Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi ideig kell a szülőknek...

Mennyi ideig kell a szülőknek törődni a gyerekükkel?

Figyelt kérdés

Lehet többféleképpen nézni, ugye. Egyrészt törvény szerint 18 éves koráig.

De szerintem ez nem olyan egyszerű, a szülőség inkább életreszóló hivatás, nem?

Vagy semmi kivetnivaló nincs abban a szülők, vagy egy szülő, mondván, hogy "a kötelességem megtettem", csak úgy lerázza magáról a felnőtt gyerekét, hogy éld a saját életed, már felnőttél.?

Semmi anyagiakra nem gondolok, pusztán időtöltésre, beszélgetésre, az unokákra való időre gondolok. Persze az idő mögött mindig van pénz is, ami időt valaki nem tölthet pénzkeresettel, az igazából veszteség anyagilag. Vagy a felnőtt gyereknek már pótolnia kellene a vele kapcsolatban töltendő idő anyagi veszteségét, amit a szülő szenved miatta?



2015. aug. 13. 18:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Aki szerint a gyereknek 18 éves koráig vannak szülei, jogilag akarja teljesíteni a kötelezőt, az inkább ne szaporodjon. Nagyon fontos lelki tényező még 30-40 éves korban is ha a szülők jóindulattal vannak felé és szeretik, lelkileg támogatják.
2015. aug. 13. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondataidat nem tudom értelmezni. Miféle anyagi veszteség? Nyilván anyám nem akkor jön át hozzám, amikor munkaideje van, vagy nem is tudom mit értesz ez alatt. És nem fogad el semmiféle pénzt, szerencsére megteheti. Nekem ez a természetes, hogy életem végéig törődik velünk! Ha odaérek, remélem én is így tehetek a gyerekemmel.

Most babát várok, és nemrég jöttem rá, hogy a szüleim egész életükbe csak adtak és adtak, és elképzelésem sincs mivel tudnám ezt valaha viszonozni! Így az anyaság felé félúton csak annyit tehetek, hogy folytatom amit a szüleim értem tettek, na meg ha egyszer igazán öregek lesznek, viselem a gondjukat.

Csak sajnálni tudom azokat, akikkel nem foglalkoznak a szüleik, akár még 18 éves koráig sem. Igen nagy hátránnyal indulnak az életben!

2015. aug. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
28%

hogy gondolod a 28 éves fiú csacsogjon a 60 körüli anyával, szerinted miről?

Pláne nem fognak munklaidőben csacsogni z unokára vigyázni meg pláne nem

2015. aug. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jog szerint se csak a gyerek 18 éves koráig köteles, jár rokontartás pl. 25 év alatti tanulóknak is.
2015. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as; akármiről. A 28 éves elmondhatja, hogy mit csinál, mik a tervei, mi jó vagy mi rossz éppen akkor az életében, és viszont.


2-es; úgy értettem, hogy anyagiak szempontjából gondoltam törődésre, legalábbis nem elsősorban.

Bár lehet, hogy nehéz szétválasztani. Például olyan esetben, amikor a szülők (nagyszülők) inkább idegeneket nyaraltatnak pénzért a kiadó nyaralóban, de nincs idejük az unokáikat még néhány napra sem meghívni, még akkor sem, ha a "vendégek" előbb kijelentkeztek.

Nem tudom, ilyenkor talán a gyereknek is föl kellene ajánlani a fizetést? Bár lehet, hogy még akkor se törődnének az unokákkal úgy, mint a fizető vendégekkel.

2015. aug. 13. 19:24
 6/10 A kérdező kommentje:

Kimaradt a " nem."


OLyan nehéz ebben a kis téglalapban látni, hogy mit is írt az ember az elején. Ha meg vissza próbálja nézni az ember, el is tűnhet, amit írt.

2015. aug. 13. 19:28
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én azt gondolom erről a kérdésről, hogy akkor működik jól a család, ha a KÖLCSÖNÖS törődés mindvégig megvan. Természetesen folyamatosan alakul, változik a megnyilvánulás módja, ahogy a gyerek(ek) és a szülők mentálisan, fizikailag és anyagi lehetőségek tekintetében változnak.

Ebben a formában, hogy "meddig kell a szülőnek törődni a gyerekével", számomra a kérdés értelmetlen és értelmezhetetlen.

2015. aug. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
65%

3. én a 75 éves nagyapámmal is tudok miről beszélgetni.család vagyunk,pici korom óta az életem részei.ha nem tudsz velük miről beszélgetni az a te sarad is.

egyébként szerintem is aki 18 év után kirakja az utcára a gyereket az nem jó szülő. volt olyan barátnőm aki nagyon okos volt. orvosnak szeretett volna menni,úgy emlékszem fel is vették volna.na de a szülei közölték vele,hogy ők felnevelték,kapott már egy papírt a kezébe(érettségi) ők nem akarják hogy továbbtanuljon,menjen el dolgozni,ez most a kötelessége.(A szülők jól álltak anyagilag)

a lány végül 1 évet dolgozott és utána ment az orvosira,de egyúttal el is költözött otthonról.ilyen helyzetben sem tudom megérteni a szülőket. miért nem a legjobbat akarják a gyereküknek?nem gondolhatták komolyan,hogy érje be érettségivel,hogyha feljebb is mehet? azóta már elvégezte ez a lány az egyetemet. a szülei persze rém büszkék rá.azt elfelejtik ilyenkor mondani,hogy persze nem támogattuk semmivel,sőt gátoltuk..

az ilyen inkább ne szüljön,

és most nem arról a 18+ évesről beszélek aki szerint neki még minden jár,de cserébe nem kell tenni semmit!

2015. aug. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8-as; igen én is láttam hasonló eseteket.


Hogy a szülők külföldi utakra jártak, a gyereket egyszerűen elfelejtették, egészen addig, amig a diplomaosztás ideje eljött. Akkor viszont külön követelték, hogy ottlegyenek. Előtte évekig mindig volt fontos dolguk, amikor a gyerek hétvégén menni akart, soha nem tudtak otthon maradni.

2015. aug. 13. 20:09
 10/10 anonim ***** válasza:
37 vagyok és még mindig törődnek velem. Anyagilag nem, mert nem szorulok rá, de támogatták az egyetemi tanulmányaimat, unokájukkal foglalkoznak, ajándékot karácsonyra közösen vesszük neki, igaz megbeszéltem velük, hogy nem kell nagy ajándékozás, mert felesleges és ne a pénzbeli juttatás jelentse a gyereknek az értéket. Ha épp nem tudok megfőzni, adnak ebédet a fiamnak, elmennek érte az óvodába ha kell, segítenek bevásárolni, hazacipelni a dolgokat stb.
2015. aug. 14. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!