Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a helyzetről?

Figyelt kérdés
Tegnap történt az egész. Épp tv-t néztünk este az öcsémmel es az anyámmal apám pedig a számítógép előtt ült. Annyit mondtam az öcsémnek hogy a masik csatornán most lesz a macis mese nem? Mire mondta h juj tényleg teljesen izgatott lett. Aztán hirtelen az anyám felpattant a székből teljesen dühbe gurult es elkapcaolta a tv-t a másikra es olyanokat mondott nekem közben h én mar megint csak keresztbe akarok neki tenni nezzuk csak ezt akkor stb. Erre én mondtam neki h mirol beszel nekem semmi ilyen szándékom nem volt. Es akkor az apám elkezdett velem ordibálni h én hagyjam csak szo nelkul hogyha anyám elkezd rólam ilyeneket allitani mert ha ők azt mondják h az ég zöld akkor az úgy is van. Erre mondtam neki h de ne ram szólj hanem anyara hisz ujra ő kezdte a feszültséget kelteni. Es akkor tiszta idegbajos lett es eleinte csak elkezdett fenyegetozni h ha megtudja h hazamegyek akkor legkozelebb felmegy a mamához csak h engem ne lásson es ne kelljen az én vitamat hallgatnia. Mondtam neki ujra h de hiszen anya kezdte es én nem csinaltam semmit. Es akkor egyre csak duhosebb lett es azt mondta nekem hogy inkabb nyirjam ki magam csak tűnjek mar el vegre innen es hagyjam őket békén mert én mindent tonkreteszek. Ekkor iszonyúan sírni kezdtem meg mindig ne tudom elhinni h ezt mondta. Aztán meg folytatta olyanokkal h nem érdekli a velemenyem mindig anyának fog igazat adni mert őt sokkal jobban szereti mint engem es hogy én csak egy senki vagyok. Igen ez mind szó szerint igy hangzott el. Nem tudtam abbahagyni a sírást annyira fájt az egész igy vegul elindultam a buszra h otthagyhassam őket. Es akkor az apám azt mondta h addig ne is lásson engem ameddig bocsánatot nem kertem tole amiert ilyeneket kellett h mondjon a lányának. Kérek Mindenkit hogy segítsen nekem! Ez mar nagyon sokadik alkalom volt h nem csinaltam semmit es az anyám kapott teljesen duhrohamot a semmitol es engem allitottak be hibásnak mikor az anyám volt. Egyébként a multkor anyám a mamanal is rákezdett az értelmetlen hülyeségeit hajtani mire mamám csak vágta nekem a fejeket es nem értette h egyszeruen mi ütött bele h a semmitol rákezdett a duhongesbe. Szoval o is latja nem csak én. Csak azt szeretnem kerni tőletek h ha bárkivel tortent hasonlo kerlek titeket adjatok valami tanácsot mert lassan beleorulok h minden orultseget elfogadja az apám anyámnak es engem meg sem hallgat es szo szerint le@zar.nem tudok ezzel a helyzettel mit kezdeni mert en meg angyon ragaszkodom hozzajuk es megsem szeretnek engem pedig tenyleg semmit nem csinaltam.köszönöm a hozzaszolasaitokat!

#apa #anya #utálat #elzavaras
2015. aug. 17. 20:39
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Hol marad az egymás iránti szeretet, tolerancia , megértés. Hallgass el ha látod, hogy vihar van.Ne keresd az igazadat.Főleg a szüleidet tiszteld és becsüld. Segíts nekik.Soh ne tagadd meg őket.Nekik köszönheted az életedet.Majd egyszer ha majd úgy hozza a sors , akkor rád, a te segítségedre szorulnak majd a szülők. Javaslom tanuljál meg főzni anyu vagy nagymamád segítségével.Mosni, mosogatni, takarítani. stb...
2015. aug. 17. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Kamaszodsz, a hormonális változások miatt lelkileg labilis vagy, két hét negyvenfokos hőség az embereket ingerlékennyé teszi, az ezt követő brutális hidegfront pedig még ingerlékenyebbé.

A te korodban más is érezte úgy, hogy utálják a szülei, utálja az egész világ és igazságtalanul kap pofonokat. Konkrétan: szinte mindenki. Tudom, ez rohadtul nem vigasztal. Ha pedig a saját szülőd azt mondja, hogy jobb lenne az élete nélküled, csak azért se szerezd meg neki azt az örömet, hogy valami hülyeséget csinálsz. Lesz még alkalmad visszaadni neki. Ahogy Goldberger Leó mondta annak idején, sokan azt hiszik, hogy a pezsgő a legjobb lejegelve, holott dehogy. A bosszú.

De jobb lenne, ha azt, hogy mivel zakalatnak a szüleid, majd úgy 10-15 év távlatából ítélnéd meg, és akkor utáld őket, ha akkor is úgy gondolod, hogy van miért.

2015. aug. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg írásba önteni az érzelmeidet, vagy pedig rajzolásba, az talán segít egy kicsit megnyugodni:)

Szerintem sem tettél semmi rosszat, a szüleid idegbetegen viselkednek. Igenis állj ki magadért, és ne add fel!

Csak azért, mert megszült, még nem kell mindenben alárendelned magad nekik, és eltűrni a bántásaikat. Azt kapják, amit adnak.

Egy szülőnek nem így kéne viselkednie.

Tanulj, amennyit csak tudsz, és próbálj meg a saját lábadra állni:)

Vagy költözz a mamádhoz, ha lehetséges:]

2015. aug. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos pont ezaz hogy én tisztelem a szüleimet de ok nem olyan stílusban szolnak hozzam ahogyan én hozzájuk. Tudok mosogatni es mosni es szoktam is minden nap. Szoktam nékik segiteni.mindig tokeletesen probaltam megcsinálni de az anyám abban is mindig talált kivetnivalót. Egyazeruen nem erzem a szeretetuket. Es szerintem semelyik szülő nem mondana ilyeneket a gyerekének ha csak egy kicsit is szeretné. Pont ezaz a szeretet ami hianyzik innen. Ahogy mondta anyát szereti jobban ram pedig nem kivancsi es arra nem meltat h meghallgasson csak elmond Mindennek. Es ez szerintem messze nem normális dolog.
2015. aug. 17. 21:10
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Nem, nem az, ....de biztosan így van, vagy csak most így érzed?

Nyilván vannak tahó szülők, meg olyanok, akik utálják a gyereküket, de nem gyakori. Az annál gyakoribb, hogy egy kamasz igen érzékeny. Mondod, hogy anyád csak kritizál. Nem lehet, hogy ő úgy fogja fel, hogy a te érdekedben magasak az elvárásai?

Tudom, nem ezt a választ várod, de én több türelmet és szelídséget javaslok, és amit már írtam: majd felnőtt fejjel, 10-15 év távlatából ítéld meg őket. Akkor is ráérsz majd utálni őket.

2015. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!