Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülőknek miért jó, ha...

Egyes szülőknek miért jó, ha a gyerekük 30 évesen is gyerek?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy a gyereke 20-30 évesen sem tud egyedül megágyazni, megfőzni, normálisan takarítani, mert a szülő mindent a segge alá tesz? Találkoztam már olyannal is, aki 28 évesen rácsodálkozott, hogy a wc-nek le lehet venni az ülőke részét, de olyannal is, aki egy paradicsomot sem tudott felvágni... Kérdem én, miért jó ez a szülőnek? Jó ez neki, hogy a "gyereke" abszolút képtelen az önállóságra és másoktól függ?
2014. nov. 30. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Mert a szülőnek így nem kell "megöregedni".

Anyám is akjor kezdett őszülni, mikor a nővérem kirepült.

Baromi nehéz vele, mert engem is képes 12évesként kezelni, holott kétgyermekes családanya vagyok.

Készen is volt hogy nagyivá tettem. Persze szereti az unokáit.

2014. nov. 30. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy látom, hogy ezt legtöbbször az anyák csinálják a pici fiukkal. Pláne, ha még egyke is az a fiú... Én 8 éve vagyok párommal, ő a szülei egyetlen aranykicsifia, nagyjából mindent nekem kellett megtanítani neki és még a mai napig is olyan dolgokra képes, hogy idegbajt kapok, pl.: nem iszik egész nap, mert senki nem adja a kezébe a pohár vizet. Vagy nem szól, hogy éhes, hanem egyszercsak elkezd szédülni az éhségtől és közli, hogy tudnom kellene, hogy már rég evett. Ilyenkor általában csak annyit mondok, hogy nem vagyok se az anyja, se a cselédje. Meg azért megfogalmazódik bennem pár cifra gondolat anyósékra... A legjobb az volt, amikor eleinte kioktattak, hogy hogy bánok az ő pici fiukkal (most majdnem 40), ők nem így nevelték, ők mindent megadtak neki. Egyszer kifakadtam, hogy itt cseszték el az egész nevelését amit most nekem kell helyrehozni, azóta nem mertek beszólni :)
2014. dec. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Engem is igy akartak nevelni. 20 evesen szerencsere rajottem, hogy igy 30 evesen is anyuka kicsi lanya leszek es elkoltoztem kulfoldre. Az az erzelmi zsarolast, hisztit, amit ott lerendeztek, szappanoperaba illo volt. Kb 1-1,5 evig ment a cirkusz, aztan lenyugodtak a kedelyek.
2014. dec. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Félnek az egyedülléttől. A gyerek pedig így mellettük marad, hiszen egyedül nem tudna megélni, gondolják.
2014. dec. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Anyósom a férjemet kezeli még mindig úgy mintha 3 éves lenne. Engem pedig ennek megfelelően nem úgy kezel mintha a felesége lennék, hanem mintha a bébiszittere...Pedig dolgozik rendesen, példás családapa, nem viselkedik gyerekesen, semmi okot nem ad arra, hogy így kezelje...És a legrosszabb az, hogy mivel a párom "3 éves" a véleménye mit sem számít, hiszen egy 3 éves még úgyis csak hülyeségeket beszél...
2014. dec. 2. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!