Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, mit tudok tenni?...

Mit tegyek, mit tudok tenni? Mi a véleményetek erről a helyzetről, és mit tennétek?

Figyelt kérdés

Anyámmal összekötöztünk,a fele ház az enyém ,a fele az övé.

Nem tudunk kijönni ,már nagyon rossz a helyzet,a férjem és közte még rosszabb a helyzet.

A házat áruljuk,kb 1 éve,anyám beleegyezésével lett meghirdetve.Most van egy komoly érdeklődő erre benyögi anyám,hogy nem adja a részét,ő nem költözik innen el.?



2013. nov. 13. 23:02
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Gondolom apukád meghalt így örökölted meg. Ő és apukád dolgozót meg érte, így illik engedni,hogy ő döntsön róla.
2013. nov. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem jól gondolod az én megkeresett pénzem ,na meg a férjemmé van benne a fele házban.Ha nem igy lenne már elmentem volna innen.
2013. nov. 13. 23:06
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mi beköltöztünk a házunkba, az itteni család is hasonló cipőben járt. A mama nem akart elköltözni, de a lánya és annak a családja igen, és már nagyon gáz volt a viszony köztünk, de költözni meg muszáj volt, mert egy ekkora házat nem tudtak fenntartani, plusz ugye a hitel is. Nem tudom, Ti miért akarjátok eladni a házat, de ha hasonló okokból, akkor segíthet az, ami nekik is. A házvásárlást ugye ügyvéddel kell bonyolítani. Mi együtt, eladó-vevő elmentünk az ügyvédhez, és ott az ügyvéd elmagyarázta a mamának, h vagy eladják a házat normális pénzért, vagy a bank fogja elárverezni annak töredékéért, mivel nem tudják fizetni a hitelt. A végeredmény ugyanaz lesz, max. a dátum kitolódik, és a pénzük is kevesebb lesz. Náluk haszonélvezeti joga volt a mamának, az pénzben kifejezhető, így írtak róla papírt, h kifizetik majd neki, adtak is a mamának egy elég nagy összeget, amikor mi kifizettük a vételárat, úh nem kellett aggódnia, h éhen hal, v nem lesz tető a feje fölött. Mert ugyebár ő ezen ágált, h eladják a tetőt a feje fölül. Nagy nehezen bár, de sikerült az adás-vétel, a család is lakásba költözött, meg a nagymama is, ő mondjuk albérletbe, és legalább már nem játszanak egymás idegeivel. Remélem, tudtam segíteni ezzel a sztorival.
2013. nov. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak köszönöm a választ.

De sajnos itt már nagyon durva a helyzet :(Szégyenlem magam,de már megutálom a saját anyám.

Nincs adósság egyenlőre,mi csak nagyobb városba szerettünk volna költözni,már azt is felajánlottam,hogy több pénzt lap nem csak a felét a háznak.De nem lehet vele beszélni,csak azt hajtogatja ,hogy ő nem költözik el innen.

2013. nov. 14. 08:20
 5/10 A kérdező kommentje:
A fél részem eladhatom?Vagy hitelet vehetek fel rá?
2013. nov. 14. 08:30
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben nincs olyan mint válásnál h közös vagyon megszüntetése? Mindenképp keress fel egy ügyvédet, vagy a bíróságon van ingyenes tanácsadás.
2013. nov. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

eladhatod,de ki vesz meg egy fél házat?

Megijeszteni tudod esetleg anyádat.pl ha elköltözöl,egyedül ki tudja fizrtni a rezsit?

Vagy a részedbe 20 tagú bulis csapatot költöztetsz,ha nem egyezik bele az eladásba

2013. nov. 15. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lakóhelyed szerint illetékes Önkormányzatnál igénybe vehetsz ingyenes jogi tanácsadást,szerintem mindenképpen keresd fel őket,mit tehetsz ebben a helyzetben,vagy mivel győzhetnéd meg anyukádat.Sajnos mint résztulajdonosnak döntő jelentőségű a beleegyezése,így ezzel sakkban tarthat titeket,hacsak nem tudod valamivel jobb belátásra bírni.
2013. nov. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Igen mindenképpen jogi segítséget kell kérnünk.

Nagyon bánt ,hogy a saját anyám ezt teszi velem,kellene a pénz,hogy elköltözhessünk egy nagyobb városba a munka miatt,tudja anyám is,igaz,hogy megromlott a kapcsolatunk,de abban reménykedtem ha külön megyünk,akkor ez még jobb lehet javulhat,de így ....direkt keresztbe tesz,semmi oka ,hogy itt maradjon sőt.

2013. nov. 17. 19:05
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy mediátort ajánlhatok?

8E Ft/óra és max. 3x3 óra egy érdekegyeztetési procedúra.

Olcsóbb, mint a jogi út.

2013. nov. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!