Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Elmerjem ezt mondani anyukámna...

Elmerjem ezt mondani anyukámnak? Nem akarom, hogy csalódjon/megbántódjon

Figyelt kérdés

A külvilág felé egy mosolygós, életvidám lány vagyok, aki mindig nevet, bulizik. Viszont az igazság az, hogy nagyon egyedül érzem magam...

Volt egy legjobb barátnőm, csak vele a télen megszakadt a kapcsolatom. Ezáltal a helyzet miatt most még egy jó barátnőmet veszítem el, úgy néz ki (az ő egy hisztéria, semmi nem jó neki és mindig más a hibás).

Aztán itt van a mostohatestvérem, aki szintén jó barátnőm és az ő barátnőivel is nagyon jóban vagyok, csak néha teljesen úgy érzem, hogy kihagynak dolgokból. Pl. most is itt volt a Sziget, rengeteg olyan előadó jött, akikre én is buliztam volna, itt volt az egyik kedvenc együttesem. De nekem egy szót sem szóltak arról, hogy mennek. Most is a csoportba írta az egyik lány, hogy 'jaj, milyen jó lesz az a buli, ahová meghívta a mostohatesóm' és kérdeztem, hogy mi lesz, meg hol, mert azt hittem, hogy véletlenül nem szólt. Leírta, de nem kérdezte meg, hogy akarok-e menni. Meg folyton lúzernek, vagy szerencsétlennek hív mások előtt és ez már kicsit megalázó... Mármint, én sem hívom k..nak az egész baráti társaságunk előtt...

Aztán van még egy baráti társaság, amiben benne vagyok, csak ott a lányok baromi sértődékenyek (vagyis igazából csak egy, a többi meg megy utána). Szóval ott azon megsértődnek, ha én fél órával hamarabb megyek haza, mint ők, vagy nem érek rá velük találkozni.

Van egy nagyon jó fiúbarátom, akivel tényleg mindent megbeszélek. Erre tegnap elmondta, hogy ő heti 4x együtt edz a volt legjobb barátnőmmel, akit nem igazán bírok elviselni és ez tök szarul esett. Tudom, hogy nem tilthatom meg, hogy vele jóban legyen, csak na... Úgy ért, mint egy hátba támadást.

A többiek, akikkel meg jóban vagyok, igazából csak haverok. Szóval ha összefutunk valami buliban, akkor dumálunk, de nem beszélem meg velük a dolgaimat, meg semmi ilyesmi.


Szóval anya úgy hiszi, hogy én központi személyiség vagyok, de ez nem igaz... Mindenhol azt érzem, hogy én vagyok a "pótkerék" és mindenki boldogabb lenne nélkülem. Pl. a bulikban fel sem tűnik senkinek, ha én eltűnök, vagy ha napokig nem reagálok a csoportban, ha én nem akarnék találkozni velük, nem is hívnának szerintem. Aztán mindig eszembe jut, hogy mégis hogy várjam el szinte idegenektől, hogy szeressenek/kedveljenek, ha a saját apám képtelen volt erre. Sőt, néha anya is azt mondja, hogy alig várja, hogy elköltözzek innen és békén hagyjam.

De nem akarom, hogy anya csalódjon bennem és rájöjjön, hogy a lánya egy lúzer, akinek a 'legjobb barátai' az iPhone és a Spotify, Tumblr.

17/L (szeptemberben leszek 18)


2015. aug. 18. 00:05
 1/9 anonim válasza:
58%
A kérdésedre a válaszom a nem. A leírtak alapján tényleg magányos lány lehetsz, az én tippem számodra az lenne, hogy szakadj ki azkoból a társaságokból ahonnan azt érzed amit leírtál, hogy kb. semmibe vesznek. Simán megteheted azt hogy keresel magadnak olyan barátokat és idővel társaságokat akikkel együtt jól érzed magad és a törődés kölcsönös. Ez nyílván nem egyik pillanatról a másikra fog menni, de kitartást kívánok neked ezen a téren. Édesanyádnak azért ne szólj szerintem erről mert ha eddig nem vette észre 18 év alatt hogy nem az vagy akinek hisz, akkor miről beszélünk? Visszatérve a ''barátnőidre'' szerintem ezek még havernak se mennek el, nem hogy barátnak. A fiúról akiről írtál nem hiszem hogy hátba akart volna téged szúrni, az hogy együtt edzenek még nem azt jelenti hogy amiatt barátkozik vele hogy veled kicsesszen. Ha a pasid lenne akkor talán megkérhetnéd rá hogy találkozzanak kevesebbet de így nem nagyon látom értelmét. Szóval a tippem számodra az hogy próbálj az igazi éneddel új, intelligens barátokat szerezni akiknek nem a márka meg a pénz a legfontosabb! Sok szerencsét a továbbiakban, jóéjt! 19/F
2015. aug. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Mindjart jon valaki aki megnyugtat hogy egyszer jon valaki aki mellett ez a sok idegen mar nem is fog erdekelni teged.Bar az nem en leszek mert en is nelkulozheto vagyok.

22f

2015. aug. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A baj hogy nem szereted elegge onmagadat es masoktol varod el, hgy szeressenek, hogy akarjanak veled lenni, hogy erezd, hogy szukseg van rad. Apu sem szeret, anyu sem elegge bla bla bla... hagyd abba a nyavalygast es ebredj ra, hogy nem masoktol kell elvarni a szeretetet!


Idovel majd megerted amit irok. Amikor eljut az ember egy bizonyos onszeretetig, amikor szeret onmagaval egyedul lenni, akkor a kisugarzasa is megvaltozik es szeretnivalonak fog tunni a tobbiek szamara is es igenyelni fogjak a tarsasagat.


Lehetne barmilyen baratnom es mondhatna napi 20szor hogy ribi vagyok, akkor sem hinnek neki, mert tudom hogy nem igaz.


Ugy tunik, hogy te elhiszed, amikor a tesod luzernek nevez es ugy is erzed magad. Ez baj, mert akkor luzerkent elsz es luzer dolgokat tapasztalsz (pl. ba$znak elhivni a tobbiek szigetre).


Nem vagy jo kapcsolatban onmagaddal, masoktol varod, hogy jol erezd magad.


Tul sok sulyt fektetsz arra, hogy ki mit csinal es mit gondol rolad. A fiu baratod edzeni jar egy csajjal? Na es? Kit erdekel? Miert szamit ez? Ha te azzal a csajjal nem jossz ki, akkor nem varhatod el a fiu baratodtol hogy o is kerulje a csajt, ugye ezt erted?


Az eletreszolo baratsagok nem a "bulizzunk egyutt" tarsasagbol fog kikerulni.


Altiban volt egy nagyon jo baratnom, soha a budos eletben nem buliztunk egyutt, a mai napig tartjuk a kapcsolatot es most igy a 40hez kozel ugy alakult, hogy a szulinapjan otthon voltam es elmentunk egyutt bulizni es magunk is meglepodtunk, hogy ilyet meg sose csinaltunk. Mert nem volt ra igenyunk. Neki is mas volt a stilusa, nekem is, es nem azert voltunk (vagyunk) baratnok, mert xy a kedvenc egyuttesunk.


Volt egy nagy tarsasag akikkel viszont eszmeletlen sokat buliztam, de tudtam hogy igaz baratnoket nem fogok abban a csapatban talalni, mert nem ez volt a cel. Azert jartunk ossze hogy bulizzunk es okorkodjunk es pialjunk/pasizzunk.


Ha melyenszanto/vilagmegvalto dolgokrol akartam eszmefuttatast tartani, akkor mindig a regi baratno tarsasagat kerestem, akivel egeszen 40ig soha egy diszkoba nem mentunk el.


Majd idovel megtalalod azokat az embereket, akikkel hosszu evekig tarto baratsagod lesz de ugy tunik ezek nem azok. Nem baj! Emiatt nem szabad elcsuggedni. Fel kell ismerni, hogy ok nem azert vannak most az eletedben. Vedd lazabbra a figurat, legyel kozvetlenebb.

2015. aug. 18. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Tanácsot nem tudok adni,de én is szinte pont így vagyok.

Nekem van kapcsolatom,de néha úgy érzem neki én "csak úgy"vagyok,nem vagyok elég fontos,bár lehet ez az önbizalomhiányomból fakad csak...egyébként is sokat vitázunk,de persze szeretem,és remélem ő is engem.Na meg az anyja is utál,bunkó velem,pedig soha nem bántottam semmivel,nehezen is viselem,félek is valahol hogy kitilt a barátoméktól,és akkor a kettesben létnek konkrétan lőttek...

Mondjuk nekem barátaim nincsenek,csak haverok,de mostanában már ők is sz*rnak a fejemre teljesen.

Én is mindig úgy éreztem bulikban hogy pótkerék vagyok,mert ugyanez volt velem is,bár most már nem is járok,mert senki sem hív sehova.

Mondjuk nekem a "legjobb barátom" a párom általában,zene és a könyvek.Viszont én is magányos vagyok,mert a barátomnak vannak barátai,akikkel viszonylag gyakran találkozik+amúgy is,ő magának valóbb típus,tehát nem akar egész napokat velem lenni,de én viszont magányos vagyok,bár nélküle még inkább az lennék.

Ja,én is 17 éves vagyok.

Na mindegy,bocsi hogy ennyit írtam,és hogy tanácsot nem tudtam adni

2015. aug. 18. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Attól még lehetsz okos és szép.Ne érezd magad feleslegesnek, mert ezt csak te érzed.Gyomorra majd figyelj oda az életben mert nem mindegy mit eszel mert ez az érzékeny testrészed amennyiben szűz a jegyed.Fel a fejjel vannak az életben hullámvölgyek és hullámhegyek.Te tudd uralni az életedet.Erre te képes vagy mert intelligenciád van hozzá.
2015. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én kicsit idősebb vagyok mint te, így én másképp látom a dolgokat. A leírásodból nekem az jön le, hogy

-én én és én......

Mintha mindenkinek körülötted kéne forognia, mindenkinek szeretnie kellene téged. Neked bár leírod ki kicsoda, de rögtön hozzá is teszed, "sértődékeny" "utálom" "hisztéria" stb.. Az eszedbe sem jut, hogy mondjuk veled kapcsolatban is ugyanezek a gondolatok fogalmazódnak meg?


Volt egy régi barátnő. Nem értette, hogy mi többiek miért hanyagoltuk, miért nem szóltunk neki ha közös program keretében mentünk valahová. Ha kérdezte is, választ nem nagyon kapott. Végül nekem panaszkodott hasonlóképpen mint te. Mi miért vagyunk olyan szemetek, hiszen ő jó fej, rendes stb. Őszinte voltam hozzá, és elmondtam neki, hogy miért hanyagoljuk. Megsértődött, pedig csak az igazságot hallotta amit kért, hogy mondjam el. Nem fogadta el, hogy sok hiba benne van, ha már nem hívjuk bulikba, programokra.


Nem ismerlek téged, de tényleg nincs benned hiba? Mert a leírásodból csak a saját érdekeid vannak leírva, és lehet a baráti társaságodnak teljesen más a véleménye. Talán meg kéne hallgatni azokat a barátnőket akiket utálsz mert hisztis, vagy összevesztél vele.

2015. aug. 18. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Számomra felfoghatatlan és hihetetlen hogy majdnem 18 éves lányoknak még ezek a problémái és ennyire éretlenek. Nekunk gyerekként, 12-14 évesen voltak ilyen gondjaink aztán kinőttük.


Komolyan ez a cél? Népszerűnek lenni? Központi emberbek lenni? Közkedveltnek, győztesnek lenni? Szerintem ébredj rá inkább hogy a Te korodban már sokkal fontosabb dolgokkal kell foglalkozni az életben és koncentrálj azokra. Az igazi barátokra pedig nem kell akaszkodni,mert akik tényleg magadért kedvelnek azok majd keresni fognak. Ha nem lesz ilyen az sem gond, ma már csak a gyerekeknél divat ez a nagy barátosdi.

2015. aug. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Miért, kedves Utolsó, milyen gondjaim legyenek szerinted?


Elmondom, hogy miért utálom a volt legjobb barátnőmet.

Lefeküdt azzal a fiúval, akiért odavoltam már jó ideje. Ráadásul miután ez megtörtént és összejöttek, nem vett észre. Majd mikor dobta a srác, úgy viselkedett, mintha az a 2 hét meg sem történt volna.

A másik lányt azért tartom hisztisnek, mert azért nem szól hozzám 3 napig pl, mert elmegyek egy másik társasággal moziba és nem írok vissza neki azonnal chaten a film miatt. Vagy pl. megkér, hogy vigyek neki kaját, de nem olyat veszek, amit ő szeret, miközben a válasza az volt, hogy mindegy, mit viszek. Meglátja, erre közli, hogy az nem jó, hozzak másika. Majd mikor mondom, hogy tuti nem megyek vissza, akkor az a válasza, hogy jó, akkor menjek haza, ha ennyit nem tudok érte megtenni... Ez mi, ha nem hiszti?

2015. aug. 18. 23:30
 9/9 anonim ***** válasza:
Kedves kerdezo! Ugyan ebben a cipoben jarok en is csak fiu... 18. Nov ba leszek 19
2015. aug. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!