Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kezd realizalodni bennem,...

Kezd realizalodni bennem, hogy apukám alkoholista. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Azt hiszem most jött el az idő hogy felismerjem. Szinte minden nap iszik, sok sört meg egy kis rövidet. Már szinte csak akkor lehet vele beszélni, ha van benne ital, mert amugy egyszerű kérdésekre is agresszívan reagál, minden frusztralja, gondolom elvonasi tünet. Délelőtt mikor anya dolgozik, rólam meg azt hiszi alszok vagy gépezek, hordja le szatyrokban az üres üvegeket a szobájából amiket összegyűjtött a napok alatt. Anyukám vett a kollégájanak hp-t ajándékba, azt is felkutatta és megitta. Szakmáját tekintve orvos, eléggé kiégett, egy kis faluban körzeti orvos nem túl sok fizetéssel, megbecsüléssel (annak ellenére hogy jó orvos, munkában sose iszik mindig csak este).

Ami zavar, hogy mindenért leteremt, lealacsonyitoan beszél velem, mindig kotekszik, jelentéktelen dolgok miatt is. Most fog meglatogatni a párom, csak imádkozok egész nap hogy be ne szóljon valamit neki...nem az első lenne. Valami csillapithatatlan gyűlölet ég benne, kezdve a szar gyermekkorától, és ezt mindig is ránk vetítette. Nem az, hogyha már neki szar volt akkor a gyerekeinek jobb legyen, ha ő nem volt boldog akkor mi se legyünk.Az hogy iszik mellé teljesen elviselhetetlenné teszi.

Ti hogy kezelnetek ezt a helyzetet? Egyébként ha én vagy anyukám megemlitjuk hogy miért ivott már megint akkoris elég agresszívan reagál, hogy mit szólunk bele alig ivott vmit stb. szóval a békés megbeszélés ideje lejárt gondolom...


2015. aug. 17. 04:16
 1/7 anonim ***** válasza:
60%

Szia! Szerintem emiket kidobál üres palackokat, mindet gyűjtsd össze kb 2 hétig, utána vidd elé és kérdezd meg: "Tényleg ez kell neked ? "

Hátha végre észbe kap, hogy mennyi az amennyit megiszik! Mert így ha egyben làtna sokat amit ő fogyasztott, talán kicsit észbekapna! És mondd neki hogy a sok sör árából inkább mennétek el valahova!

Remélem valamit tudok ezzel segíteni, ha nem, akkor hát megpróbáltam :)

2015. aug. 17. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mond el neki, orvosként tudnia kell, milyen sokat árt magának, de Te azért szeretnéd, ha Ő kísérne az oltárhoz, (ha lány vagy), és születendő gyerekeidnek is szüksége lenne nagypapára.

Említsd meg, hogy ezzel nem csak saját magát teszi tönkre, hanem a családját, környezetét. Munkában nem iszik, de gondolom alig várja, hogy hazaérjen, és ihasson.

Alkohol hiányában azon jár az esze, esetleg elkövet valamilyen hibát a betegeivel szemben, és akkor hogy néz majd a betegei, hozzátartozói szemébe??

Zugivókkal a legnehezebb, hiszen tagadják. Mindig találnak okot az ivásra, ha nem, akkor tagadják.

Nem hiszem, hogy támadással sokra mentek, de ha normálisan elmondjátok a fenti okokat, és még párat, ami érint benneteket, akkor talán (?) észhez tér.

Tudom, nehéz higgadtan beszélni vele, mert a Ti idegetek is már csak egy cérnaszálon lóg.

Párodnak mond el, hogy milyen. Ne érje meglepetés, hogy nem ő ellene van a viselkedése, hanem az egész világ ellen, csak (!) rajtatok vezeti le.

Nem irigyellek! :(

2015. aug. 17. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt a beszélgetés, szembesítés és ultimátum már nem segít. Azt a korábbi szakaszban kellett volna megkísérelni, amíg még nem volt mindennapos az ivás, mégpedig kegyetlenül következetesen.

Pontosan tudja hogy ez mindenkinek rossz, ezért hordja suttyomban le az üvegeket, és hidd el hogy eszi is ez rendesen belül. Ránéz az üres üvegek halmaira, és tudatosul benne, hogy egy szar alak. Talán még gondol is néha arra, hogy le kéne tenni, talán abba is hagyja 1-2 napra hogy bebizonyítsa magának, meg tud állni. Ez persze csak önámítás, különben nem kezdené újra.

A vele élő rokonok is hibásak abban, hogy ez idáig jut, mert nem következetesek. A "már megint ittál", majd az utána következő beletörődés pontosan azt a célt szolgálja, hogy az ember azt higgye, ez így rendben van és úgysem lesz ennek komolyabb következménye.

Ha a "már megint ittál"-t az követné, hogy "nem akarok italos emberrel élni, adok egy legutolsó esélyt, menj elvonóra, gyűlésre, mifenére, de ha megint iszol szó nélkül elhagylak", akkor lett volna 1% esély a javulásra, de nem úgy hogy már napi szinten kell innia. Sajnálom, de már késő. Anyukád is nyilván eldöntötte már, hogy ő fogja eltemetni a férjét és addig elvisel mindent tőle, pedig az alkesznak nem pátyolgatás kell, hanem kőkemény kéz.

2015. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Keress magadnak mielőbb koleszt/albérletet és költözz. Nem tudod "megmenteni", nem a te felelősséged, nem a te terhed.
2015. aug. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Aki le akarja ültetni egy beszélgetésre vagy szembesítésre, az még nem látott alkoholistát közelről. Adjon hálát a sorsnak. Nem tudom hány éves vagy kérdező, de a legjobb amit tehetsz, hogy amint lehetőséged lesz elköltözöl és magad mögött hagyod, a saját érdekedben. Ne akarj segíteni, nem tudsz.

24/N

2015. aug. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy az alkoholistát nem tudod leszoktatni, amíg ő nem akarja. Viszont ha a fejéhez vágod, akkor rettentően meg fog sértődni, és úgyis tagadni fogja.

Megváltani nem tudod, így szerintem is költözés lenne a legjobb ötlet.

2015. aug. 17. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

21 éves lány vagyok igen. Egyetemre járok és albiban lakok, de ugye nyáron itthon vagyok meg hétvégén is hazajárok, anyukámat nagyon szeretem és hiányozna ha nem jönnék. (ő egyáltalán nem ilyen, életében nem ivott meg egy kortyot sem)

A kőkemény kéz meg a szembesitessel az a baj hogy apám mindig fölényesen, lenezoen beszél velünk, ha ezzel előjövünk valószínűleg elmond minket minden hülyének. Még soha nem történt olyan hogy bevallotta volna hogy vmit rosszul csinált vagy hibázott. Pedig mikor kicsi voltam jól meg is vert egyszer kétszer..lány létemre, voltak huzasai. Sose kért bocsánatot.

Azért nem léptünk hamarabb, mert szerintem anyukám és én is most kezdjük felismerni, hogy nagy baj van, ugyanis apa nem az a tipikus alkesz, dolgozik vásárol, nem igénytelen... Csak normálisan viselkedni nem tud senkivel,de ez mindig így volt, mikor kicsi voltam is mogorva volt velem, vert teljesen ártatlan dolgok miatt, ilyen szavakat használt hogy az én agyam beteg, teljesen idióta vagyok, soha nem emlékszem hogy mondjuk egyszer megsimogatott volna vagy gratulált volna vmihez...mindig csak a degradalo szöveg

2015. aug. 17. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!