Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mikor lennél büszkébb a...

Mikor lennél büszkébb a gyerekedre?

Figyelt kérdés
Ha a ti költségeteken tanul ki, és elvégzi az egyetemet, vagy ha önerőből kimegy érettségi után külföldre, talál egy jó munkát, színvonalasan él, és 21-22 évesen már több százezres megtakarítással rendelkezik, valamint nyelveket tanul.
2015. aug. 13. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Na de mi lesz azzal a gyerekkel, aki elvégzi az egyetemet? Utána? Mert jó, hogy a másik ilyen ügyes, de mi van ha a diplomás még ügyesebb lesz?
2015. aug. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem mindegy, milyen szakmát választ, csak boldog és sikeres legyen.

Nekem kimaradtak az egyetemi diákévek (spec. főiskolára jártam), ez a mai napig nagy szívfájdalmam....

2015. aug. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Így is- úgy is az lennék.
2015. aug. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szóval, te vagy a gyerek, aki ki akar menni a semmibe.

Elárulom, végzettség nélkül kuli munkád lesz csak, és annyit nem fogsz keresni, hogy önerőből egyetemre menj. Ha olyan lángész vagy, akkor menj itthon költségtérítősen.

Kinti napi 8-12 óra fizikai munka mellett te nem fogsz egyetemre járni.


Maradj a seggeden, diplomázz le, és után tervezz egy sokkal előnyösebb helyzetből.


AZt megértem, hogy hajt a kalandvágy és szeretnél minden kötöttségből kilépni, de erősen sanszos, hogy így beleragadsz a sárba, és nem lesz diplomád.

A több százezres megtakarítás pedig SEMMI, pár hónap alatt feléled, és se itt, se ott nem leszel.


"talál egy jó munkát, színvonalasan él,"

Semmi végzettséggel, de annyi szabadidővel, ami kell egy egyetemhez? Álmodj csak....

2015. aug. 13. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elvégezte a szakmunkást gépi forgácsolóként majd egy tanfolyamot CNC gépkezelőként. 3 hónapja pedig Németországban dolgozik a Porsche gyárnál. Hogy büszke vagyok-e rá? Teljes mértékben. 800 fős faluban lakunk innen és a környékről az emberek 80%-a közmunkáskánt vagy betanított munkásként dolgozik már évek óta.
2015. aug. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%
Érettségi után hogy megy ki valaki önerőből? Gondolom az egyetemes sztori amit a szüleid akarnak, a másik pedig az álmod.
2015. aug. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Én természetesen nem szülő vagyok, hanem főiskolai hallgató (idén végzem). Szüleim és a nagyszüleim mondják, hogy büszkék rám és az elért eredményeimre, melybe beletartozik a kitűnő tanulmányi eredmény, tanulmányi ösztöndíj, tudományos ösztöndíj, Szent István Ösztöndíj, tudományos ösztöndíj, TDK versenyeredmény, angol nyelvvizsga, melyeket önerőből értem el. Annak is örülnek, hogy suli mellett rendszeres diákmunkát végzem, holott arra nem vagyok rászorulva. Úgy gondolom, hogy a diákévek alatt szerzett munkatapasztalat előnyt jelent a nyílt munkaerőpiacon. Kezdetben kicsit furcsállták, hogy suli mellett szeretnék dolgozni, de aztán elfogadták a helyzetet, mert mondtam nekik, hogy így is sokat támogattak engem, de most már szeretnék a saját lábamra állni és a hugomat támogassák jobban, mert ő inkább rászorul arra, mint én. Így lett egy csomó megtakarításom a későbbi éveimre. Idén nyáron megpályáztam a köztársasági ösztöndíjat is, amelynek eredményére várok. Ha nekem lesz gyerekem én mindenben támogatni szeretném, és fontosnak tartom, hogy boldog legyen. Tanuljon ki becsületesen pl. egy hiányszakmát, vagy menjen olyan alapképzésre (pl. orvos, mérnök, pedagógus, közgazdász stb.), amivel biztosan el fog tudni helyezkedni.
2015. aug. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!