Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A családomnak nem vagyok elég...

A családomnak nem vagyok elég jó? Nem is szeretnek? Mit tegyek? SÜRGŐS!

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok édesanyám mindig mást akar belőlem csinálni mint aki vagyok. pár jellemző rólam: bohókás( úgy értem hogy pl.: én vagyok az első aki egy képen grimaszokat vág,trambulint szeretne venni stb.), nincsenek barátaim, nem járok buliba, pasim se volt még. van egy ismerősünk aki szintén 16/L és minden az ellenkezőm de tényleg mindenbe különbözünk. anyukám mindig ő vele pedáloz, egyszer láttuk hogy cigizik én mondtam anyámnak hogy na látod hogy ő se tökéletes, anya azt mondta ráhogy ha énnekem lennének barátnőim és komoly lenne a gondolkodásom nem szolna érte ha én is cigiznék. a hugommal beszélgettünk hogy ez a lány már biztos lefeküdt a barátjával erre anyám azt mondta hogy ha nekem lenne barátom ő is megengedné hogy lefeküdjek vele... ezeken nagyon kiakadtam. nem is szeret engem... pedig azt mondja hogy szeret de akkor mit szeret bennem ha mindenbe meg akar változtatni. édesapám meg mindig megbánt valamivel. nálunk otthon a hugom a kedvenc akit úgy el kényeztettek hogy semmi önállóság nincs benne, ráadásul folyamatossan sérteget. sokszor próbáltam velük beszélni de nem lehet mert mindig fontosabb a tv mint én. mit csináljak? költözzek el?(lenne hova mennem) már próbáltam de hiányoznak bármennyire is utálnak engem én nagyon szeretem őket. próbáljam meg mégis a költözést vagy nyeljek mint az elmult 16 évben?

2015. aug. 17. 01:30
 1/3 anonim válasza:

Szerintem próbálj meg velük beszélni.Mondd meg nekik hogy most ne hallgassanak meg téged. Állj oda a TV elé vagy beszélj velük akkor amikor "nem csinalnak semmit". A költözés is egyfajta megoldás azonban nem oldd meg semmit hosszútávon,legalábbis nem biztos. Gondolom szeretnél a szüleiddel jó viszonyt.


Sokszor magam se tudok megérteni egy két szülőt..

És igen néha "ki kell verni a hisztit"... Az is egy módja hogy felfigyeljenek hogy hajó,szeretnék mondani valamit. Persze csak ésszel!

2015. aug. 17. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Amikor nem néznek tévét határozottan, komolyan állj be eléjük és mondd el, hogy mi bánt téged! Kérdezd meg, hogy miért akarnak megváltoztatni, vagy mondd meg nekik, hogy ha ennyire változást akarnak, akkor adjanak tanácsokat, és ne csak mondogassák. Barátkozz, menj el helyekre. És mondd meg anyukádnak, hogy ha meg én lennék az a másik 16 éves lány, akkor meg az lenne a baj, ha cigiznék, meg lefeküdnék a barátommal!

Hidd el, ha határozott vagy akkor elfognak gondolkodni!

Sok sikert! :)

2015. aug. 17. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

szerintem nem baj az,hogyha később kezdesz el érni,vagy később érdekelnek majd ezek a dolgok(bulik,fiúk)

nem lehet mindenki egyforma. szerintem jobban teszed,hogy nem cigizel és nem szexelsz még 16 évesen.bőven ráérsz még.

de a barátoktól ne zárkózz el,legalább a suliban legyenek barátnőid.nekem sem volt sok középiskolában,nem is igaziak voltak.de legalább volt kihez szólnom napközben,vagy néha elmenni valahova velük.

szóval ettől ne zárkózz el. a barát dolgot meg nem lehet erőltetni. persze nem kell burokba zárni magad,legyél nyitott az új emberekre.majd lesz olyan aki megfog és jól kijöttök.:) felesleges lenne valakivel csak azért összejönni,hogy ne maradj le a többiekhez képest...én is ezt tettem pont 16 évesen.de csak egy rossz élmény maradt az a kapcsolat!

2015. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!