Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehetséges, hogy a szüleim...

Lehetséges, hogy a szüleim nem a legjobban nevelik az öcsémet?

Figyelt kérdés

10 éves az öcsém, és észrevettem nála, hogy korához képest rendkívül (napi 6-7 óra) sokat gépezik, és ha épp nem gépezik, akkor tévén néz mesét. A szüleimet nem zavarja, mert "legalább nyugton van", de például ma én vigyáztam öcsémre, és se lemenni nem akart a játszótérre játszani, se kutyát sétáltatni, se rajzolni, se semmit, kivéve, ha ezek mellett a tévé be volt neki kapcsolva. Evés közben is a konyhából 2-3 percenként ment be megnézni valamit a tévén, azzal az indokkal, hogy túl meleg/hideg a kaja. Az informatikához és az angolhoz a játékok miatt remekül ért, viszont nem tartom túl jó ötletnek, hogy a szüleim hagyják, hogy a tévé és a gép legyen az elsődleges. Javasoltam már anyunak, hogy ne hagyja annyit a gép előtt, amikor ezt mondtam neki, mindig rászólt, hogy kapcsolja ki a gépet, de addig tartott a dolog, rá 10 percre ugyanúgy ment tovább minden.


Mit gondoltok, túl aggódom a dolgot, vagy valóban a szüleimmel van a gond?

18/F


2015. aug. 18. 15:35
 1/10 A kérdező kommentje:
A napi 6-7 óra csak a számítógépezésre vonatkozik, ha nem gépezik, akkor tévézik a nap hátralevő részében, kivéve, amikor 2-3 naponta hajlandó az osztálytársához átmenni játszani (szintén a géppel, sok esetben).
2015. aug. 18. 15:36
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyan ez van.

Az öcsèm reggeltől estig gèpezik. Ha megemlítettem anyunak akkor èn volta a hüly@.

2015. aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mindenképpen beszéld meg a szüleiddel, bár szerintem ez nem gáz. (Kivéve akkor amikor agresszívan kezd el kötődni a géphez vagy a tv-hez) Én is 3 éves korom óta gépezek, ergo 17 éve. Hidd el eltelik egy kis idő rájön a kis p¤cs magától mi is az igazán fontos. (megfogja unni ez 100%)
2015. aug. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja és megjegyzésként: Az akkori ,,menő" gyerekekből semmi sem lett. Csak minimálbéres droidok. ;) Szóval nem kell erőltetni és beintegrálni a társadalomba erőszakkal.
2015. aug. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Engem egyáltalán nem zavarna az, ha nem "menő" lenne, vannak barátai természetesen, és nem is az a tipikus agyonkényesztetett dagadt kisgyerek, sőt, eléggé sovány, viszont lassan már alig lehet a gép elől elszakítani. Ha csak pár órát játszana a nap különböző időpontjaiban szétosztva, nem pedig egyhuzamban órákon át, pihenő és egyéb nélkül, azt mondanám rendben van. Sőt, ami leginkább zavar, hogy el sem tudna képzelni egy napot lassan gépezés nélkül. Nem lenne olyan, hogy nem kapcsolja be, függetlenül attól, hogy ott van mellette.
2015. aug. 18. 15:47
 6/10 anonim ***** válasza:
Inkább unatkozzon a gyerek egész nap? Más is nyomkodja a telefonját szinte ugyanannyi ideig. Vagy keressetek neki hobbit. Ha szereti amit csinál, akkor ne gátoljátok meg benne, mert csak rosszabb lesz. Ha ti is használni akarjátok a gépet akkor osszátok be idő szerint.
2015. aug. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem, basszus, ne unatkozzon a gyerek egész nap, de nehogy már normális dolog legyen az, hogy a gyerek 10 évesen tv és számítógépfüggő, ezért a nap felét ezek előtt tölti el. Ha jól emlékszem, valahogy mi is megvoltunk régebben, amikor nem ezek a csúcsszuper gépek és laptopok voltak, mert lent játszottunk, fociztunk, fogócskáztunk, járkáltunk el, és úgy kellett minket felrángatni a lakásba. És ez 10 éve volt, gondolom a szüleinkről nem kell megemlítenem, hogy szintén gép nélkül élték le a gyerekkorukat.
2015. aug. 18. 15:55
 8/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, van igazságod, csak azon mosolygok, hogy a technika exponenciális jellegű fejlődésével úgy tűnik, a generációs szakadékok is egyre rövidebb időközönként alakulnak ki.:-)
2015. aug. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát, igazad van szerintem teljesen, és a srácnak mázlija van veled, hogy ilyen értelmes bátyja van.

Szerintem legjobb lenne elvinni a gyereket sportolni, beiratni mondjuk karatéra, mert most fejlődnének neki majd ki a férfias izmai. Ha egész nap csak ül, még ha nem is hízik el, de akkor meg egy ötvenkilós botsáska lesz húszévesen, az se túl ideális egy pasinál.

Amúgy meg tényleg nagy rá az esély, hogy meg fogja unni a gépen lógást. Nekem is volt kiskamasz koromban pár év, amíg imádtam szgépes játékokat nyomkodni (én lány vagyok amúgy), de elég hamar meguntam.

2015. aug. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ez sajnos az én öcsémmel is így van, csak sajna ő már 16 éves. Olyan délben felkel, és hajnali 2-ig a gép előtt ül. Ebből áll a napja.
2015. aug. 18. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!