Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleimet...

Mit tegyek ha a szüleimet csak a tanulás érdekli és én nem csinálhatok mást. Ha a legjobb barátnőm az utóbbi időkben mindig hanyagol pedig elméletileg a legjobb barátnőm. és ha már elegem van az életemből és már feladtam mindent?

Figyelt kérdés

2015. aug. 31. 08:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
7%
Tanulj.
2015. aug. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
18%

Tanulj.

Utána beszélj velük, hogy az ő életüket sem kizárólag csak a munka tölti ki.

2015. aug. 31. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%
próbáltál már tanulni?
2015. aug. 31. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
13%
Neked nincs más kötelességed mint a tanulás, mert ha kiesel ebből a nappalis tanulói jogviszonyból, akkor neked és családodnak nagyon rossz lesz.Ha nem tévedek még 18 év alatti korú vagy. Ezért nem foglalkoztat egy munkáltató sem.Úgy mint nappalis diák, úgy iskolaszövetkezeten keresztül dolgozhatsz és némi pénzt kereshetsz. Ha kiesel a suliból mert nem tanulsz a szüleidtől megvonják a családi pótlék folyósítását. De akkor rád haragudni fognak és járhatsz a családvédelmisekhez bészelgetésekre. Inkább tanulj.
2015. aug. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem fogalmaztam akkor eleg jol.. kitűnő tanuló vagyok.. folyton tanulok és ez zavar már. Nem engednek el a barataimmal sétálni vagy nem mehetek át hozzauk. Engem ez zavar
2015. aug. 31. 08:44
 6/16 anonim ***** válasza:
27%
Ezt a "csak a tanulás" szenvedést soha nem értettem. Egy gimnazista 2 órás napi átlagos tanulással úgy el tudja végezni az iskolát, hogy színötösre érettségizik. Utána még azt csinálsz, amit akarsz, feltéve, hogy nem akarsz délután 4-6-kor lefeküdni aludni.
2015. aug. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Nem értem a válaszolókat, még miután a kérdező világossá tette hogy mi a helyzet, sem értitek? A szülők túl rövid pórázon tartják. Ha színötös vagy és így sem engednek neked több szabadságot, akkor nincs más hátra mint az engedetlenség.
2015. aug. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó: azért nem biztos, hogy mindnekinek elég a 2 óra tanulás ahhoz, hogy szinotosre erettsegizzen


Nem mindenkinek ugyanúgy fog az agya

Nekem van olyan oszt.tarsam ( most voltam 8.-os) aki kb 4-5 órát tanul es úgy szinotos

En kb 1-2 órát tanulok es simán vannak 3-ás, 4-es jegyeim :D ( evvegiben 'csak' 5 db 4-esem volt, a több is 5-ős)


Es van olyan, aki hiába tanulja meg 2 óra alatt, amit meg kell a szulei mégse engedik el, mert tanuljon csak, hiába 5-ős tanuló



Es kérdező, ha megallapodnal a szuleiddel, hogy had menj el a barátaiddal ide-oda ( normális 'körülmények' mellet persze) es ha lesz egy rosszabb jegyed, akkor nem mész el, addig amíg nem javitod ki vagy valami hasonló, amit gondolsz :)


Es nyáron is tanulnod kellett?

2015. aug. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
A valaszom a 6.-nak szólt, akkor meg O volt az utolsó :D ( 8.voltam)
2015. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
21%
#6 vagyok, csak lemaradt a fele. :) De azt már #8 leírta, az utolsó 2 bekezdésében. Törekedj valami jól meghatározott szabályok szerinti kompromisszumra, mert a kitűnőnél tényleg nem lehet kitűnőbb az ember. Az engedetlenséget, amit valaki említett viszont nem javaslom, mert abból hoszabb távon mindenki rosszabbul jön ki, köztük Te is.
2015. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!