Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lenne a megfelelö megoldás?...

Mi lenne a megfelelö megoldás? Már nagyon nehéz elviselni azt ami megy. Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Már régóta megy a családban az örökös veszekedés, szitkozódás. Gyermekkorombol nem emlékszem szinte semmi pozitivumra, csak arra, hogy bármilyen kicsi rosszat is tettem, azonnal jött a büntetés. Értem itt ez alatt, hogy rossz jegyet vittem haza (3tol lefele, olyklt még a 4es i) egyből az ordítás ment anyukám részéről meg az eltiltás szinte mindentől. Megjegyzem társaságba se nagyon járhattam alapból sem mert az iskola rovására menne - ez volt a kifogás. Aztán munka és család mellett elvégezte a főiskolát. Rosszabb lett a helyzet. Még lekezelőbb mindenkivel, igaza csak neki lehet, ő a parancsnok mindenkinek meg kell huznia magát a házban és elviselni hogy mindennek úfy kell lennie ahogy anyum akarja. Hogy ő család és munka mellett megcsinálta nekem meg az a dolgom hogy tanuljak de lusta vagyok és csak szarok rá. Mert nem voltam soha kitűnő. Jogot rám akarta erőltetni, ha valami nem ugy van ahogy a pillanatnyi szél hozza már orditás megy; megbeszélni sem lehet, mert akkor is.



Mindent megcsinálok amit kér de sokszor miutan hazajön azt keresi mi nincs kész ęs köti az ebet a karóhoz hogy ő megmondta vagy ha nem török meg akkor lehetne annyi eszem hogy ezt ne kelljen mondania. Aztán az érettségim se jó neki ( miért várnék mást), az új iskolámbann pedig van ismerőse ahol szól hogy figyeljenek oda (idézem) "a hülye gólyára". Ha már ellenőrzés. Mindig mindent tudni akar 19 évesen sulibol hazaérve fel kellett hivjam amig ki nem borultam, hogy ez tulzás. Bármi rossz történik minden az én hibám veréssel fenyeget vagy azzal hogy párom mehet el a háztól. Körülöttünk mindenki azt mindja hogy el van szállva magától meg minden... szüleivel összeveszett majd 2 éve nem beszél... és a legjobb úton halad afelé, hogy igy járjon velem.


Segitsetek! Ügyes és büszke vagyok a sulis eredményére szeretem mert az anyám mégiscsak meg azért párszor jófej is... DE hogy folyton belerúg az emberbe, fenyeget, állat haláláért ember betegségéért engem okol ezt nem bírom meg hogy kitalál dolgokat és azért haragszik... hogy beszéljem ezt meg vele? Elmenni nem akarok nagyon de ha muszáj megteszem... hogy vezessem rá erre?


19/L


2015. aug. 10. 12:14
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Kollégium?
2015. aug. 10. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Sajnos nem megoldás. 1) párom hol lakna, 2) közel lakok nagyon is a sulihoz... Bár inkább olyan ötleteket várnék, hogy hogyan magyarázzam meg neki a helyzetet.
2015. aug. 10. 12:39
 3/19 anonim ***** válasza:
0%

Nevetséges amit csinál. Én tuti kiröhögném és megkérdzném, hogy nem veszi-e észre magát. Sarkon fordulnék és otthagynám pár órára. 19 éves vagy, nehogy már megverjen!

És ne hagyd magad! Beszól, visszaszólsz. Értem, hogy az anyukád meg meg minden, de azért ezek szerint megkeserítette már eléggé az életed.

2015. aug. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy képes arra hogy megverjen... Ha nem muszáj nem akarok mégtöbb balhét éppen elég jutott ki már az elmúlt 19 évre visszamenőleg... És fordítja ellenem a család többi tagját is...
2015. aug. 10. 12:49
 5/19 anonim ***** válasza:
én úgy voltam az apámmal, ha megver akkor legalább megyek a dokihoz látlelet és rendőrség. Nem kell folyton tűrnöm, apropó párod miért nálad dekkol? ha volt annyi esze hogy összeveszett a szüleivel legyen annyi hogy önállóan éljen.
2015. aug. 10. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Azért van nálunk, mert náluk is elég éles helyzet volt 1, 2 anyum mondta még hogy inkább jöjjön ide hozzánk minthogy mindketten albérletbe menjünk ("itt anagy ház akkor nem kell fizetnetek meg legalább szem előtt vagytok")
2015. aug. 10. 12:54
 7/19 anonim ***** válasza:
1 hiába éles a helyzet, én apám párszor baltával is kergetett mégsem telepedtem más nyakára, 2 ha annyira nem bírja miért nem jelentkezett koleszos suliba a srác?így viszont párod elnézi ahogy te szenvedsz pedig lenne lehetőséged neked is koleszba járni
2015. aug. 10. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Azért ez nem erről szól, hogy elnézi, mert ugyanúgy kap ő is. Ő már dolgozik (egyidősek vagyunk) én meg a suli mellé keresek melót. Ezért döntöttünk úgy hogy vagy megbeszéljük vagy lelépünk. És ehhez kértem segítséget nem azt nézni, hogy ki miért ment hova. Mert én sem véletlen akarok elmenni itthonról már jó sok éve.
2015. aug. 10. 13:05
 9/19 anonim ***** válasza:
márpedig nagylány létedre, hagyod hogy anyukád elnyomjon aztán csodálkozol, hogy kihasznál.csak azt terrorizálják aki hagyja magát(tapasztalat)
2015. aug. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Félre ne érts, de ... szóval, 19 éves vagy és a barátod is veletek él, és anyádnak vannak elvárásai veled szemben, amit ezt az ő ordítós, verekedős kommunikációjával hozza a tudtodra. Mi lenne a megfelelő megoldás? Lelépni. Olyan nincs, hogy nagykorú vagy és kötelező anyádnál lakni.
2015. aug. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!