észhez tér. De akkor elővezetheted, hogy neki is joga van mosogatni, ha nem teszik, ahogy a konyha kinéz.
2015. aug. 11. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 DuplaKV ***** válasza:
100%

Ha megint rákezd mondd meg neki, hogy "Oké apu, akkor holnap kiválasztjuk a szociális otthont, ahova költözöl!"

Nem kell tényleg kirakni, de talán elgondolkozna.

2015. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!