Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elsősorban szülőknek a válaszá...

Elsősorban szülőknek a válaszát várom! Szerintetek "nevelés" címszó alatt megverheti egy szülő a gyerekét?

Figyelt kérdés

Indoklást is írjátok! Előre is köszönöm a válaszokat!

13/L



2015. jún. 8. 19:57
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
58%

Nem, egy tizenhárom évest meg végképp nem. A kisebbet is csak jobb híján, beismerve hogy lehetne jobban is nevelni, csak ilyen vagy olyan oknál fogva a szülő nem tudja.


Ha egy tanár vagy egy óvónő képes 20-30 gyereket fegyelmezni verés nélkül, akkor mindenkinek nyilvánvalónak kellene lennie, hogy lehet gyereket nevelni verés nélkül. Mégse fogja fel ezt mindenki. Dehát van amikor azt se vesszük észre ami kiszúrja a szemünket.

2015. jún. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
30%

A fizikai erőszak sosem megoldás, ahogy a lelki terror sem, nyomatékosan és szívatva kell nevelni, pl melegvíz elzárása míg fürdik, net időlimitálása, házimunkára fogás, szóval kicsit az idegein táncolni.

De ha pl megüti a szüleit, vagy végeláthatatlanul szemtelen, esetleg rossz társaságban rossz dolgot csinál, és nem működik a szép szó, akkor kellhet egy atyai pofon, hogy helyrerázza, de akkor sem akkora, hogy métereket repüljön.

2015. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
26%
Egy valamit azért hozzáteszek, az a szülő, aki a 13 éves gyerekét veri, nem jó szülő, de ettől még adott kérdésben igaza lehet.
2015. jún. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
23%

Meg. Ha például degy teljes héten keresztül a szülő képébe képes hazudni, őt-a szülőt- teljesen hülyére venni, akkor bizony jár az atyai/anyai pofon. És megérdemled.


Nem kell hazudozni, nem kell mást hülyére venni, és akkor szerencsétlen szülő se kényszerül ilyen retorzióra.

2015. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg a verés nem "nevelési" eszköz.

Minden a szülő türelmétől, idegállapotától függ. Van, aki lépten-nyomon csapkodja a gyerekét, más kemény pofonokkal büntet rendszeresen, van, aki megvonással büntet. Van, aki soha nem veri a gyerekét. Én a fiamnak is, a lányomnak is egyszer adtam egy-egy sorozatpofont - egyik 4 éves volt, másik 7. Nekem jobban fájtak ezek a pofonok, soha többet nem történt meg, már nem is fog, hiszen felnőttek.De mindkét alkalommal lelkileg a padlón voltam, s abban a pofonban más is benne volt, mint a szituáció büntetése. Szóval ha jó a kapcsolat a szülő és a gyerek között, akkor verésre nem kerül sor. S csak addig játszható, míg a gyerek vissza nem tudja adni. Pofozni könnyebb, mint olyan viszonyt kiépíteni, hogy elkerülhető legyen a verés.

2015. jún. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
23%
Megverni nem verhet, de van az a bizonyos "Macarencoi pofon", ami bizonyos esetekben, a kedelyek aktualis csillapitasa vegett hasznos lehet. Pl.: ha a 13 eves gyerek onkivuleti allapotban visszaugatna, ajtotcsapkodna karomkodna rank, mert valami epp nem tetszik neki (ez a 13 eves kamasz en voltam), akkor egy jol iranyzott pofon helyreallithatja az eroviszonyokat! Kaptam egyszer egy ilyet, mert elbaratnoztem az idot, es a megbeszelt idoben nem voltam otthon, es amikor szamonkertek, meg nekem allt feljebb (a fent emlitett modon). Kaptam egyet. Csak egyet. Soha tobbe nem kellett masik.
2015. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
37%

Erről beszéltem. 3 perc alatt nullázták le a válaszomat, amiben arról írtam, hogy verés nélkül lehet nevelni. Ez már inkább vicces.


Hiába mondja minden szakember, hogy ez így van, vannak akik ezt jobban tudják. Vagy inkább kellemetlen lenne belátniuk, hogy ártanak a gyereküknek. Esetleg kellemetlen lenne belátniuk hogy az ő szüleik sem voltak tökéletesek. Az hogy mennyire elfogadott verni a gyereket jól tükrözi egy társadalom fejlettségi szintjét. De legalábbis a gyakorikerdesek.hu látogatóinak szintét.

2015. jún. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
56%
A tanár nem azért képes verés nélkül nevelni, mert van valami csodamódszere. Hanem azért, mert NEM VERHETI a gyereket a szankciók miatt. Ha lehetne verni, naponta csattannának el pofonok, körmösök, mert a tanár sokszor van a tűréshatárnál.
2015. jún. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként nem rám vonatkozott a kérdés. Csak most volt ez a (nálam 2 évvel fiatalabb) húgommal, ami amúgy nem volt durva, csak "hopp egy pofon". Mostanában egyébként sokszor olyan dolgokat csinál (hozza az egyeseket, a barátnőjével marhaságokat csinalnak, aztán a barátnője ott hagyja a húgomat a pácban. Még jöhetnek válaszok, mindenkinek ment a zöld pacsi ;)
2015. jún. 8. 20:24
 10/29 anonim ***** válasza:
78%

8-as olvasd el mit írtál :) Lám, aki nem verheti a gyereket, az megtanulja hogyan lehet verés nélkül gyereket nevelni. Hogy mik vannak.


Ami az idegeiken táncolást jelenti, ahhoz két dolgot fűzök hozzá: 1. leginkább azok a gyerekek táncolnak az idegeiken, akiket rendszeresen vernek otthon. 2. A tanárok közt is van aki ügyesebb, vagy tapasztaltabb. Na náluk fel sem merült hogy bármelyik gyerek is idegeken táncoljon, a balhés cigányputris gyerek is néma csendben ült végig minden órát. De emlékszem egy kis vékony nőre, aki mégcsak nem is hivatásos pedagógus volt, mégis 5 perc alatt fegyelmezte meg egyszer s mindenkorra a 80 szakmunkástanuló kamaszfiúból álló csoportot.


Sajnos a rosszabb iskolákba a problémás gyerekek közé pont nem ezek a tanárok kerülnek. Ahhoz pénzt és önállósógot kellene nekik adni.

2015. jún. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!