Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túlzott anyai szeretet, vagy...

Skmelinda kérdése:

Túlzott anyai szeretet, vagy pszichés?

Figyelt kérdés
Segítségeteket szeretném kérni a fenti témában. Van egy 38 éves srác, akivel kapcsolatban vagyok. A srác élsportoló, bunyós volt, 3 éve abbahagyta sérülés miatt. A mai napig az anyjával él, az anyja arra hivatkozik, hogy hatalmas a ház miért is menne külön. Minden eszközt megragad, jhogy maga mellett tartsa és minden kapcsolatát szétzúzza. Egy három éves kapcsolatban volt a srác, a családja tette tönkre. Most ugyanez történt a jelenlegi kapcsolatával. Mndtam ennek a fiúnak, hogy el kellene mennie pszichológushoz, mert úgy gondolom, hogy ez egy nagyon súlyos pszichés zavar, de fölöslegesnek tartja, mondván, hogy tudja kezelni a problémát. Otthon Manónak nevezi a család, elvált az anyja, a hugi meg az USA-ban él... Azt gondolom, hogy ez egyyfajta túlkompenzálás, vagy valami betegség. Segítsetek. Én látom rosszul, volt már ilyen tapasztalatotok??? Köszönöm előre is a válaszokat.
2015. aug. 31. 13:35
 1/5 anonim ***** válasza:
54%

Sok fiút befolyásol az anyja, akkor is, ha már elköltözött.

Azért nem hinném, hogy pszichológiai eset. Felnőtt férfi, tud dönteni a saját sorsáról. Ha majd eljön a számára megfelelő nő, azért biztosan ki fog állni és nem hagyja, hogy az anyja közéjük álljon.

2015. aug. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Legyen akármilyen az anyja, azt nem lehet rákenni, hogy egy 38 éves férfi így él és ez neki megfelel. Itt akkor a pasinál nem stimmel valami...


Pszichológus talán segíthet, de ahogy látom, a férfi nem látja a problémát, így időigényes lehet "kigyógyulnia", talán már nem is fog soha, hisz elsősorban rajta múlik. Nem tudom, mióta vagytok együtt, de én semmi jót nem várnék ettől a kapcsolattól, és menekülnék, amíg lehet.

2015. aug. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2-esnek igaza van. Eldöntheted, hogy így, ahogy van kell-e neked. Ne várd, hogy miattad megváltozzon. Én is estem ebbe a hibába. Az ér valamit, amit magáért, maga miatt, maga dönt el.
2015. aug. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam le, hogy manipulálják és függőségi viszonyba helyezik. engem a húga a találkkozásunkkor megfenyegetett, hogy ne próbáljam megh elválasztani az anyjától, mert annak beláthatatlan következményei lesznek.Mikor szeretne a fiú továbblépni, jön a lelki terror, hogy hálátlan, stb.... hiába van diplomája, az anyja meg az apja csöpögtet munkát neki, ezzel is szorítják a köteléket.. Egyéb iránt kiszálltam a kapcsolatból, miután az anyja büdös k* jelzővel illetett. :)
2015. aug. 31. 14:22
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg az egész család defektes, de ez nem menti fel a férfit. 38 évesen, ha valami nem tetszik, a sarkamra állok. Úgy tűnik, a férfinak ez a helyzet nagyon is megfelel, és ezért csakis ő hibáztatható. Nem kár érte.
2015. aug. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!