Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normalis az, ha...

Szerintetek normalis az, ha egy szulo a 22 eves lanyanak folyamatosan azt mondja, hogy ne szoljon bele, mert meg kicsi?

Figyelt kérdés
Oszinten egy 22 eves lany miert nem mondhatja el a velemenyet barmirol, ami a hazban tortenik, mifele dolog ez, hogy ilyenkor az anya fogja es becsapja a masik elott az ajtot, azzal indokolva, hogy te meg kicsi vagy.
2015. aug. 27. 16:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
50%
Sajnos nem anya ő, csak egy tuskó.
2015. aug. 27. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Megnyugtatlak: én mostohaanyám a 80 éves édesapját is ugyanígy kezeli.


Vannak hüye emberek, nem érdemes foglalkozni velük.

2015. aug. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
De azert annyira rosszul esik az embernek... Aztan meg azzal jon, hogy mas ismerose, akinek velem egykoru gyereke van, mennyire hizeleg az anyjanak, milyen jo viszonban vannak, velem meg semmit nem tud megbeszelni.
2015. aug. 27. 16:40
 4/19 anonim ***** válasza:
33%
Nem mindegy, hogy mibe akartál beleszólni. Ezenkívül kulturált véleménynyilvánítás és kéretlen jó tanácsok osztogatása között markáns különbség van.
2015. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
9%

A 22 éves lány ne szóljon bele mindenbe, mert van egy csomó dolgo, ami nem rá tartozik. Ami meg az ö dolga, azt tegye úgy, ahogy akarja, ne vitatkozzok az anyjával.


Ez egyébkent is csak akkor fog változni, ha elköltözik és saját életet él.

2015. aug. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nagymamamat folyamatosan blamalja, hogy nem enged semmit, holott tenyleg rengeteget dolgozik csak azert, hogy kevesebb legyen neki meg apunak a dolga. Ezt meg is mondtam neki,- hogy ne mondjon ilyesmit, nem nem ez az igazsag-amikor az egyik ismerosenek azt ecsetelte, hogy milyen az anyosa, erre elmondta, hogy meg tudatlan vagyok blabla, es becsapta az ajtot elottem.
2015. aug. 27. 16:52
 7/19 A kérdező kommentje:
NEm szolok bele mindenbe, mar bocsi. Amugy meg ugyanugy kozom van ehhez, mint barkinek. Az igazat mondtam meg.
2015. aug. 27. 16:53
 8/19 anonim ***** válasza:
71%
Ja, anyós-meny vita....-) nézd, elhiszem, hogy rosszulesett, viszont ebben az esetben tényleg volt némi igazsága anyádnak. Nem tudhatod, mit élt át annak idején anyóssal, az, hogy most savazza, nem újkeletű dolgok miatt lehet, sokkal régebbi időkre nyúlik vissza. Te a nagymamádat látod benne, teljesen más a viszonyod vele, mint anyádnak, anyóstapasztalatod meg gondolom, még nincs. Így aztán EHHEZ tényleg még "kicsi" vagy.:-)
2015. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes a kérdésed, ha jól emlékszem, épp 22 éves voltam, amikor a szüleimnek belekerült néhány százezer forintba, hogy engem is így neveltek. A lakásunkat készültünk eladni, és amikor alkudozásra került a sor, a szüleim egész egyszerűen lefagytak (nem szoktak hozza az efféle párbeszédhez). Nekem lettek volna jó mondataim, ésszerű érveim ahhoz, hogy a vevők ne tudják lenyomni az árat, de mivel úgy neveltek, hogy "ebbe te ne szólj bele", csöndben maradtam. Utóbb, amikor szóba került a dolog, anyám csodálkozott a legjobban, hogy dehát akkor miért nem mondtam???

Ez a ne szólj bele téma nem kor-, hanem személyiségfüggő. Az értelmes szülő már gyerekkorban kikéri bizonyos dolgokban a gyereke véleményét, az autokrata szülő meg még felnőttként is beléfojtja a szót.

Nem akarlak elkeseríteni, de nagy eséllyel még a negyvenhez közel sem fogja érdekelni anyádat a véleményed, ha az valamilyen módon negatív értelemben érinti őt.

2015. aug. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
56%

Azért álljon már meg a menet. A kérdező gyakorlatilag lehazugozta az anyját az egyik ismerőse előtt, olyan témában, amit valóban nem láthat át, mert a történet jóval a születése előtt kezdődött, és az anyja valószínűleg sok mindent el se mondott neki. (Normális szülő ugyanis nem vonja be a gyereket a közte és anyós közt feszülő személyes konfliktusba.) Erre volt a reakció az, amit leírt, és ebből az EGYETLEN esetből általánosított, és erre ugrottak rá többen, mint éhes tyúk a takonyra.:D

Mellesleg az utóbbi két napban nagyjából ez az ötödik ilyen kérdés, minden kérdező 22 év körül van, aki nem oszthatja tetszése szerint az észt az anyjának, kicsit unalmas már...


Ami ezt a kérdést illeti: velem egyik huszonéves gyerekem se játszotta ezt el, amit te, kérdező, az anyáddal, hál'istennek. Köszönd meg neki, hogy a bunkóságodat ilyen visszafogottan reagálta le. Ha úgy gondolod, hogy valótlan, amit az ismerősének mond, először is négyszemközt kérdezz tőle, ha még mindig fenntartod a véleményed, NÉGYSZEMKÖZT mondd el. Az pedig valóban óvodás szint, hogy egyetlen esetből kreálsz folyamatosat, a saját hibádért pedig anyádat állítod be bunkónak. Tökmindegy, hogy mikor születtél...:-)

2015. aug. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!