Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti családtagként...

Szülők, ti családtagként kezelitek a gyereketek párját?

Figyelt kérdés

Nekem 15 éves korom óta mindig volt valakim, és a barátom családja egyből elfogadott és az első pillanattól kezdve családtagnak tekintett. Bármikor szívesen láttak, hívtak a családi programokra, már első találkozásnál megkértek hogy tegezzem őket stb. Csak az én szüleim olyanok, hogy nem bírják elfogadni, ha együtt vagyok valakivel. És még évek múltán is úgy tekintenek a páromra mintha egy idegen lenne, egy betolakodó. Ti hogy vagytok ezzel?

21/L


2015. aug. 10. 08:52
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Általában igen, igyekeztem barátságos lenni, de...nem mindig sikerült. Ahogy nőttek a gyerekeim, és komolyodtak a kapcsolatok, úgy tudtam őket is családtagként elfogadni. A hetente más-más barátnő nem ez a kategória volt, de azokat nem is nagyon hozták fel.
2015. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Ez teljesen az adott pártól függ.

Ha valakin látom, hogy nem bánik jól a gyerekemmel, akkor azt nem tudom elfogadni, családtagként kezelni.

Persze, ha normális az illető pár, akkor nincs ilyen gond és akkor szívesen látjuk.

2015. aug. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
92%
Nem mindenki egyforma. Engem is egyből elfogadtak a párom szülei. De pl. egyik haveromat a barátnője anyja egyáltalán nem tudja elfogadni. Vannak, akik még leragadtak ezeknél az előítéletes dolgoknál. Vannak, akiknek nem szimpatikus az ember párja, stb, bármilyen oka lehet, de szerintem el kellene fogadni.
2015. aug. 10. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
A tini gyerekek alkalmi "párját" nem fogadnám családtagként. Majd, ha idősebb lesz, és tartós a kapcsolata, akkor igen.
2015. aug. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
17%
Ha jelen van a lányom férje, akkor elszínészkedem, hogy családtag, ha nincs jelen, akkor rühellem.
2015. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
91%
Nekem csak egy barátom volt/van, tiniként jöttünk össze, és már lassan 6 éve vagyunk együtt, mindketten a húszas éveinkben járunk. Őt egyből elfogadták, családtagként lett kezelve, pár hónapos "korunktól" kezdve jött velünk mindig a családi eseményekre, kiruccanásokra. Nem csak a szűk család, de a tágabb família is egyből elfogadta, befogadták. A húgom barátait (2 volt neki, mindkettő elég komoly és hosszútávú) szintén.
2015. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
23%

"Parja" a zokninak van...


Vendegkent kezelem es tisztelettel, csaladtag majd akkor lesz ha osszehazasodnak, addig "csak" az aktualis barat/baratno.

Amig o maga nem teszi csaladtagga hazassaggal, addig nekem se kell.

2015. aug. 10. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
91%

Ez mindig attól függ, hogy az illető lány szimpatikus vagy sem. Én esetemben lányról lehet szó, mert fiaim vannak.

Én mindig azt mondom, hogy sose ítélj külső alapján, előbb ismerd meg a személyiségét. Ezért mindig így álltam a barátnőkhöz. 2 felnőtt fiam van (21 és 24 évesek) Voltak lányok az életükben, voltak akiket nagyon kedveltem voltak akiket nem (mondjuk ez kevés volt)

Volt olyan lány akire a a fiúk nagyanyja mondta (anyósom), hogy

-Te jó Isten! Láttad, hogy néz ki? Az arcán valami ékszer van, és tele van tetoválásokkal! Ez egy vadlány!!Buta, igénytelen.. miért kell az unokámnak ilyen koszos lány??

Nem érdekelt anyósom mit mondott, mert ennek ellenére nagyon kedveltem. Okos volt, volt humora, közvetlen barátságos. Azt, hogy piercingjei, tetoválásai voltak az nem érdekelt. Nem én viseltem, hanem ő.

De bevallom volt olyan lány akit nem kedveltem. Pedig eleinte vele is kedvesen, befogadóak voltunk. De én nem szeretem azokat akiknek a pletyka az életük (és ez a lány csak pletykálni tudott) nem szeretem azokat akik affektálnak, akik lenéznek másokat. Amikor azt hiszi, ő találta fel a spanyolviaszt. A fiam kérésére megtartottam a véleményemet, ami igencsak nehéz volt, lévén, hogy nekem is elég nagy szám van. Ami a szívemen a számon. Továbbra is ha jöttek, kedvesen köszöntünk, ha vacsoráztunk akkor ő is evett, nem zártuk ki, de ennyire korlátozott a kapcsolat. Nem beszélgettünk,nem csináltunk vele közös programokat.


Szóval mindenkinél előfordul és nem kell sem szülőnek, sem anyós/apósnak lenni, hogy elfogadjunk vagy sem bizonyos személyeket.

Nyilván mindenkinek van olyan ismerőse akit a háta közepére sem kíván. nem igaz?

2015. aug. 10. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem ez a család szokásaitól is függ. Nem kell ahhoz párnak sem lenni, hogy hívjanak családi összejövetelekre. Voltam már a legjobb barátaim, osztálytársaim szüleivel is közös programon.

Ha valakit szeretnek, akkor hívják, mindegy, hogy fél éves vagy 5 éves kapcsolat, hogy szerelem vagy barátság.

2015. aug. 10. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
68%

én mint gyerek tudok nyilatkozni. mindeképpen jól esik nekünk,ha a szüleink elfogadják a barátunkat/barátnőnket.főleg,hogy ebben az életkorban egyre fontosabb lesz az ellenkező nem.de sok szülő választásra kényszeríti a gyerekét,hogy vagy ő vagy a család vagy a kapcsolata..

ez hatalmas hiba.mindkettő fontos.

én úgy vagyok vele,hogyha megtaláltam azt akivel kölcsönösen szeretjük egymást,jól kijövünk és repül az idő egymással,akkor nem kéne a szülőnek nagyon kardoskodni ellene.inkább örülni,hogy boldog a gyereke és kiegyensúlyozott.

persze ha egy börtönviselt alakkal vagy egy nős pasival jön össze a gyerek akkor jó,hogyha beleszólnak.de amíg nincsen semmilyen különösebb indok a pár ellen,addig nem kéne szólni miatta,hanem együtt örülni a gyerekkel.

üdv

19L (1,5éves kapcsolattal)


de természetesen megértem,hogyha valakinek havonta van új párja azt nem veszik komolyan.de a tininek is szűrnie kéne,nem kell hazavinni mindenkit,hanem csak akivel tényleg komolyan tervez

2015. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!