Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnád le, ha a...

Hogyan reagálnád le, ha a szülőd a vakvágányra jutott élete miatti feszültséget (amit magának köszönhet) rajtad akarná kitölteni nap mint nap?

Figyelt kérdés
2015. aug. 15. 19:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Sok mindent kipróbáltam: segíteni neki, támaszt nyújtani, elmenekülni, tűrni, veszekedni, sajnáltatni magam - de mindig ő győz.
2015. aug. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
éhes lennék
2015. aug. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Bólogatnék, de nem figyelnék arra, h mit mond, ha beakadt a lemez.
2015. aug. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Csinálnák szilvás buktát.
2015. aug. 16. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nagyon sok könyvet elolvastam már amiatt én is. Olyan megoldás nincs ami megszűnteti a problémát de azt kell erősíteni magadban, hogy


- mindenki csak saját maga megmentője lehet (ha önmaga, párja, család, gyerekei sem tudnak elég erőt és motivciót adni neki, akkor semmi)


- te nem vagy felelős semmilyen kudarcáért, rossz döntéséért


- és legfőbb: sürgősen költözz el, még 100 km-ről is tud mérgezni egy ilyen kapcsolat, nekem elég ha telefonálok és meghallom anyukám deprimált elhaló hangját ami csöpög az önsajnálattól. Régen az ablakon kitudtam volna ugrani ettől az érzéstől, mostmár csak havi 2x telefonálok, ünnepeken meglátogatom és ennyi. Az ilyen ember énvédő technikákat alkalmaz, pl földöntúli erővel tud hárítani. Ő nem fogja elvinni a felelősséget az életéért viszont az egész környezetét ezzel az állandó bűntudatkeltéssel, sértettséggel, mártíromsággal bűnteti. Ebből ki kell törni ha egészségesebb életet szeretnél.

2015. aug. 16. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tűrtem, ameddig lehetett, aztán amint lehetőségem nyílt eljöttem otthonról.

Én ma jöttem rá (ismét), hogy tehetek bármit, élhetek bárhogy, sosem leszek elég jó anyámnak. Középső gyerek vagyok, ráadásul "becsúszott", bátyám és húgom a minden. Ők tehetnek bármit, sosem lesznek rosszak a szemében. Tudom, ez azért van, mert amikor velem teherbe esett épp építkeztek és anyósa a fejéhez vágta, hogy "Házat építeni és gyereket szülni egyszerre nem lehet." Ő el akart vetetni, de apukám közölte vele, ha megteszi, mehet a háztól. Így maradtam és tönkretettem az életét, mert nem tudott visszamenni a szakmájába dolgozni (ápolónő volt). Amikor pedig már mehetett volna tőlem, állítása szerint senki nem segített neki munkát találni. Így én lettem a fekete bárány, aki tönkretette az életét.

Én hülye viszont időről időre elhiszem, hogy megváltozott. Pedig csak vannak jó pillanatai.

Szomorú ilyet mondani, de várja, hogy azt mondjam, hogy neki volt igaza, elcsesztem az életem, akárcsak ő, és miért nem hallgattam rá. Mert ő annak idején nem hallgatott az anyjára, és már nagyon bánja.

Pedig a lehető legtökéletesebb az életem, csodálatos férjjel és gyermekkel.

2015. aug. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tanultam, mint a gép, hogy egyetemre mehessek és költözhessek kollégiumba, ahol nem kell nap mint nap ezt hallgatni. Bejött.
2015. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ha valaki boldogtalan, a gyermeke előtt sem tudja játszani a boldogat...

ha ez ambíciót ad ahhoz hogy te azért is meg fogod csinálni magadnak az életed, az a jó.

minden más csak lefelé fog húzni.

2015. aug. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!