Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell ekkora balhét...

Miért kell ekkora balhét csinálni a pénz miatt? Nem támogathatom a testvéremet?

Figyelt kérdés

Az öcsém bmxezik és a hétvégén eltört valami alkatrész a biciklijén. Anyáékat kérte, hogy adjanak pénzt újra, de csak veszekedés lett, hogy biztos nem költenek erre több, mint 30 ezret. A tesóm így semmit nem tudott csinálni, mert tényleg szinte az egész napokat a bmx parkban töltötte. Ezért otthon xboxozott, meg filmezett, ebbe is belekötött apa.

2 napja találkoztunk és mondta, hogy már megőrül apáéktól (tudom, milyenek, én is elköltöztem, ahogy 18 lettem). Én pedig odaadtam neki a pénzt, amire szüksége volt, hogy kicsit feldobjam és tudjon újra biciklizni.

Erre most arra ébredek, hogy ordítozva hív anya, hogy én mégis mit képzelek, hogy merek ennyi pénzt adni az öcsémnek, meg így akarom elérni azt, hogy engem jobban szeressen, mint őket, meg hogyha ennyire jól megy nekem, akkor pakol az öcsémnek és költözteti hozzám.


2015. aug. 14. 11:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
sérti az egójukat.
2015. aug. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
26%
öcsédnek szórakozás címén csak a bmx és az xbox létezik? ezt én sem támogatnám szívesen.
2015. aug. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
14 éves. Mikor tegye ezeket, ha nem most?
2015. aug. 14. 11:08
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Higgadtan kozlod vele hogy nagykoru vagy, es arra koltod a penzedet amire akarod. Azt, hogy ki lakik nalad szinten te dontod el, es nincs semmi beleszolasuk.
2015. aug. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
lehet valami miatt nem szerettek volna most adni neki ennyi pénzt. Illett volna előbb a szüleidet megkérdezni miért nem akarják most ezt illetve mi a probléma.
2015. aug. 14. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
4%
Én nem azt mondom, hogy ne tegye ezeket, de mondjuk más dolgokat is csinálhatna, magyarul, ha nekem mondjuk elromlik a számítógépem és nincs 30 ezrem megjavíttatni, akkor kitalálok valami más szórakozást és nem búslakodom onnantól kezdve non stop az xbox-ommal. Anyádék gondolom hasonló nevelési célzattal nem vágtak hozzá azonnal 30 ezret a tesódhoz, esetleg nincs is miből.
2015. aug. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Felülírtad a döntésüket, anélkül, hogy beszéltél volna velük. Nem a pénzről van szó, hanem az elvről:-)


Félreértés ne essék, jól tetted, hogy segítettél az öcsinek. Ha ez a hobbija, amit szeret, hadd csinálja, csak vigyázzon magára (könyökvédő, térdvédő, sisak azért jó lenne, ha még nem használ), levegőn mozog, ügyesedik, sokkal jobb, mintha a haverokkal piálna és cigizne vagy éjjel-nappal kockulna. Annyit kellett volna még tenned, hogy szólsz a szülőknek, tudsz a problémáról és szívesen segítesz. Ha nagyon gáz az otthoni légkör, lehet, hogy így is kiakadnak, viszont te a magad részéről megtetted, amit illik.

2015. aug. 14. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem meg nem kell engedélyt kérned, hogy megajándékozd a saját öcsédet. A szüleidnek inkább meg kellett volna köszönniük, hogy ilyen nagylelkű voltál. (Feltételezve, hogy a pénzt tényleg a biciklire költötte, de semmi olyat nem írtál, ami kétséget ébresztett volna bennem ezt illetően.)
2015. aug. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%

Én szerintem meg az szúrja a szemüket, hogy gyakorlatilag nem látják a fiukat: ha éppen nem a bmx parkban van, akkor bent ül valahol, és kockul.

Valószínűleg még örültek is neki, hogy na most jól otthon kell maradnia, erre te belerondítottál a dologba :D


Nyilván igazad van, és nagyon rendes tőled, hogy segítesz az öcsédnek.

Én ugyan csak hobbiból lézengek a környéken, de engem is megviselt, hogy nem tudtam hónapokig kerekezni. Éppen most van szervizben a bringa :)

2015. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
80%
8-as, nem engedélykérésről, hanem tájékoztatásról írtam. Így az öcsi került otthon kellemetlen helyzetbe, azt pedig nem tudhatta a kérdező, hogy miért volt ez a szülői döntés. Szinte minden 14 éves megőrül a szüleitől, ez természetes, de nem mindig jogos.:-)
2015. aug. 14. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!