Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit érez az, aki nagyon...

Mit érez az, aki nagyon durván alkoholista már? És az, akinek az apja az?

Figyelt kérdés

Kort is írjatok légyszi..

Ha pl sehogy sem tudna alkoholhoz jutni, mi lenne?

Reggel mikor felkel, első gondolata, hogy iszik egyet? Vagy mi ? Nincs bűntudata ?



2015. aug. 9. 13:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém az volt.

Bűntudata nem tudom hogy volt-e de kifelé nem mutatta. Az utolsó pillanatig nem volt neki semmi baja, és sosem ivott. :) ha nem kap remeg, de a kocsmában a kemény magnak adnak hitelt. A nyugdíját már előre elitta. Semmi nem számít neki, semmi más kiadás, simán ellopja a család pénzét, elad dolgokat a házból. Igen, ha kimegy belőle akkor azonnal kell, akár reggel, akár éjjel.

29n

2015. aug. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A toxikománnak nincsen bűntudata, a függő személy pedig tulajdonképpen csak egy dologra gondol: függősége tárgyára. Minden más csak felesleges dolog szerinte.

Egy toxikomántól nem lehet elvárni, hogy úgy gondolkodjon és mérlegeljen, mint egy ép szellemiségű személy. Pontosabban el lehet várni, csak minek.

2015. aug. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az enyém az volt. Illetve most is az, csak már szerencsére elváltak. Sose volt józan. Ha sokat ivott, akkor nagyon agresszív volt. Bűntudata sose volt, pedig sok ember életét megkeserítette.
2015. aug. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Amúgy nem mindegy van-e bűntudata vagy nincs? Ugyanúgy tönkreteszi mindenki életét!
2015. aug. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:

1. 18/F

2. Apám olyan szinten alkoholista, hogy az egész életét tönkretette. Két helyen is mentősként dolgozott: egyik omsz másik mund1. Amikor arra a szintre kerult mind2 állását elvesztette. Agyilag zokni a napokbab. Szal kész vége

2015. aug. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én végignéztem hogy épül le és hal meg ettől. Nem szép látvány. De megbocsátani úgy érzem soha nem fogok tudni neki.
2015. aug. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ezek az emberek betegek, már elitták az agyukat, ahogy fentebb is írta valaki, már nem úgy gondolkodnak, mint egy normális ember
2015. aug. 9. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Sok alkoholistát épp a bűntudat sodor még mélyebbre. Az a kijelentés nem igaz, hogy a függőknek nincs bűntudata, betegségtudattól függetlenül.
2015. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 vorarlberna ***** válasza:
Nekem anyám abba tudta hagyni 16-20 év után, pont láthattam még a pozitív javulásokat mielőtt elköltöztem párommal, de a 2 nagyanyám közül az egyik agyvérzésig a másik fekvőbetegre itta magát. Nem hibáztatom őket érte, már nem érdekel a sok szenvedés. Sok törődés és a részükről is együttműködés kell. Ha nem ittak agresszívak, paranoiásak voltak, ha ittak akkor is agresszívak, csak nem értettem mibe köt bele, de cserébe jófiú voltam, mert sokat narkóztam. De már meguntam.
2015. aug. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Őszintén, fogalmam sincs, hogy mit lehet csinálni egy ilyen emberrel. Apám addig csinálta, amíg belehalt. Őt nem közvetlenül az ivás szervi következményei ölték meg, de amiatt sodródott olyam mélyre, hogy végül öngyilkos lett. Szemétségnek hangzik ezt mondani, de mindenkinek jobb lett így. Persze jobb lett volna, ha abbahagyja, és újra normális ember lesz, de erre nem volt képes. Amíg ivott, addig pedig az egész család életét megkeserítette. Megváltás volt elköltözni otthonról, de sajnos anyámnak soha nem volt mersze otthagyni, ott volt vele a haláláig, pedig nem érdemelte meg.
2015. aug. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!