Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan vehetném rá a szüleimet...

Hogyan vehetném rá a szüleimet hogy vegyenek nekem egy lovat?

Figyelt kérdés

2015. aug. 20. 19:38
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Leírnád kérdező,hogy mennyibe kerül egy ló?Meg a havi kiadásokat megtudnád mondani(kaja,orvosi ellátás stb.)?Ja és takarítanád a trágyát amit csinál?Lenne neki hely?
2015. aug. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
87%
16 évesen vettem meg az első lovamat. Mire kialakítottam a karámot, csináltunk egy istállót sógorommal, már ez százezres nagyságrend volt, plusz a póni, orvosi vizsgálatok, kezelések, kaja, trágya elszállítása, az hogy egy hozzáértő személy segített az első időkben( pedig előtte dolgoztam lovászok mellett.)az meg még egy pár száz ezret elvitt. Gondolj ebbe bele.
2015. aug. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
83%
Mondd, h jó lesz részletekben is, vegyék először a farkát. :-D Sry.
2015. aug. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
94%
Hacsak nem gyerekkorod óta velük foglalkoznál, nem vennék neked lovat, mert kva drága... már maga az állat is, az orvosi rész, kaja, karám stb-rl nem is szólva.
2015. aug. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Hát, ha nem vagyok gazdagok, akkor sehogy. Hidd el, én is ezer éve szeretnék lovat, sokat nyaggattam emiatt anyut, aztán rájöttem, hogy

1. nagyon-nagyon drága, nehéz a tartása, mivel nem volt lovam, tapasztalatom sem

2. nem lehet jó érzés anyumnak, hogy egyfolytában ezt hallgatja, és nem tudja megadni.

Szóval ja, ez ilyen.

2015. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hat, ez attol fugg, h mennyi idos vagy, anyagilag belefer-e a szuleid koltsegvetesebe (nem csak a megvetel, de a fenntartas is), es h tudnatok-e megfelelo helyen tartani. Ha ezek a feltetelek megvannak, akkor annyival gyoznem meg oket, h szerintem ez a mai vilagban egy tininek abszolut jo idotoltes es hobbi es orulhetnek a szulok, ha ez erdekel :)
2015. aug. 21. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Ha ők is tudják, hogy mennyire fontos lenne neked,már nagyon kéne, mert nincs kivel versenyezned, van rá pénzük, idejük, tudtok neki megfelelő helyet megfelelő körülményekkel, a tartásra is van pénzetek, ismertek olyat, akinek van benne tapasztalata, és leültetek az asztalhoz, ezt mind és még sok más fontos dolgot megbeszéltetek, nos ebből a beszélgetésből minden kiderülhet, és ha beleegyeznek ebbe a beszélgetésbe, már félig nyert ügyed van.


Ha pedig csak elterelik a szót, amikor nyaggatod őket, magyarázol nekik az előnyökről, az elképzeléseidről, de ők csak sóhajtoznak, vagy úgy tesznek, mintha nem figyelnének rád, az azt jelenti, hogy megint egy pénzes témába hoztad őket, amibe nem akarnak belemenni. Hidd el, ha nem is mutatják, de ők is éppúgy szeretnének neked jót tenni, szeretnék megvenni a neked való lovat, és nagyon szomorúak miatta, hogy nem tudják. És mivel nem tudják, hogyan hozzák a tudomásodra ezt anélkül, hogy nagy fájdalmat okoznának neked, inkább próbálnak úgy tenni, mintha nem is érdekelné őket. De ha tovább nyaggatod őket ezzel, egyszer majd az tőlük fogod hallani, hogy lehetetlen kérés, és hogy miért nem lesz soha. És az nagyon fog fájni. Ne kérj olyant, amit nem kaphatsz meg!

2015. aug. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!