Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ne lehetne ezt igy...

Miért ne lehetne ezt igy hagyni? (jövőbeni döntésről van szó)

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, idén nyáron sikerült kikerüljek külföldre a saját bőrömön (szóval a kutya nem pénzelte nekem, teljesen a saját erőfeszitésem árán és nem egyetemi támogatás vagy hasonló), dolgozok, minden rendben van, és nekem nagyon tetszik az itteni nyugis élet. A szinvonal talán mégjobban, ráadásul a környezet is nyugtató, nyelvtudásom fejlesztem (és mig az angol a nemzetközileg elfogadott az egész világon, igenis fontosnak tartom ebben a fejlődésem).

Sajnos hamarosan haza kell utazzak, kezdődik a második évem egyetemnél (3 éves gazdasági egyetembe kezdtem bele).

A helyzet a következő: párom jelenleg kiköltözött ő is ide munka miatt, lényegében arra jutottunk ketten hogy inkább itt kinn szeretnénk élni. Eddig úgy van, hogy egyetem után, ami még 2 év, én kijövök utána. Viszont nagyon azon gondolkozom hogy én már jövőre jönnék, hogy minél hamarabb vághassak bele abba amit kitűztem célomnak (ehhez csupán pénz kell nekem). Az otthoni egyetemet időpocsékolásnak tartom, lényegében azért vágtam bele hogy tudjam összeszedni magam kicsit a 3 év alatt, majd tudjak gondolkozni azon hogy mit szeretnék kezdeni az életemmel. Most világosodtam fel. Igy már nem szivesen töltenék el még két évet a semmivel, inkább max egyet, amig még otthon elintézek mindent. Anyagilag nem függök szüleimtől, az ő pénzügyi támogatásuk nem kéne.

Erdeteileg ők is külföldre szántak volna a lehetőségek miatt, most itt az alkalmam hogy megragadjam ezt párommal együtt. Viszont igy bukom az egyetemet (max ha befagyasztom, akkor nem), és félek hogy emiatt csalódottak lennének.

Lényegében a hazatérésem után fogok velük erről beszélni.



2015. szept. 2. 14:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

a legnagyobb ökörség lenne 2 év egyetem után nem elvégezni azt a hátra lévő 1 évet. főleg,hogy semmi nem indokolja,hogy még 1 évet ne maradj itthon.

a fő kérdés,hogy fogsz -e valaha ebben az irányban dolgozni? ha nem, akkor már idén se kezdd el a tanévet,mert felesleges. de ha látsz rá esélyt,hogy valaha ilyen irányban helyezkedj el,akkor fejezd be. de utolsó évben feladni butaság lenne szerintem.

arra nem gondoltál,hogy odakint tanulj valamit? mivel még csak 20 éves vagy,nem vagy lemaradva semmiről. én kint tanulnék akkor valamit amivel el tudok helyezkedni(ha nem fejezem be Magyarországon)

de én valószínű befejezném már, ha elkezdtem.

2015. szept. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem, ha nem akarod befejezni, akkor az az időpocsékolás, hogy még egy évet megcsinálsz. Mert akkor már csak 1 év lesz vissza. Én azt is megcsinálnám. Vagy már a 2-kat sem.

Én mondjuk örülnék, ha a gyerekemnek lenne egy diplomája. Sose tudhatod, hogy a jövőben mikor fog jól jönni. Arra is lehet még tovább építeni.

Nem tudom, hogy kint mit csinálnál, mennyire biztos a terved.

2015. szept. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

De, idekinn is tanulnék, persze. Épp azért lenne jó minél hamarabb belekezdeni, mert igen hosszú folyamat lesz.

Lényegében az amit én szeretnék tanulni nem lehetetlen, csupán sokan kinevetnek vele, mert ritka.

2015. szept. 2. 14:53
 4/11 anonim ***** válasza:
De akkor az otthoni még egy év felesleges. Vagy akkor fejezd be mindkét évet.
2015. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen, lehetne tovább épiteni, de nem itt. Otthon is alig alig ismerik el a diplomát, mivel az egyetem elég gyenge.

Ha azt befejezem, és kijövök igyis úgyis kezdhetem megint a nulláról. Csakis ezen vacilálok.

2015. szept. 2. 14:55
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

figyelj, akkor ne kezdd el most szeptemberben itthon az egyetemet.. így nincs értelme. 1 évet persze elbuksz, de mivel jobb,hogyha jársz még egy évet? utána meg elkezdesz mást? és lesz egy majdnem diplomád,a másikat meg később fejezed be..

akkor már maradj kint és intézd hogy elkezdhesd tanulni kint amit szeretnél.

2015. szept. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

egy olyan szakkal, ami eleve nem érdekel, ígyis úgyis kitörölheted a fenekedet... én a helyedben már haza sem jönnék...

arról nem is beszélve, hogy ha ott hagyod a barátodat 1-2 évre, gondolod, 3-4-5-6 hónap múlva, mikor már totál ki lesz éhezve nem fog lecserélni az első csajra aki rámosolyog?

2015. szept. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7: ha megtenné akkor később is, amikor munka vagy családi okok miatt el kell utaznod..inkább derüljön ki,mert aki nem tud pár hónapot várni a szerelmére,az nem is érdemli meg.

de szerintem se gyere haza,max rokonlátogatóba,vagy papírokat intézni

2015. szept. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nem erzed fontosnak a magyar egyetemet akkor ne tanulj ott, ennyi. Olyan papirt szerezz ami kesobb hasznos lesz!
2015. szept. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A bolognai rendszernek elvileg az a lényege, hogy átjárhatók. Nézd meg, hogy tudnál átjelentkezni. Vagy esetleg Erasmussal a választott suliban tanulni, miközben hivatalosan még a magyart csinálod. Bár talán az a legegyszerűbb, ha felvételizel és elfogadtatod a tárgyaid, már amit lehet.
2015. szept. 2. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!