Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért volt szokás régen a...

Miért volt szokás régen a lánygyereket fiamnak szólítani?

Figyelt kérdés
2015. aug. 22. 22:11
 1/7 anonim válasza:
Erre én is kivancsi vagyok:o
2015. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%

Nem csak régen :) Nekem apám simán mondja, hogy "Gyere ide fiam", pedig szerintem tudja, hogy lány vagyok :D Meg más családokban is hallottam már ezt a fiamozást, mint megszólítást, gyerek nemétől függetlenül. Nem konkrétan fiúgyerek értelemben használják ebben az esetben, hanem mint "gyermekem", "utódom".

Egyébként régebben házastársak is szólították egymást fiamnak, akár férj is a feleségét, vagy fordítva. Ott ennek nyilván más jelentősége volt, főleg az engedhette meg magának a fiamozást, aki az irányító szerepben volt a kapcsolatban.

2015. aug. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%

amerikában most is így van, nem jól tudom?


anno a "fiam" szó, olyasmi jelentéssel bírt, mint fiókák, a szülés állatoknál ugye fialás néven fut, szóval a "fi" elsődlegesen nem nemiséget jelentett, hogy fiú, hanem szimplán utódot.

2015. aug. 22. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%
Előző jól mondta: A"fiam" ugyanaz volt mint a "gyerekem".
2015. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%
Régen ez volt a szokás amit előzőek is írtak. Nálunk nem divat ez a fajta szólítás, nagymamám sem tette ezt pontosan azért mert az ő anyukája is fiamnak szólította, és ebből neki kissé elege lett, pedig nagyon régi módú volt nagyapám haláláig, onnantól kezdve egyre modernebb a stílusa 80 évesen internetezik és 3 hónapja kapta meg a régi okos telefonomat amit nagyon jól bír kezelni!
2015. aug. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nem csak régen volt ez, nekem két lányom van, és valahogy néha kijön, hogy fiam így, fiam úgy... pedig nincs fiam :D lehet, már berögződött az ősök miatt :P
2015. aug. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk már csak mama szólít így minket. Mindegy, hogy fiú vagy lány a megszólított :D
2015. aug. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!