Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Apukám szerint túl sokat...

Apukám szerint túl sokat foglalkozok magammal, de én ettől érzem jól magam. Miért nem érti meg? Mi köze van hozzá?

Figyelt kérdés

Nem érti meg, hogy nekem szükségem van azokra, amiket teszek, ahová járok. Ezektől érzem jól magam.

Régen pl. duci voltam és utáltam, hogy amíg más bátran felvehet szép ruhákat, nekem marad a nadrág. Most pedig kiélvezem, hogy bátran felvehetek bármit, gondolkodás nélkül.

Apa teljesen más szinten él, mint én, anyáék, vagy akár a barátaink. Neki más dolgok a fontosak és én ezt el is fogadom. De én más közösségben vagyok benne és nekem az a normális, hogy nem itthon eszem, vagy hogy átgázolok az embereken a céljaimért.

Régen nincs az életemben, most pedig eszébe jutottam, de én már nem kérek belőle. Sokáig akartam, hogy foglalkozzon velem, de már lezártam ezt és rájöttem, hogy nekem van apám, csak nem a vérrokonom.

17 éves vagyok és az utóbbi években alig láttam. Most pedig előtört belőle az apai ösztön, de úgy érzem, hogy már késő...


2015. aug. 12. 09:03
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
#9 #Thuglife :D
2015. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
88%

Az a része érthető, hogy az apád eddig nem foglalkozott veled, így te meg nem vagy különösebben kíváncsi rá, bár úgy gondolom, soha nem késő a másiknak esélyt adni, és persze magadnak sem.

Sosem értettem azokat, akik igényességről beszélnek (vagy azt sugallják), ezért tökéletesre "csiszolják" a testüket, nem vesznek fel akármit, nem esznek akármit, nem állnak szóba akárkivel, de a jellemük, a belső életük olyan szegényes, olyan (nem a jó, "letisztult" értelemben) egyszerű, hogy az ember csak a fejét kapkodja. Ez lenne az igényes ember?

Átgázolni embereken nem menő. Ahol igen, az a közösség az első adandó alkalommal, mint egy koszos zsebkendőt eldob. Az ilyeneknek addig vagy jó, amíg -így vagy úgy-hasznot látnak benned, amíg nem szorulsz segítségre.

Én a kamaszgyerekeimnek azt szoktam mondani, amikor már túlzásba viszik a hülyegyerek-szindrómát: Most azt hiszed, vagány voltál, pedig szimplán csak bunkó.

Lefordítva erre a kérdésre: különlegesnek, felsőbbrendűnek érzed magad apádhoz képest, de ha az, "hogy átgázolsz embereken" nemcsak egy kamaszos vagánykodó odavetett szöveg volt, akkor nem sokban különbözöl az apádtól.A jó hír azonban, hogy változni soha nem késő.

2015. aug. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
60%

"vagy hogy átgázolok az embereken a céljaimért"


Ezt azért ne mondogasd, mert negatívabban hangzik, mint amilyen valójában. Az emberek közti versengés természetes, egyes területeken ezt lehet teljesen sportszerűen is (pl. sportverseny, tanulmányi verseny), de pl. a legtöbb munkahelyen is vezető pozícióért már kicsit lavírozni kell.


Ha apád jó pár évig nem nagyon keresett, most meg igen, akkor nyugodtan kérdezz rá, hogy most miért lettél neki újra fontos.

2015. aug. 12. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%

9: köszi, jobbá tetted a napom! :)))


Kicsilány, nagyon menő dolog ám mások pénzéből szép ruhákban járni, meg étteremben eszegetni. Majd akkor legyél erre büszke, ha a saját pénzedből vagy erre képes, addig szerintem érdemesebb lenne szerényebben hozzáállni a családodhoz. Vagy a másokon való átgázolásba az is beletartozik, hogy a szeretteidet is kihasználod anyagilag?

2015. aug. 12. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 A kérdező kommentje:

Igen, pontosan, azért vagyok önző, mert bekiabáltam órám a válaszokat... Istenem, 17 éves vagyok, nem 12.



Miért tűnnék butának? Nem hiszem, hogy egy kérdés alapján megítélhetne itt bárki...

Azt, hogy nem eszek itthon, úgy értettem, hogy éttermezek. Apa pedig nem ad pénzt, gyt-t sem fizetett soha.

2015. aug. 12. 11:05
 16/34 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem azzal nincs gond, ha sokat foglalkozol magaddal, addig, amig ez nem megy annak a rovasara, ami fontos az eletben, mint pl. az, h ne csak a kulsodre szanj idot, hanem az elmedre is. Most meg konnyu dolgod van, m 17 evesen baromiria mikorkornyezetben elsz, gimibe jarsz, van par baratod, akik hasonlo koruak. Csak aztan majd kikerulsz az eletbe a gimi utan, es ott fogsz pofara esni, m rajossz, h a kulso nem minden. Egy ilyen jellemmel meg, h masokon atgazolsz, nem lesz konnyu dolgod, az tuti. Ugyanis masok is vannak hasonlo jellemmel, es ha Te nem vagy tekintettel, akkor ok sem lesznek.


Birom amugy a tiniknek ezt a vilagmegvalto, fuggetlensegre torekvo gondolkodasat, h "ok felnottek, nem 12 evesek, a szulok ne szoljanak bele az eletukbe stb."...Csak azt felejtik el, h nem a sajat penzukbol oltozkodnek, esznek, kozelekednek stb.


A szulok nemhiaba latjak el tanacsokkal az embert. En is hasonloan nagyszaju voltam 17 evesen, aztan visszavettem egy ido utan, m sajnos az elet megtanitja 1-2 dologra az embert...En is felhaborodtam, ha apan beszolt vmiert, de o elintezte azzal a megjegyzessel, h "Te meg csak most mesz oda, ahonnan en mar jovok." Es qrvara igaza volt. Ez nem feltetlenul okoskodas, amit a szulo csinal, hanem megosztja az elettapasztalatat, amivel nem kell egyeterteni, de meg lehet hallgatni, es el lehet rajta gondolkodni, mar ha van par perced, mikozben rohadtul magaddal vagy elfoglalva :D Hajra!!

2015. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim válasza:
80%

De, egy kérdésből pontosan meg lehet állapítani, hogy milyen intelligens a kérdező.

Szóóóval: [link]

További jó éttermezést.

2015. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
84%
Ha nem erti, nem erti, ne torodj vele. Ha jol sejtem nem is laksz vele. Akor nem is szamit mit gondol, nem az o penze megy el a sminkcuccaidra, ruhakra, etteremre stb. Nincs ezzel gond szerintem. Az lehet, hogy tul sokat foglalkozol magaddal, oke, valakinek olyannak is kell lenni. Majd rajossz, hogy vannak meg fontosabb dolgok is, es akkor az lesz az elso az eletedben. Dehat fiatal vagy meg! Jo dolog, hogy figyelsz magadra de remeljuk megvaltozol, foleg a masokon atgazolos jellemed miatt mert az nagyon nagy problema ha valoban igy gondolod. Viszont majd kapsz olyan dolgokat az eletben elobb utobb amik helyrebillentenek. Koppanas lesz, de jot fog tenni!
2015. aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Az egyik legközelebbi barátnőm 23 éves, most lesz az esküvője, mégis tiszta olyan, mint én viselkedésre... Az anyukám is ad magára, neki is fontos a külseje.

Szóval ez a "koppanni és változni fogsz" nem annyira biztos.

2015. aug. 12. 13:23
 20/34 anonim ***** válasza:
53%
Nézd, talán édesapád attól szeretne megóvni, hogy a nagybetűs életbe kerülve ne koppanj olyan nagyot. Mivel 17 vagy, feltehetően még tanulsz. Az éttermezést, a "magaddal való foglalkozást" (gondolom ez edzés, szoli, manikűr, fodrász, öltözködés stb...)valaki finanszírozza neked. Ez vajon mindig így marad? Talán apád arra próbálja meg felhívni a figyelmed, hogy valójában ezek a dolgok semmiségnek tűnnek neked, viszont ha magadnak kellene előteremteni rá az anyagiakat, vajon menne?
2015. aug. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!