Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a baj velem? Miben különböz...

Mi a baj velem? Miben különbözök én a többiektől?

Figyelt kérdés
Nem jövök ki jól a szüleimmel és most még finoman fogalmaztam. Főleg anyámmal nem. Nem újkeletű dolog, mert mindig is az volt a helyzet, hogy leszarták mi van velem, de tavaly októberben volt egy balesetem ami miatt hosszú ideig kórházban voltam. Anyám a két és fél hónap alatt egyszer sem jött meglátogatni, egyszer sem. Felhívott egyszer ugyan, de mikor erre rákérdeztem a sok munkára hivatkozott. Apám néha benézett, de nem mutatott túl nagy érdeklődést a hogylétem iránt, inkább csak muszájból jött. Van két testvérem, egy nővérem, ő minden figyelem középpontja és egy öcsém, őt pedig azért imádja mindenki, mert mindig is fiút akartak. Úgy érzem csak nyűg vagyok. Miért nem kaptam meg én is azt a szeretetet amit ők igen? Nem kértem milliós dolgokat, semmit tényleg csak azt, hogy velem is törődjön valaki. Miben különbözök én tőlük? A minap azzal telt nálam be a pohár, hogy anyám kiakadt, mikor közöltem vele, hogy márpedig én elmegyek a barátommal arra az esküvőre, erre közölte velem, hogy persze mert a barátom fontosabb mint a saját anyám, én pedig visszaválaszoltam neki, hogy így van mivel ő mindig velem volt mikor szükségem volt rá, a saját anyámmal ellentétben. Már 2 éve nem velük élek, hanem a barátommal lakom, aki nagyon békítene minket és igazából ő az egyetlen aki figyel rám, de nem tudom, hogy lehetne ezt megoldani, apu közömbös az egész problémával szemben, anyuval pedig semmit nem lehet nyugodtan megbeszélni...
2015. aug. 31. 23:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Nézd, erre nem tudom milyen választ vársz, itt senki nem lát bele anyád fejébe. Kérdezd őt, hogy mi baja van.
2015. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid helyett koncentrálj a barátodra, ezek szerint megérdemli...
2015. aug. 31. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát olyan anyát, aki két és fél hónapig nem megy be meglátogatni a kórházba, én sürgősen elkezdenék nagy ívben leszarni. Nagy valószínűséggel semmi baj nincs veled amúgy, az ő fejükben van valami működési zavar, de hogy mi, annak a kiderítésére én nem szánnék a helyedben éveket.
2015. szept. 1. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Most azonkívül, hogy kiöntötted a lelkedet, mást nem nagyon tudsz tenni. Hidd el, nem vagy egyedül, sokaknak vannak ilyen szülei. Attól, mert a családod, nem vagy köteles elviselni a hülyeségeiket, és ahogy látom, ügyesen a két lábadra álltál. Innentől kezdve boldog életet neked, a szüleiddel meg ne foglalkozz :)
2015. szept. 1. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szrd le őket, ahogy ők is téged. Az én szüleim 2.5 éves koromban elváltak-nálunk ugyan ez a felállás: lány, lány, fiú. Én vagyok a középső. Én mindig is rút kiskacsa voltam, a leggyengébb, a legbutább, a legsutább. Ahhoz képest most egyedül én állok a saját lábamon.

Anyám le se szrta a fejem gyerekkoromban-apánk nevelt minket. Most meg követelőzik, hogy nem írok rá. Kerek perec megmondtam, hogy képzelje, nekem is hiányzott az anyám egész gyerekkoromban. Na, azóta nem zaklat, ha én ráírok, akkor dumálunk. Apuval se volt jó a kapcsolatom. Ő meg vert gyerekkoromban, meg minden szrnak el lettem mondva. Kiköltöztem külföldre, aztán egy 3 év múlva jött rá, hogy le se szrom a fejét és észhez tért. Bocsánatot kért, én megbocsátottam, azóta jó a kapcsolatunk.

Neked nem kell erőlködnöd, majd ha leszrod a fejét egy idő után elgondolkodik. Ne foglalkozz addig velük.

2015. szept. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

keress magadnak igazi lelkitársat, akkor nem leszel már éhes a szeretetükre, figyelmükre. meg fogsz erősödni.

az önsajnálatból ki kell törni, mert egyre lejjebb húz csak.


amúgy a figyelmüket kihívhatnád esetleg úgy, ha kivívnád a tiszteletüket. ha tele lennél önbizalommal, sikerélménnyel, stb. csak azt lehet szeretni akit tisztelni is tudunk. de gondolom te eléggé mártír szerepben lehetsz..

2015. szept. 4. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!